Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk super, gratuluji! Tak ses dockala!:-) @pardubice2159 to teda jo,hlavne, ze se to hnulo!
Odpovědět
Tak v pondělí geodeti vyměřují dům na zahradě. A vypadá to, že příští týden se začíná se základy.Písek sehnanej, traktor bagr taky. A ještě jsme nekopli a těch peněz co už to stálo!!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to teprva bude :-D stavíte základy sami ?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk závidím. V dobrém, ale fakt už bych také chtěla začít. Ach jo. A náš projektant to prostě nedodělá a nedodělá. Už z něj fakt nemůžu.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk Yvonko, moc gratuluju, tak ses dočkala..... tedy přeji pevné nervy ;-) a peníze?? ty teda fáákt mizej..... a ještě budou..... ;-)
Odpovědět
Holky, meli jste rozhledove trojuhelniku kvuli vyjezdu uz v projektu? Stacilo to policii? Nebo jste to museli nechat delat zvlast u nekoho?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee my měli projekt na vjezd zvlášť
Odpovědět
@l_baruska a to vam delala take firma nebo nekdo dalsi?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee dělala nám to projektantka, ale platili jsme to navíc
Odpovědět
@l_baruska mohu se zeptat, kolik to stalo?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee 2500,-
Odpovědět
@petrsv1000 Stavíme na klíč,jenže f. není od nás, ale z Střed. kraje, tak pomáhám něco schánět.
Odpovědět
Článek se načítá
@keila @jptn Děkuji. Upřesňuji příští středu se kopou základy.
Odpovědět
@yvonahk ahojky... i od nás gratulace k získání ohlášky...:) no my jsme tak v půli .. ale ač nerad přiznávám trocha se nám objevil problém s přípojkou na el.. no uvidíme jak to dopadne..
Odpovědět
@marwen67 Ahojky, díky za gratulace.Jaký máte problém s el. přípojkou? Vždyť jste jí měli do měsíce mít.
Odpovědět
Ahojda, potřebuju radu. Dnes nám vykopali část základů, v sobotu budem vylívat betonem. Bude nás tam tak 12. Co mám udělat brigádníkům k jídlu? Ohřátí není možné, tudíž vylučuji guláš. Nevím si nějak rady...
Odpovědět
Profilova fotka
@kajalka řízky karbanátky sekaná, chleba rohlíky hořčice, nakl okurky, zelenina........ :-D :-D ale já sem na toto vlákno nepatřím, tak snad nevadí, že jsem přispěla svou troškou do mlýna.... tak at se to povede ;-)
Odpovědět
@kajalka Asi jak píše jptn.A případně přidat štrudl třeba.
Odpovědět
Mě napadl slanej závin z listovýho těsta, uzeniny a kysanýho zelí.
Odpovědět
Profilova fotka
@kajalka nebo štrůdl alla pizza - rozválené těsto (já dávám listový) potři kečupem, posyp kořením na pizzu, strouhaným sýrem (stačí obyčejný eidam), spařeným a okapaným pórkem nakrájeným na kolečka (nakrájím ho a vroucí vodou ho spařím - nepropíchne ti těsto), nakrájeným jemným salámem, přidej bylinky (já dávám čerstvou bazalku) a zaroluj jako štrůdl. Peč obvykle. Tahle slaná varianta alla pizza u nás vítězí a i když udělám 4 šišky, tak hned zminí, je to moc dobrá mňamka :-D
Odpovědět
@kajalka @pardubice2159 Taky dobrý.Ale nedovedu si představit kolik by toho muselo být pro 12 lidí. Asi 6 šišek?
Odpovědět
@yvonahk @pardubice2159 @kajalka Ja jsem nekde cetla, ze by se melo delnikum davat jenom piti (kafe, voda). Opravdu jim chystate i nejake jidlo? Bohuzel nevim, jak to obvykle chodi. Dekuji!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk ale tak když uděláš ty řízky, sekanou, zeleninku a ten štrůdl, tak to by mohlo stačit, co?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak já se o dělníky (od firem) starat vůbec nebudu. Stavbu mám z ruky a chodím do práce, takže po práci je tam už stejně nestihnu. Jídlo budu připravovat jen pro ty dělníky, kteří s námi budou dělat na stavbě - známí (čili o jen víkendech) a pro nás (většinu práce si budeme dělat svépomocí). Naštěstí já budu mít možnost jídlo ohřát (díky bohu za vynález mikrovlnky) nebo naopak ho mít v lednici (lednice Calex po našich - jó, ta slouží už tak 20 let, sice naši mají novou, protože tahle stará žere jako pjasátko a je hlasitá při spínání chlazení, tak si koupili novou A++ a tuhle mi schovali na stavbu). Ještě že ty rodiče mám, jsou to zlatíčka x-) . Takže když nebudu ohřívat guláš, tak můžu chladit pívečko - nebo ho dám vychladit do potůčku, který je nadohled ;-)
Odpovědět
@pardubice2159 Mohu jenom tise zavidet:)
Odpovědět
Jak dlouho jste cekali na CEZ? Dnes chceme podat zadost o pripojeni (mame hotovy pilir na pozemku). Myslite, ze se to do srpna nejak stihne? Plni CEZ tech 30 dni? Nejake tipy/triky?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee těch 30 dní ČEZ plní, nám to přišlo o kapku dřív, ale přesto je v ruce ještě nemám, protože si to milej pan projektant nechal poslat na sebe a ještě mi je nepředal. Docela mě to štve, protože už mohla běžet lhůta na připojení, prý jim to trvá až rok, takhle jsme ztratili měsíc. K ohlášce je tedy důležitá ta smlouva, ale stejně no.
Odpovědět
@keila Wau, to jako já s ČEZem podepíšu smlouvu a oni mají rok na to, než nás k domu připojí? To snad ne! To bych teda v takové firmě chtěla dělat - lhůta rok na vyřízení:) A jak můžou dům bez elekřiny postavit?
Odpovědět
@linee Tak mi to máme mít na klíč. Takže vařit jim asi nebudu.V září má manžel 60l.A v případě, že stavba pujde jak má pozvu na grilovačku třeba.Nebo určitá etapa a v pořádku přivezu buchtu či flašku.Vlastními silami a za pomocí kámošů asi budem dělat připojky vody a elek. od paty pozemku k domku. Pak už se o jídlo samozřejmě postarám.
Odpovědět
@linee Tak já jsem žádala o přípojku el. 29.8.2011, na začátku lednu 2012 udělali krabičku na sloup, 18.1. jsme si nechali udělat přípojku a bednou rozvaděče na hranici pozemku, oznámila jsem ČEZ , že hotovo a do 14 dnů nás připojili.Takže raději spěchej s oznámením na ČEZ.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?