Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee bohužel dle SÚ v Holicích ho musíme mít. Velkou radost z toho nemáme, ale musíme ho dát. Taky je pěkně drahý, sakriš, asi 15-20 tisíc :-S (práce a materiál). Projekt na hromosvod už máme v projektové dokumentaci, kterou jsme dávali na SÚ. Nevím, jak je to někde jinde, ale my ho musíme mít.
Odpovědět
@pardubice2159 Dekuji. Nam pani na urade nic nerikala, na okolnich domech jsem si ho nevsimla. spise bojujeme s tim, ze i kdyby byt nemusel, zda ho tam radsi nedat
Odpovědět
Profilova fotka
@linee co já jsem slyšela, tak je to 50 na 50, jestli do baráčku uhodí nebo ne. Pokud jsou v okolí domu vyšší body, tak pokud to SÚ nevyžaduje, tak bych ho neřešila. Hromosvod stejně na 100 % nezabrání tomu, že do domu neuhodí. Je to jak výhra v loterii, buď vyhraješ nebo ne. Ale to je můj názor. My jsme ho museli mít. Ale třeba jak říkal můj taťka, který je hasičem, pokud do tebe má uhodit, tak ani hromosvod tomu nemusí zabránit.
Odpovědět
@pardubice2159 :)) tak to ma tatka docela pravdu. Obavam se ale, co na to pojistovna:( My budeme stavet bungalov, v okoli jsou urcite vyssi budovy, vedla nas bude docela kolos vysoky 7,5m. Dekuji!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak uvidíš, co na to pojišťovna. My když jsme si domeček pojišťovali, tak myslím, že tam nebyla povinnost mít hromosvod...ale to hádám. 8-)
Odpovědět
@pardubice2159 Mohu se jeste zeptat, jak budete v baracku resit topeni? Porad mame dilema. Ted jsme byli rozhodnuti pro elektricke podlahove, znami ale doporucuje spise teplovodni. Tak opet nevime:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee jdeme do elektrického podlahového topení. Přeci jenom teplovodní má v sobě vodu, a zatím neznám nikoho, kdo by teplovodní měl víc jak 15 let, aby mi řekl, že to neprasklo. Ale je to na každém. A případně přiděláme malinké přímotopy. Ale to jen v krajním případě a jen pár (asi jen děcáky).
Odpovědět
@pardubice2159 Moc dekuji! porad resime to dilema. Do pokojiku chceme asi primotopy a pak obyvak a kuchyn podlahove. Pak mi pripada zbytecne delat teplovodni na pul baraku (zbytecne dalsi naklady) a je pravda, ze elektricke vydrzi aspon 20-25 let. Trochu se bojime pak placeni za elektriku, ale kdyztak, dotopime mozna krbem. Davate rohoze nebo odporove kabely? mockrat dekuji. Uz jsme byli rozhodnuti pro elektricke, pak nas nalomil ten kamarad:)
Odpovědět
Profilova fotka
Nenechte si ukrást domy a pozemky! Před časem byl (evidentně na základě "objednávky" realitních bossů) schválen zákon, který může v nedaleké budoucnosti znamenat pro většinu občanů existenční katastrofu. Je příznačné, že kolem tohoto nového zákona se rozhostilo "ticho po pěšině", skoro se zdá, že je před lidmi držen v tajnosti. Z hlediska mafiánských struktur, které ho vymyslely a pomocí korupce i prosadily, se není čemu divit - právě na neinformovanosti lidí je celý tento zločinný záměr založen. Oč jde? Jestliže má někdo dům, pozemek či jiný majetek podobného charakteru, pak se za důkaz jeho vlastnictví považuje zápis v katastru nemovitostí, resp. evidenční číslo parcely. Donedávna to bylo tak, že o tato svá vlastnická práva nemohl nikdo přijít. Po schválení výše zmíněného zákona však již tomu tak není a každý z nás může vbrzku přijít o pole, zahradu či dokonce střechu nad hlavou - a to nikoli kriminálním činem, ale zákonným postupem! Tento plán z dílny jistých realitních kanceláří je geniálně jednoduchý a spočívá v následujícím: Jestliže v zápisech v katastru nemovitostí došlo k nějakému pochybení, nemělo to dosud žádný vliv na vlastnická práva a to bez ohledu na to, jak dlouho tento chybný údaj existoval. Pokud např. na základě úřední chyby si někdo koupil od realitní kanceláře něčí dům, aniž by jeho majitel cokoli tušil, koupě byla neplatná a poškozený se nemusel obávat, že o svůj dům přijde. Podle nové zákonné úpravy je to však nyní tak, že pokud tato doba nesprávné evidence překročí 3 roky