Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@linee jj, máme púozemek bez přípojek...nevím jak u jiných,ale tady u nás bez situačky a projektu, nehnou lidé ani prstem :-( ...takže musím počkat a pak to doufám, půjde šupem :-D :-D
Odpovědět
@linee Asi v případě, že to dělá firma, která bude současně stavět (nám taky)to jde rychleji.Nám měsíc a půl.
Odpovědět
@dibla Vítám tě mezi nás.Držím pěsti ať máš projekt 15.6.Jinak se divím , že vyjadřovačky k sítím nemužeš dělat bez projektu. To je divný.Všechno se ti s tím zdrží.
Odpovědět
@yvonahk já mám už vše... vyjadřovačky, radon, hydro, geo, vsak, usázení na pozemku,přípojky a jiné...ale !!!!! dokud nepředložím projekt, tak semnou SMVAK nic řešit nebude.... bohužel ani objednávku přípojky, to samé ČEZ, takže si budu do 15.6. dloubat v nose ;-)
Odpovědět
@dibla To je divný! Nám MěVAK udělal přípojku vody - samozřejmě k patě pozemku,projekt nechtěli vidět a to samé ČEZ.
Odpovědět
@yvonahk @dibla My to mame stejne jako dibla. Vak se nam vyjadril, ze IS na pozemku mame, ale pred zahajenim stavby chteji videt projekt pripojek. Takze bez toho ani ranu...Bez projektu se pouze vyjadrili, ze to tam na pozemku je, ale nevyjadrili se k samotne stavbe. Skoda, ze to u nas take neni tak rychle, to bychom uz mohli ve stredu davat ohlasku:)
Odpovědět
@yvonahk ano, to se řeší, když to má Vak nebo ČEZ v plánu a pozemek do toho zapadá tak ano, to ho k patě pozemku přivedou..., vyjádření k sítím nám dali bez problému,ale přípojky až na základě projektu, v okolí jsou pouze 3 domečky v rozmezí 40m
Odpovědět
@linee @dibla Aha, to jsem nevěděla.Tak to máte složitější.
Odpovědět
@yvonahk jenom trošičku :-) a hlavně má Vak 9-15 měsíců na napojení tvého pozemku, samo urychlit to můžeš, postavením pilíře, postavení antoníčka,ale to vše je až po podepsání smlouvy s Čezem a vodárny, ty jsou rychlovka, jen ,musí tvůj projekt schválit... tak doufám, že to bude také OK...a my do konce roku postavíme...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak jsem byla opět ujištěna, že projekt tento týden bude. Jestli ne, tak už mě vážně odvezou. Takže snad už se to zase trochu hne a do konce června podáme ohlášku nebo povolení.
Odpovědět
@keila Tak to pevne drzim palce! Ty mesice jsou opravdu hruza! Co pak jeste musite vybavit? Nebo uz mate projekt a rovnou nesete na stavebni?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee ještě musíme předložit projekt vody a kanalizace na správu silnic, protože budeme dělat protlak pod silnicí a pak zajistit souhlasy sousedů a podáme ohlášku, ale ohláška nám vyjde tak na 50%, protože jedna sousedka nám nejspíš nedá podpis, jelikož jsme s ní měli konflikt - vypouštěla nám dešťovku na parcelu a dohodou jsme to s ní řešily 1/4 roku, ale nic se nedělo a bohužel jsme na ní museli zavolat úřad. Takže nejspíš budeme muset podat stavební povolení a k tomu potřebujeme ještě vyjádření hasičů. Takže ten konec června může být spíš konec července. No prostě počítám, že nejdřív začneme srpen/září stavět. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
@keila To bud v klidu. Nejak to bude i tak u nas. Jeste stale je moznost, ze date stavebko, extra rozdil v tom neni. Budete stavet drevostavbu nebo zdenou? My nedelame podtlak a stejne od nas VaK chce projekt pripojek z pozemku k domu na schvaleni, pak silnici + ohlasku a nejaky jeste zvlastni odbor. Na to vsechno maji vsichni mesic, takze take asi nejdrive konec cervna / cervenec. Pak 40 dni a firma asi take nemuze hned, takze doufam, ze kdyz koncem srpna kopneme zakladovku, muzeme si gratulovat. A to opravdu delame i nemozne. Pak stavba asi 2-2,5 mesice a doufam, ze na Vanoce ve vlastnim:) Co CEZ?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee my stavíme zděný, letos se holt budeme muset spokojit se základovkou a přípojkama, jestli nám někdo postaví i hroubou do Vánoc, tím líp, ale spíš myslím, že ne. Mám už tedy poptány 2 firmy, ale ty se nemůžou vyjádřit k ceně, když nemám projekt. Já doufám, že do jara/léta 2014 budeme bydlet. ČEZ zatím nic, musím tam teprve zavolat, mám od nich vše, ale musím teď tlačit, aby udělali elektřinu rychle.
