Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@petrsv1000 No právě, člověk chodí do práce, takže se to musí obětovat víkendy....A o půjčkách ani nemluvit, ale holt jinak to nejde
Odpovědět
@l_baruska Tak 500,- není zas tak šílená částka, to by stálo za to zjistit ;-) Každá ta banka má jiný podmínky, my jsme si nechali vždycky vytisknout jejich podmínky, výhody pro nás a další potřebné informace. Pak to má člověk hezky na jedný hromadě a může porovnávat ;-)
Odpovědět
@misulenka9 Ahojky, s ČEZem už jste sepsali smlouvu? My jsme tam byli v listopadu a platili naši částku. Potom mi přišel dopis, že na to mají 10 měsíců. Ale všichni mě ujišťují, že to může být v klidu i ten rok :-| Volala jsem na jejich bezplatnou linku a pán mi oznámil, že je to tak dloho trvá z mnoha důvodů. Musejí vypracovat projekt, potom výběrové řízení na firmu co bude dělat veškerou práci, ohlásit úřadům....Jde o to, že přípojku člověk na začátku stavby nepotřebuje, pokud se má kde napíchnout na proud. Ale taky po nás chce projektant určité místo kam má zakreslit "pilíř", ptz to by mělo být správně v projektu. Takže se opět chystám volat ;-) Co se týká dalších přípojek, tak to bohužel neporadím...VAK po nás chtěl dost šílenou částku, takže jsem se rozhodli pro vrt.....a plyn u nás není...Tak hodně zdaru..
Odpovědět
Máte projekty domů podle vastních představ anebo jste ustoupili některým požadavkům a šli do typového? Má někdo zkušenosti s úpravou typového projektu?
Odpovědět
@kacka_88 My si upravujeme typový projekt. Teda uvedu na pravou míru...našli jsme si na euroline.cz dům a u svého projektanta si nechali upravit
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j stále existuje novomanželská půjčka????jaký je tam úrok, kde se o tom mohu více dočíst? děkuji
Odpovědět
@sanynka3 Ano existuje, ale bohužel jsme zjistili, že je změna ve znění použití...bohužel lze použít jen na koupi domu. Ale ne na vybavení a stavbu! :-(
Odpovědět
Profilova fotka
aha,tak tím je to vyřešené :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kacka_88 my jsme se rozhodli pro domeček podle našich představ a jsme zatím nadšení, studie vypadá skvěle a spolupráce na jedničku
Odpovědět
Profilova fotka
Jak pokračujete? My jsme včera poslali peníze na odhad ceny domu pro banku, dneska jsme vyzvedli územně plánovací informaci a do pátku by nám měli dát ortel památkáři.
Odpovědět
My teď máme doma územko a požádaný o stavební povolení na vrt...a doděláváme poslední maličkosti na projektu...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j my taky finišujeme s projektem, dojednáváme přípojky, příští týden jdeme na životní prostředí a komunikace, tak jsem zvědavá co další úředník vymyslí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@l_baruska No tak my na životku byli už kvůli příjezdové cestě...nechápala jsem, že po nás chtějí i na to projekt a stavební povolení!!! Takže dalších x tisíc v ..... Máme totiž vjezd ze silnice II. třídy, tak je to asi opravdu nutné. Jen jsem nepočítala s těmi výdaji...člověk ještě nemá ani kopnuto a peníze se kutálejí na všechny strany .. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j neděste mě :-(, tak to nás snad mine,budeme stavět v uličce, kterou projíždějí snad jen ti, co v ní bydlí
Odpovědět
@l_baruska Tak to se tomu asi vyhnete...nebojte, já Vás neděsím. Bohužel je to tak, člověk ani neví do čeho jde...i když je pravda, že mi to máme o trošku složitější. Tím pádem více papírování a pochůzek po úřadech. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my pořád dumáme, jak to všechno bude, zatím máme návrh domečku a pozemek k dispozici, ještě si ho musíme na sebe nechat přepsat od rodičů. Letos bychom rádi stihli udělat všechny přípojky, snad povolení a ideálně i základovou desku, ale tomu sami moc nevěříme ;-) Největší problém je jako u většiny financování, takže když vážně začneme záleží spíš na bance ;-)
Odpovědět
