Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk pro dva je to myslím zbytečně moc. Naši měli 100 l bojler, a to jsme byli v baráku 4 lidi a bohatě stačil.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk a ještě otázčka: kdopak vám bude dělat střechu? Firma, která vám staví domeček nebo někdo jiný? Hledáme pokrývače, co si za střechu neřekne majland ]-(
Odpovědět
Nám bude dělat firma co bude stavět domek, konkrétně se to dozvíme v pá. . Koukala jsem , že scháníš někoho. Jmenovala jsi i firmu u nás na Pouchově- tu neznám.Dcera má býval.spolužáka, který s tatínkem a ostat. zde mají firmu, jestli to je ona nevím. V pátek mají sraz ze školy, zeptá se ti na kontakt.Napíšu jestli chceš.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoooj, tak koukam, ze nekde se uz stavi!:-) u nas se konecne zacalo boura, vetsinaa eternitu je v trapu!:-) konecne se to hnulo
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to budeš hodná....
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 no vidíš, někdo staví a někdo bourá...tak hlavně že se to hnulo z bodu nula, viď? ;-)
Odpovědět
@slunicko76 @pardubice2159 Ach jo, vy se máte. Doufám, že dnes se dozvím jak to bude vypadat se stavbou u nás.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to víš, všichni stavebníci umějí ale napínat až do poslední chvíle, viď? A člověk aby měl nervy ze železa. Uvidiš, že se dneska něco pěkného dozvíš.... ;-)
Odpovědět
@pardubice2159 Prosím před kopnutím informovali jste archeology? Jak to probíhalo? My máme 5 dní před kopnutím je informovat.
Odpovědět
@pardubice2159 díky za podporu.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jojo, informovali a na SÚ nám říkali, že jde jen o to je obeslat, že nikdo nepřijede. A ouha. Přijel. Tak se podíval do výkopů, zjistil, že tam nic není a odjel. Ale prý to musel zkontrolovat. A to ještě říkal, že je z těch "lepších", protože třeba jeho kolegové jsou schopni i výstavbu na dva měsíce zastavit, aby tam kopali a hledali archeologické nálezy. Ještě že nám přijel ten "lepší". Měla jsem strach, aby nám to taky nezastavil, ale díky bohu to proběhlo v pořádku. Raději jim to odešli hned. A všechno si foť, hlavně výkopy, protože jestli jako nám přijede archeolog až po zalití pásů, tak mu ukážeš výkopy, a on si podle fotek potvrdí, že tam nic není. Navíc my jsme pak ještě kopali výkop pro jímku, takže kouknul po vylití pásů i do téhle díry a všechno bylo OK. Jo, vyplatí se fotit všechno.
Odpovědět
@pardubice2159 Díky za informace. Dnes jak se to dozvím kdy kopnou dám jimvědět.. Ale u nás určitě nic nebude,teda doufám.Jedině že by po Němcích zde byl poklad.Ha, ha. :-N .Budem fotit, teda jestli stihnem, bydlíme asi 25 km od zahrady zatím.Nevím zda jsem se ti ptala od koho máš jímku? Já mám zatím vybranou firmu Bresco a Szedo.Jinak jsi mě vyděsila s 2 měs. zdržením když archeol. něco najdou. Díky
Odpovědět
Článek se načítá
Hurá, jedna starost z krku, Kč z bytu v advok. úschově!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk dneska se právě jedeme dívat na jímku, budeme ji mít z Chrudimi, ale název nevím. Kdyžtak ti to písnu v pondělí, jestli to zase do té doby nezapomenu :-p .
Odpovědět
@pardubice2159 Díky
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Tak dnes proběhla schůzka s firmou.a už to začíná. Za prve dřív jak bude ohláška potvrzena nezačínaj.Za druhé si máme sehnat geodeta ať nám vyměří dům. Prý sehnat nějakého může trvat i 2 měsíce.Zkusím toho, co jsme měli při koupi zahrady.Jsem si myslela, že to máme na klíč , že si to zařídí firma. Pak sežeňte si ve vesnici traktor bagr ať je to levnější, sežeňte si náklaďák písku.A pokud nebude ohláška v pondělí a nedonesu ji ten den do banky, mám smůlu.Paní co nás ma na starosti na staveb. úvěr odjíždí na 14 dní a mě se stavba kvůli tomu opozdí.