a vlastník na tuto skutečnost včas nezareaguje, může být jeho dům (pole, zahrada...) zcela legálně prodán, protože nový zákon říká, že po těchto třech letech se chybný údaj stává platným! Pokud tedy lidé minimálně jednou za 3 roky nezkontrolují správnost údajů v katastru nemovitostí, protože logicky předpokládají, že přece není možné, aby jim někdo ukradl jejich dům, mohou být nemile překvapeni, až zjistí, že podle našeho "právního" ne(řádu) to možné je. Tento kmotrovský zákon má ještě jeden důsledek, a to enormní tlak na pracovníky katastrálních úřadů za účelem jejich korumpování. Zatímco doposud neměl úředník ze svého pochybení žádný profit, nyní si za úmyslnou "chybu" může přijít na obrovské peníze. Je jasné, od koho... Zdá se, že v celém tomto podvodu "jedou" i média. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že o zákonu, který je pro občany této země časovanou bombou, se nikde nepíše. Jedinou zmínku spojenou s varováním lidí před možným zneužitím této novely jsem zaznamenal asi před půl rokem v Hospodářských novinách. Doporučuji všem, aby se s tímto zákonem seznámili a včas si zjistili, zda třeba právě v jejich zápisu v katastru nemovitostí neudělal nějaký úředník (samozřejmě "náhodou" a "nedopatřením") nějakou "chybu"... šiřte dále a všude a zkusme způsobit zrušení!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee asi budeme dávat rohože. Co se týče placení, z toho bych neměla strach, protože pokud tím budeš vytápět, tak ČEZ dává na vytápění domu elektrikou nižší paušál než ten, který se používá jen pro svícení apod. My budeme dávat všude, jen ne v technické. Jinak i v patře. Brácha má elektrické a je nadmíru spokojený, navíc platí míň než kolik počítal. Navíc pokud je to nízkoenergetický domek, tak to teplíčko se dlouho vevnitř udrží.
Odpovědět
@pardubice2159 Moc dekuji za radu! A proc davate rohoze a ne odporove kabely? Budete mit take regulaci v kazde mistnosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee zatím jsme rozhodnuti pro ty rohože, ale to se může změnit. Zatím ještě ani nemáme střechu :-D . Jinak bychom chtěli mít regulaci v každé místnosti, ale protože kuchyň, jídelnu a obývák je jedna mísnost, tak by ten celkový počet regulátorů klesl.
Odpovědět
Článek se načítá
@pardubice2159 My jsme se jenom v pátek stali majiteli pozemku, a to chceme už na Vánoce bydlet!:)) Nám připadá do pokojíků už asi podlahovka zbytečná. Celé kulturní a společenské dění se u nás odehrává v obyváku+kuchyni a doufáme, že do budoucna na zahradě a zateplení bychom měli mít slušné. Nějak počítáme, že budeme topit krbem a podlahovkou jenom doteplovat:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee @pardubice2159 my budeme mít taky elektrické podlahové topení, ale u nás byl výběr celkem snadný, jelikož plyn tahat nebudeme a vytápět elektrikou vodu, kterou poženeme do trubek, to už se nám zdá logičtější to elektrické. Jinak při elektrickém vytápění dosáhneš na sazbu elektřiny d45D a ta má 20 hodinový nízký tarif, který ale potom používáš i pro všechny ostatní spotřebiče v domě, takže ve finále ti spotřeba vyjde skoro stejně, jako bys topila plynem. Aspoň tak nám to bylo řečeno. Jinak půjdeme taky do rohoží a topení budeme mít úplně všude v 1.NP i 2.NP jen ne v technické. A regulace bude taky v každé místnosti. Dost jsme uvažovali o centrální regulaci, ale asi si těch 50 tisíc za ní ušetříme a budeme prostě regulovat každý pokoj samostatně přímo v něm. Ad hromosvod - také jsme dlouho zvažovali a nakonec bude.
Odpovědět
@keila Super, moc dekuji. Ja volala jeste do pojistovny, ktera hromosvod nechce, tak asi to nechame bez (pokud nebude vyzadovat SU). K topeni - zda se nam to take logicke a jsem rada, ze jsem tady na nekoho takto narazila. Uz jsme se citili jak ufoni, mam pocit, ze ma tady skoro kazdy teplovodni:) Este pouvazujeme. Ta regulace v kazde vs. centralni - to je tam opravdu tak velky rozdil? A proc vy budete mit rohoze a ne odporove kabely?