Odpovědět
@keila Tak to jste take hodne daleko. Kdyz vybirate uz jenom ze dvou firem. Nam se to protahlo, protoze jsme si firmu sice nasli, ale chteli jsme se ujistit, ze spravnou, tak se to protahlo. Ale pozemek jsme koupili jenom minuly mesic. Nastesti tam uz mame veskere IS, takze se to urychli. Hodne sil!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee no to je zatím začátek poptávání, víc firem jsem zatím nepoptávala, protože nemám právě ten projekt, takže daleko právě že vůbec nejsme. My jsme totiž rozhodnutí si udělat základovou desku sami a právě jsme smíření s tím, že to bude jediný, co letos uděláme, takže jsem se do nějakýho velkýho poptávání zatím nehrnula. Uvidíme, jak to teď půjde.
Odpovědět
@keila Tak to mate muj obdiv. My jsme se take tesilli, jak si hodne veci udelame sami, nakonec budeme radi, kdyz sami polozime podlahy:)) Ja jsem rozeslala pudorys domu vcetne nejakych standardu, ktere chceme a take jsem vudela, co a jak. Rozdil v cenovych nabidkach byl skoro milion! Dokonce jedna firma chtela za rezii (ubytovani+stravu) pro svoje lidi skoro 350 000! Kdybyste meli zajem, prihlaste se :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@linee :-o síla! 350.000 za stravu a ubytování? To by mě zajímalo, zda se ta firma uživí. Mně právě ty dvě firmy řekly, že jim půdorys nestačí, že pro přesnější kalkulaci potřebují i řezy atd. Ale určitě jsem u těchto dvou firem neskončila. Zkusím i další firmy nebo samostatné zedníky. Bude to ještě běh na dlouhou trať. Výhoda je v tom, že hned vedle bude stavět ségra, takže bychom měli být pro firmy atraktivnější, že získají hned 2 zakázky a ještě vedle sebe. Ale uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
tak my stále ještě bez ohlášení ]-( , projekt máme týden jedno paré k oponentůře, kterou si vyžádal náš stavební dozor. Okomentoval tak třetinu papírů a paní projektantka s architektem to mají do konce týdne opravit, už teď se trochu vzteká... jinak sousedi nám všichni bez námitek podepsali, chybí nám už jen požární zpráva a tu nám nechtějí dát dříve, než budeme mít orazítkované plány, v pátek nám EON připojí rozvaděč, zabetonujeme základy pro plot a o víkendu pokud nebude pršet se konečně pustíme do čištění a zpevňování studny...
Odpovědět
@l_baruska Tomu nerozumim. To mate stavebni dozor mimo firmu, co vam bude stavet nebo architekta jineho? Hm...a kdy si mysli, ze to udelaji? Mate fajn, ze muzete zacit aspon s plotem. My musime pry cekat na ohlasku, jinak si nemuze vykopat ani kadibudku :-S Sousedy nezname, nechceme to tedy riskovat.