@selina.j tak sa asi k tebe pridám, minuly mesiac sme šli dať ČOV s vedomím, že máme vše ok, ale pani si spomenula, že potrebujeme vyjadrenie od povodia Odry 8-( ]-( takže zase čakáme a čakáme, už vieme, že na jaro určo nezačneme :-S Dnes sme ale boli rozmerávať na pozemku, tak už viem, ake to aspoň bude, som sa bála, že nám z nášho pidi pozemku nič neostane, ale mýlila, somsa, trampolína a malý bazen sa tam zmesia 8-) :-D Cez týždeň nám budu dělat rozvaděč hurá. Inak pre ostatných budeme stavať pasivný ekord, všetke dokumentacie vybavujeme už přes rok, strašne nás brzdí ČOVkA, keby som tušila, že to takto pojde dál, tak ju nechcem 8-( ( sice argumenty mm su podstatné, čo sa týka ušetrenia za odvoz) Dufame, že v priebehu leta by sme mohli konečne kopnuť základy, do zimy hrubu stavbu, bude nám to stavať firma, ale určite sa aj my budeme aktivne podielať už sa tešíme, najme naše deti, ty chodia už celu zimu s metrom a meraju, aké budu mať izby x-)
Odpovědět
@womenne no ahoj, teď koukám co ty tady?! To mě mrzí, že znova čekáš na další vyjádření. Ale lepší, že na to paní upozornila a nestornovala celý povolení na čističku ;-) Taky chodíme s metrem a pořád měříme...když máme dům jenom vykolíkovaný, tak se to zdá strašně malé a já osobně si to nedokážu představit... U mě novinka...1. března jsme konečně dotvořili poslední úpravy na projektu a už se nám začínají kleslit pohledy...potom hned za sousedy a na město, pro podpisy na schválení projektu.... Jen taková otázka...je tu někdo, kdo bude řešit vjezd na pozemek ze silnice? Musí být zvlášť vypracován projekt na vjezd a nebo stačí jen zakreslení v situačce?
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j: my musíme mít povolení od majitele komunikace - město a vyjádření od PČR, ke kterému je potřeba nechat nakreslit rozhledový trojúhelník, a to potom asi záleží na daném policistovi, který to rozhoduje, nám stačí zakreslení od projektanta, ale někde to prý chtějí od geodetů
Odpovědět
Profilova fotka
nám se to také začíná pěkně komplikovat, a možná ani stavět nezačneme, protože od předpokládaných základů našeho budoucího domečku je ve vzdálenosti 30 cm jsou 3 kabely od O2, dneska jsme je vypípali |-|
Odpovědět
@l_baruska Ano Baru, vím že od správy silnic, PČR a města potřebuju schválení...ale právě, že těm stačí jen zakreslení v situačce...s nima už jsme to řešili...Ale známá mi pořád tvrdí, že pokud se budu napojovat na komunikaci II. třídy tak je nutné propracování projektu na vjezd zvlášť...jsem z toho celá zmetěná :-D ¨ Asi mi stejně nakonec nezbyde nic jinýho než si to zjistit na SÚ...
Odpovědět
@l_baruska teda kabely od O2 :-| A to nevíš jak daleko od nich se dá stavět..třeba, kdyby jste dům trošku posunuli na pozemku...dál od těch kabelů?
Odpovědět
Profilova fotka
1,5m, zatím nám předběžně povolili 1m, ale do toho se nevejdeme, a protože jsme v centru a musíme dodržet uliční čáru, trochu se o komplikuje a cena přeložení kabele je podobná jako cena celého pozemku
Odpovědět
@l_baruska Tak to je mi líto, kdyby aspoň za to přeložení nechtěli tak velký peníz
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j mně na úřadě řekli, že jim stačí jenom ta jednoduchá situace, byla jsem tam ve středu, ale mám pocit, že co úřad a úředník, to speciální postup
Odpovědět
Profilova fotka
a vtip je v tom, že podle toho pána, který nám to vypípal nedodrželi O2 nějakou normu, a je prý nepochopitelné, kde ten kabel je @selina.j
Odpovědět
@l_baruska Tak pokud nedodrželi normu, tak by si to snad mělo O2 odstranit na vlastní náklady...i když v dnešní době, to vždy ods**e ten co za to vůbec nemůže...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j nám by stačilo, kdyby nám podepsali výjimku :-), no uvidíme v pondělí
Odpovědět
@l_baruska Tak přeji hodně zdaru ;-) A napiš jak jste dopadli...
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky můžu se k vám přidat?taky budeme letos stavět domeček, pozemek už máme,jen je tam menší komplikace s Eonem,položili špatně kabely,které zasahují do našeho pozemku,takže se bude muset náš pozemek znovu zaměřovat a tím pádem bude zřejmě menší :-( . Nejhorší je,že už máme projekt domečku a bude se muset kvuli tomu upravovat...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?