Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk no páni, takže se nenudíš, viď? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 pan na uradu se se mnou docela odmital bavit a rek mi, ze to mam nechat vsechno na projektantovi. a protoze jsem tam byla s malou dcerkou ata pekne otravovala, tak jsem vycouvala. Si mysli, ze mam tisice,abych paltila projektatntovi za to, co si muzu udelat sama. My mame reku docela daleko,tak to snad nebude nutne,no ale i tak diky za typ. my, kdyz jsme v listopadu uvazovali o koupi jineho pozemku, tak mi tenkrat dal nejakej seznam a tam prave byly jen tyhle. cez, RWE, Vodovody a kanalizace, O2 a radiokomunikace. @yvonahk projektant na demolici jim to tam nahlasil a rek, ze se o to nemusime starat, ze pokud si to nezajistej a spadlo by to, tak je to jen a jen jejich problem. ten nas starej barak tam stal tak o 100 let driv nez ta silnice a mesto ji behem let opravovalo a rozsirovalo tak, ze vlastne cele prizemi az k 1. NP drzi silnici a pri delani nove kanalizace tomu jeste pridali super novy povrch a rozsirili ji,aby se tam dalo jezdit autaky,co maj ty snobaci, co bydlej v tech haciendach nad nama! Jinak majitelem silnice ( cesty) je pouze mesto, tak si myslim, ze Silnice as, kontaktovat nemusim. tady to teda neni mmoc videt,ale v urovnitetravy byla puvodni cesta a ted je v urovni spodniho okraje stitu, takze az se to zbooura,tak tam bude docela velkej svah, musime tam nechat zadni zed(ta ma cca100 cm tloustku a pak jeste nejake kolme, ktere jsou cc 60cm http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/s...
Odpovědět
@slunicko76 takže ta cesta je z té druhé strany , né ze strany toho plotu s kopřivami?Zahradu máš jen s tím svahem dolů s tím plotem? Nebudeš se bát, že ti tam spadne malá pak?My máme dá se říct rovinu.Tohle neznám.Jé a proč nemužete zbourat všechno? Proč musíte některé zdi nechat, to je nařízení?
Odpovědět
@pardubice2159 Vůbec.Ale potřebuju aby se to víc hejbalo.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jj, cesta je nahore, jako nad tim domeme, zahrada bude pak dolu. neni to narizeni, spis nase benevolence vuci mestu, resp. silnici, aby ji aspon neco drzelo! jedna zed je ta, co je rovnobezna sse silnici a dalsi jsou kolmo na silnici- jako dalsi podpery. chceme tam pak udelat takovy taras, na kterem by nahore bylo dalsi parkovaci stani.
Odpovědět
@slunicko76A je město také tak benevolentní k vám? Když oni vám zabrali kus pozemku na silnici? A domek budete stavět dolejc po stráni?Jak máte velký celkem pozemek? To nebude jednoduché stavět tam domek.
Odpovědět
@yvonahk Yvi, co jste davali na policii kvuli napojeni na pozemek?
Odpovědět
@linee Nás se to netýkalo, my máme vjezd původní (min. 60 let starý).Na nás to nechtěli.Já myslela, že se to týkalo např. tebe a některých dalších.Většinou tam, kde mají vjezd nový.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee co se týká té policie, potřebovali jsme na to projekt, s rozhledovými trojúhelníky, dál jsme potřebovali povolení vlastníka komunikace, to jsem odnesla na dopravní odbor na MěÚ a do týdne jsem měla vjezd povolený, za razítko jsem na MěÚ zaplatila 500,-, jinak projekt nám dělala projektantka domu a chtěla za něj 1500,-
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak jsem dneska obešla všechny sousedy, zítra ještě musím na město, které vlastní silnici před domem, se všemi jsem se domluvila, že se pro to v pátek zastavím, tak doufám, že to bude podepsané :-)
Odpovědět
@l_baruska Super, moc dekuji. A ty rozhledove jsi zaslala na policii nebo si to prinesla na MeU? Od nas chteji ty rozhledove zaslat na policii, ti to schvali a pak s tim schvalenim od policie + majitele komunikace prijit na MeU a oni daji dalsi schvaleni.
Odpovědět
Holky, mam dotaz. Jaky mate nebo budete zadat hlavni jistic? My prave zvazujeme 3x25A nebo 3x32A. Dekuji!