Odpovědět
@l_baruska můžu se zeptat jak to máš přesně s požární zprávou? Teda od koho musíš mít orazítkované plány...stačí jen od projektanta? My jsme studnu stihli vzít perlinkou už jak bylo hezky....teď manžel vyrábí kryt a stříšku ze dřeva. Když ještě nemůžeme budovat dům, tak aspoň tohle :) Holky už si zjišťujete ceny mixů atd.?! To já jsem ještě pozadu. Budeme stavět sami, takže všechen materiál scháníme my sami...jen co budu mít projekt, tak rozesílám asi na čtyři místa....Tam mi vyjedou celkovou částku a podle toho pak vyberu. Jsem ale dost na čápa s tím mixem... na ztracený bednění si budeme míchat svůj beton. A přemýšleli jste některá o alarmu na dům? Hodně o tom uvažuju. Stavíme u silnice, tak chci mít větší pocit bezpečí. Nevíte kolik se tak pohybuje cena za komplet (alarm, připojení, práce)
Odpovědět
@selina.j K mixu ti asi nepomuzu, ale manzel znova resi zabezpecovacku od Jablotronu. Existuje moznost s dratem i bezdrat. Vim, ze dal 4 firmam nejake zadani, co by to melo obsahovat a jako fungovat a dostal nabidky od 34 000 do 72 000. Ale vim, ze obvykle co tady lidi maji tak je to kolem 25 000, to uz se da docela slusne zabezpeceni poridit. Zalezi, co to ma vsechno mit. Kdyz tak mi napis zadani do IP, zeptam se vecer doma, co to vlastne budeme mit:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee architekt a projektantka jsou dva lidé, kteří nám kreslí dům, dozor nám dělá tátův kolega z práce a stavět budeme svépomocí, tj. my, příbuzní a známí @selina.j jo, od projektanta, jenže my je poslali zpět předělat, stavební dozor je kontroloval a bylo tam pár chyb, takže musíme počkat až je opraví
Odpovědět
Profilova fotka
tak dneska zase po týdnu nastoupí firma na základovku a bude hutnit recyklát, který si navezla na pozemek pro výplň základovky. Počasí je tak akorát na vylití betonu, tak snad už to bude. Dokonce jsme tak chlapům dovezli "kadibudku", kterou nám udělal tatínek, no je výstavní. Až budu mít zase nějaké nové fotečky, tak je hodím do albíčka. Tak ať vám to holky taky pěkně roste (tedy stavba :-D ).
Odpovědět
@pardubice2159 Tak at to jde od ruky! my jsme momentalne ve fazi rozsevacu (dokumentu) a doufam, ze od buduceho tydne budeme uz jen a jen sklizet:)))
Odpovědět
Holky, proc ma SU 40 dni na ohlasku? Ja totiz uvazuji - ve formulari od nas chteji zavazne stanoviska nekterych uradu. Ty uz mame. Ale v jednom se pise, ze chteji k predlozeni projekt, ve druhem vyjadreni policie. Ale jsou to zavazna stanoviska. Muzeme podavat ohlasku uz nyni nebo musime mit jakoby vsechno splneno a ohlasku dat az pak? Dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak začínám mít obavy, že projekt nebude ani tento týden, včera měl projektant něco poslat ke schválení a nic mi nepřišlo, telefony nezvedá. Já se fakt picnu. Už přemýšlím, že se vyprdnu na těch 20 tis., co jsme mu dali a začnu hledat nového projektanta. Já už fakt nevím, tohle není normální.
Odpovědět
@l_baruska jo takhle... ;-) Koukám, že taky budete stavět svépomocí. To jsme na tom stejně...Máte určitou představu kdy by jste chtěli bydlet? My postavíme hrubou stavbu a pak podle peněz budeme pomalu dodělávat vevnitř.
Odpovědět
@linee díky moc...poslala jsem zprávu
Odpovědět
@linee máme stejnej problém....já budu mít papír od povolení vjezdu později než tam budu dávat ohlášku. Dohodli jsme se tam s úředníky. Až bude povolení na vjezd tak to jenom doloží k ohlášce....prostě mezi sebou musí umět komunikovat. Kdyby jsme totiž čekali na jeden papír zvlášť tak ztratíme asi měsíc.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?