Odpovědět
@linee Hromosvod nebudeme mít,nevyžadují ho na SU.Projekt nás vyšel 46500,-Kč.Včetně radonu,
Odpovědět
Profilova fotka
@keila přesně jak píšeš, ve finále budeš platit to samé jako za plyn. My sice plyn máme hned na pozemku, ale já ho do baráčku nechtěla, nenávidím vaření na plynu a vytápění taky. Krb jsem chtěla původně jen já, ale to spíš jen z romantických důvodů (praktický je tady na tohle spíš přítel) a vzhledem k tomu, že bychom ho moc nevyužívali, tak jsme ho nakonec nedávali. Budeme to mít rozmístěné jako ty vč. těch regulátorů.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee jojo, taky jsem koukala tady na střeše, že nikdo ve fotkách nemá elektrické nebo jsem alespoň na nikoho nenarazila. Rohože asi proto, že se to dá velmi dobře a jednodušše namontovat svépomocí. Poptávala jsem jednu firmu z Brna (pro nás dost daleko) a ti mi to nabídli, že nás naučí jednu místnost a zbytek si uděláme sami a oni to přijedou jen zkontrolovat, ušetřili bychom tak 50 tis. a mělo by to být i pod zárukou díky té kontrole, ale ještě jsem to neřešila do detailu, jak to s tou zárukou je. Zatím to není na pořadu dne, jen promýšlíme co a jak. Co se týče hromosvodu, my ho zvažovali nemít hlavně kvůli švagrovi, kterýmu naopak hromosvod uškodil. Blesk udeřil 25 m od jeho baráku a tím, že hromosvod měl, tak to vjelo do baráku a vyhořelo mu všechno na elektřině - veškerý pohony vrat, zabezpečovačky apod. Ale nakonec ho stejně budeme mít, asi bych se v baráku bez hromosvodu bála.
Odpovědět
Oznamuji tímto, že mám schválenou ohlášku stavby tichým souhlasem- originál souhlasu ohlášky dostanu v týdnu. Takže do týdne by měl být od geodeta vyměřen dům ,vidím to do 14 dní se muže začít.Hurááá!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak to mooooc gratuluji, vidiš, že ses dočkala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 já vařím na plynu v bytě a už ho taky nechci, už jen kvůli těm varným deskám, těším se na indukci, kterou pak jednodušše umyju a nikde žádný záhyby, jen hladká deska. Topit s ním nechci ani náhodou, nemám z plynu dobrý pocit, pořád bych se bála, že někde něco bouchne nebo tak. Navíc bychom ho museli táhnout nějakých 70 m a když si to vynásobím 2000,-/m, to za to ani nestojí. Krb mít my tedy budeme, tedy krbová kamna, aby bylo něco v záloze, ale stejně si myslím, že pojede hlavně podlahovka.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk gratulujuuuuuu, to je úžasný. Já chci takyyyy. Dnes máme schůzku s projektantem a měli bychom pomalu už opravdu finišovat, tak na něj zatlačím, abychom to v polovině června podali.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila konečně má někdo stejný názor na plyn jako já 8-) . Já teď v pronájmu mám plyn a jsem z toho zoufalá. Už několikrát jsem se po vypnutí hořáku o něj spálila, jak já se těším na indukci. Hlavně i v budoucnu kvůli dětem. A topení plynem? Vůbec, přijde mi to "studené teplo". Podlahovku má brácha už asi 5 let, a nemůžu na to říct žádné špatné slovo. Je to příjemné, když ti teplíčko jde od nohou. Hurá už žádné studené nohy :-D
Odpovědět
@yvonahk WAU, moc dekuji!
Odpovědět
@keila @pardubice2159 Díky za radu holky. Plyn určitě nechceme, v tom máme jasno od začátku:)Nám ty rohože bude klást firma, chtějí od nás 1100/m2, co mi připadá šíleně moc. Ale budeme pokládat jenom jednu místnost, tak nevím, zda má význam to dělat sám (ušetříme, ale nemají nám to na čem ukázat):) Člověk pořád uvažuje jak ušetřit a ono to u dřevostavby nějak moc extra nejde. S manželem jsme krom toho spíše na hlavu, než na ruce. Ale chceme si aspoň sami položit podlahy a dlažbu v technické a skladu. @yvonahk Moooc velká gratulace! To je skvělé! Tak si se dočkala!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk gratuluji :-)
Odpovědět
@linee @pardubice2159 @keila Děkuji za gratulace. Jinak mi budem mít topení elektrokotel s externím zás. TV- ústřední topení a krb., termostat hlavní v obýváku.Nemáme plyn, ve vesnici není ani bych ho nechtěla,bojím se ho a rovněž se těším na indukci na vaření.Ten krb vidím jako nutnost, v případě vypnut el. proudu, byla by zima atd.
Odpovědět
@l_baruska Děkuji.Už se těším, až se začne.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to věřím, já taky, tak už máme všechny souhlasy sousedů včetně města bez námitek a podmínek, teď už jen zbývá poslední věc, dozor se musí domluvit s architekty na projektu, vyžádal si jej ještě před tiskem všech paré, že to projde a připomínkuje. Potom ještě poslední posouzení od hasičů, kteří trvají na orazítkovaném projektu a hurá na stavební ... a pak budeme čekat, naštěstí zatím máme práce dost se zpevněním a čištěním studny a šalováním základů pro plot.
Odpovědět
@l_baruska tak mi souhlas od požárníků nepotřebovali.Tak to je dobře, že máš souhlasy bez námitek podepsané.Dokumenty k ohlášce máš připravené tedy taky.Ještě vyplnit formuláře na ohlášku a územko.Ten plot máš zaznamenanej v projektu taky?Já myslela, že se do plotu mužete pustit až po odsouhlasení Stavebním úřadem?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?