Odpovědět
@yvonahk to ej teda zvlastni. Nas projektant geometrak ani nechtel. Sehnat geodeta 2 mesice? Je to prace na 2 tydny - sehnat a asi tyden geometrak (kdyz ma kacitu). Nase firma ma kontakty na jine lidi, takze to nakonec delame pres ne. Kdyz pani odchazi na 2 tydny na dovolenou musi mit zastup, ne? Vzdyt overit to muze v bance kdokokliv, timto bych se nenechala odradit, opravdu ne. Nemuze prece na 14 dni zastavit praci, protoze je na dovolene. To sa opravdu neboj! At ti da kontakt na nekoho, na koho se muzes v mezicase obratit. To, ze firma nezacne, nez neni ohlaska potvrzena, tomu rozumim. Nezna lidi kolem a pokud by to nekdo nahlasil, mohl by s tim byt opravdu problem...
Odpovědět
@linee Děkuji za uklidnění.Aspoň co se banky týče. Geodetovi jdu zítra volat.Ještě mám dotaz: Pokud máme podanou ohlášku a i Oznámení o záměru v území k vydání územního souhlasu zároveň a bude schváleno oboje.Znamená to, že když stavíme na pozemku vedeném jako zahrada, změní se to v stavební parcelu? Nebo ještě musím něco žádat o vyjmutí?Díky
Odpovědět
@yvonahk A kolik jste zadali o vyjmuti? Ja pokud vim, nevyjima se cela parcela, ale vzdy jenom ta cast pod budovou+neco navic. Pozemek jako zahrada zustane+zmeni se jenom typ pudy pod domkem. Ale podivej se, co mas v zadosti o vyjmuti ze ZPF. My jsme zadali o m2 pod domkem+rezervu. Pak je to videt v katastralni mape, kde ma stavba jine cislo a udaje jako parcela. Zkuse se podivat na vase sousedy, jak to maji. Ja se divala na domky kolem nas a opravdu to tam tak bylo. Takze zahrada zustane zahradou a puda pod domem bude z toho vyjmuta. Doufam, ze to tak je vsude, ale melo by:)
Odpovědět
@yvonahk @linee U nás je to taky tak....zahrada zůstane zahradou a jen ta plocha, kde stojí dům a i garáž. Nám bylo řečeno, že to pak máme donést i na katastr a to už při základech a oni si to zapíšou a hodí na mapy. Pak zase honem na finančák aby jsme nááááhodou neplatili daň s koeficientem pro zahradu, když už tam bude 126m2 stavební. Aby jsme neokradli stát o pár korun na dani :-D Tohle si hlídají, ale myslím, že okrádání státu jsou tu jiní...viz Rath :-D ;-)
Odpovědět
@selina.j a co se na financaku nahlasuje?
Odpovědět
@linee @selina.j Abych řekla pravdu,my jsme nic nežádali o vyjmutí ze ZPF.Já asi špatně pochopila.Já myslela pokud schválej Ohlášku a Oznámení o záměru v územmí k vydání územního souhlasu zároveň,že to ze začátku stačí, pak až jsou základy či m nad zemí postav.,změří se znovu geodety a nahlásí pak na Katastr nemovitostí, tím bude pod domem stavební parcela a pak ten Finančák hned nahlásit, nebo to jsem špatně pochopila?
Odpovědět
@yvonahk @selina.j A kde a jak se to nahlasuje na financaku? V miste, kde se pozemek nachazi nebo v miste bydliste? Uplne nerozumim, co ma s vyjmutim financak spolecne. Neplati se az v dalsim roce? Dekuji!
Odpovědět
@linee Nahlašuje se to v místě pozemku.Finančák má s vyjmutím to společné, že za stavební pozemek platíš větší daně než za zahradu.
Odpovědět
@yvonahk dekuji, ja myslela, ze dan platim az v nasledujicim roce za rok minuly:) Uz to vime. Skvele, dekuji!
Odpovědět
@linee @yvonahk Nám naši darovali zahradu v listopadu 2011..v lednu 2012 jsem byla na finančáku a nahlásila změnu vlastníka. Teď přišla složenka za rok 2011 k zaplacení. Ptala jsem se úřednice jak to mám potom udělat, když budeme mít do konce roku postavené. Bylo mi řečeno, že jakmile nahlásím na katastru tak se tam mám zastavit a přepíšeme papíry, jak píše yvona. Ze zahrady tu část na stavební pozemek...tudíž vypočítá novou celkovou částku a tu pak budu platit v roce 2013. Samozřejmě stačí tam skočit do ledna následujícího roku, ale já vždycky radši všechno hned abych pak na nic nezapomněla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@radus.b.. já jednou budu z Dolních Ředic :-D
Odpovědět
Holky, budete mit na dome hromosvod? Pozaduje to SU? Na kolik vas vysel projekt+zbytek?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?