Odpovědět
Článek se načítá
@l_baruska U nás Stavební úřad vyžadoval ty podpisy všech sousedů na jednu situačku. Držím ti pěsti ať ti všichni podpis dají.
Odpovědět
@linee tak jsem to šla hledat. Našla jsem že máme 3x 25 A, s vypínací char. B.
Odpovědět
@yvonahk Dekuji, take zvazujeme, kdyztak navysime.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee přesně tak to bylo u nás také
Odpovědět
@l_baruska A meli jste na majitele komunikace nejaky formular?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee my budeme mít 3x25A ;-)
Odpovědět
@pardubice2159 Ahoj. tak co máš ohlášku potvrzenou? :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk joooooooooo, máme to doma. Uf konečně. Ani nevíš, jaký kámen mi včera spadl ze srdce, když to přítel dovezl domů. Jediný co jsme ještě museli udělat bylo, že jsme tu ohlášku oscanovali a poslali e-mailem pánovi ze SÚ a dodali, že tímto zahajuje stavbu. Toť vše a hurá kopnout do země a rozjíždíme akci NÁŠ DŮM!!!! :-D
Odpovědět
@pardubice2159 Blahopřeju a závidím.A kdy začínáte, kterým dnem?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk díky. chlapi už začali, čekali jsme jen na tenhle papír. Smlouvu na základovku jsme měli "bez datumu zahájení", protože jsme se domluvili, že jakmile bude ohláška, tak na to "vlítnou", takže až se něco bude dít, vyfotím a dám do alba fotečky.
Odpovědět
@pardubice2159 Už se těším na fota..Šikovný řemeslníci.To u nás dřív nezačali, čekaj na schválení.Já se dnes domluvila se stavbyvedoucím co nám maj dělat domek. V pátek první s ním schůzka na pozemku , abychom si ujasnili co a jak před započetím stavby.Pošlu tam muže samotnýho. Máme dětský den s vnukem.A zítra je den "D" též na zjištění, zda klaply finance.Držte nám pěsti!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak u nás to všechno taky zařizuje přítel, já jako ženská bych byla na stavbě prd platná 8-) . Rozumím tomu asi jako koza petrželi, i když pár technických výrazů jsem už pochytila, takže už takové "střevo" nejsem :-D . Finance - tak to byla taky kapitola sama o sobě. Nemít finančního poradce, který všechno oběhal, tak finance řešíme ještě dneska. Tak ať máš zítřek úspěšný.
Odpovědět
@yvonahk Drzim palce!!! Kdy planujete vlastne bydlet?
Odpovědět
@pardubice2159 My to mame hodne podobne. ja mam na starosti pravniky, smlouvy a finance a vsetko na uradech a s firmou komunikuje on. Uz kdyz jsme tam byli spolu, tak mluvili pouze s nim. Kdy zacinate stavet?
Odpovědět
Jaky planujete bojler na ohrev vody (kdo planuje). 120 nebo 160 l nebo min/vic?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee už dneska tam kopou, včera vyměřovali pozemek a dávali "lavičky". Jsem natěšená jako malá :-D Jinak bojler budeme mít max. 100 l.
Odpovědět
@linee Budeme mít 120l.Zdá se mi to dost, uvidíme, co na to stavbyvedoucí,zda to jde změnit.Jsme jen dva a pes. (dcera s rodinou případně sobota a neděle).Pronájem máme zařízený ještě v našem bytě do 11/2012.Firma chce postavit do 4 měsíců od podpisu smlouvy. Takže když žádné technické a přírodní problemy atd. do září-říjen 2012.Jinak já zařizuji jak ty :právníky, smlouvy ,finance ,úřady.S firmou jsem zatím též jednala já. Dokonce mě napsali jako zástupce s jednáním s firmou.Zařizuju ráda.Samozřejmě muže informuju. Chtěla jsem na něj aby rozhodl odkud a kterou žumpu. Nějak se mu do toho nechce. Tím mě štve, přeci na mě vše nemuže nechat.Že neví.Tak uvidíme co na to stavbyvedoucí,zda poradí.Dle projektu se v tom nevyznám. Co já vím zda dvouplášťovou či né.Spodní vodu nemáme,ale je tam asi těžší půda.
Odpovědět
@pardubice2159 ty se máš!!!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?