Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@keila No teda!! Že ani telefon nezvedá. A to je soukromě a nebo má někde "kancl" a tam kreslí. Zkusit si za ním prostě zajet a aby narovinu řekl jak je daleko a rovnou ukázal, co už nakreslil. I když jak jsem četla, tak je asi fakt nezodpovědný! Aby jsi neztratila další měsíce čekáním na hotový projekt :-(
Odpovědět
@keila A vis, kde ma kancelar? Normalne bych za nim sla a pritiskla ho ke zdi at kouka nakulit projekt:) Ze vam na tom vse stoji a tak. Smlouvu s nim nemate? Nebo at vam vrati penize. Nebo se domluvte na konec tydne vsechno finalni. Ja kdyz to srovnam - stejne je to jenom "na stavebni", nektere veci se muzou zmenit. S tim treba pocitame my - umisteni sanity, jine topeni a pod. Kdybys vedela, ze to do tydne mas, tak se vyplati cekat. Ale nez nekoho jineho najdes, to pak zase trva nejakou dobu a ztratite dalsi mesic. Nebo kdyz jste zaplatili, at vam da tu praci, kterou udelal a dokonci nekdo jiny...No, nezavidim vam to:(
Odpovědět
@selina.j Super, dekuji, asi tam zase zavolam.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j @linee holky, je to přes známýho, smlouvu nemáme, ručí nám za to ten známej - ten se snaží, co to jde, tak snad to dopadne. Prý kolem jedné to dnes začne posílat. Je to fakt na palici. Jestli to tak bude i se stavbou, tak si říkám, jestli na to budu mít nervy. ]-(
Odpovědět
@keila to das, nic se neboj! Tak si promluv se známým, když za to "ručí". Já jsem se poučila - nikdy ne přes známé, hlavně ne přes známé známých:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee já už jsem taky poučena a všechno půjde přes smlouvy s datem realizace a penále za prodlení. Už se s nikým s*át nebudu!!!!
Odpovědět
@keila Neboj, to date! Ja myslim, ze podobne vec se stane i kdyz koupis byt (bych mohla vypravet:)). Do konce tydne to mate!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee hele, já jsem se s nikým tak neschopným nesetkala, i když jsme rekonstruovali byt, tak jsme na 2 neschopáky narazili, ale tak nějak to šlo, jednomu jsme ještě nezaplatili a to druhý po tom blbcovi zvládl manžel předělat, ale tohle už je vážně moc. No snad to dobře dopadne a projekt mít tento týden budeme.
Odpovědět
@linee Já když podávala ohlášku měla všechno, úředník chválil projekt,i dokumenty, jen chtěl doplnit rozměrově kde bude dešťová kanalizace - vzdálenost od sousedů,měli jsme to totiž napsané šalamounsky- asi tak nějak : dle normy č....bude řešena vsakem na pozemku ve vzdálenosti od domu.Tento dodatek jsem dodala do 2 dnů od projektanta Stavebnímu úřadu - meilem a i doporučeně¨poštou.Lhůta mě běžela na stavebním 40 dní od dne podání (Stejně to nestihl - ohláška tichý souhlas 41 den od podání.Já být tebou na stavební s tím dojdu, vyplň ohlášku a podej, třeba to půjde.
Odpovědět
@yvonahk Ja tam jeste zkusim kdyz tak zavolat.No, v ohlasce totiz pisou, ze chteji zavazne stanovisko. To mame, ale tam se treba pise, ze bude s vyjezdem souhlasit potom, co bude souhlasit policie. Takze to stanocvisko mame (neni napsano, ze souhlas:)) Musim na stavebak. dikyl Nerozumim, proc ale 40 dni, kdyz jim dodas vsechny souhlasy??
Odpovědět
@keila Říkala jsi, že to máš projektanta přes bývalého, nebrzdí to bývalý (nevím zda manžel či přítel), závist atd.?Taky bych za ním dojela, dala bych mu nůž na krk (ha, ha).Ať to řekne na rovinu, nebo že ho dáš na Modrou třeba a nebude mít už příště zákazníky.
Odpovědět
@linee Aby měli co luštit a deptat lidi. Těch41 dní bylo hrozný vydržet. A to původně říkal, že za týden si zavolejte. Budete to mít.Držím pěsti ať ti to dopadne dobře.Mám však obavy, že v tvém případě to budou počítat jako podmínku a tím ti to daj na Stavební povolení (60 dní).
Odpovědět
Článek se načítá
@yvonahk Dekuji za upozorneni. Tak to si radsi svechno sezeneme predem. Uz stavite?:)
Odpovědět
@linee Raději si to sežeň,ať tam nemáš podmínku.Dům naměřen, zítra se kopou základy.Doufám , že archeolog tam nic nenajde, aby se stavba časově neprodloužila , jinak pátek beton.
Odpovědět
Profilova fotka
tak pred chvili volal manzel, ze demolice je hotova!mame si to prijit v 16 hod prevzit, tak to tam pujdeme za chvili zkouknout a snad to bude vsechno OK. ťuk ťuk ťuk ťuk !!! a snad uz budeme moci pracovat na tom povoleni!!Doufejme!
Odpovědět
@slunicko76 Tak to velka gratulace! @yvonahk Dekuji. Chteli jsem to trochu urychlit, ale asi bychom si jenom nadelali na problem. Tak radsi jeste pockame:)
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j původně jsme chtěli do Vánoc hrubou stavbu, ale nejsme si moc jistí, že to stihneme, bydlet jsme mysleli Vánoce 2013, ale jak to bude, kdo ví...
Odpovědět
@keila Držím palce ať je to vše OK...snad ho ten známý "dokope" k činu ;-)
Odpovědět
@yvonahk teda vy jedete jak draci :-D Tiše závidím a přeju aby se počasí umoudřilo a mohli jste pokračovat podle plánu ;-)
Odpovědět
@slunicko76 taky ti držím palce ať je při převzetí demolice vše OK a může směle pokračovat dál
Odpovědět
@l_baruska mě bylo řečený, že hrubá bude "prkotina" ...No jsem na ně zvědavá (manžel a oba tatínkové) :-D Já se samozřejmě taky zapojím...Ale spíš budu vařit a když bude hlídání a někdo, kdo uvaří za mě tak ráda pomůžu. Nás budou brzdit finance....postupně něco našetřit a to nejdůležitější koupit....máme celkem nízký úvěr, tak z toho dáme snad celkově hrubou a něco málo vevnitř a zbytek postupně. Zatím máme kde bydlet, tak nás nic netlačí. Ale chtěla bych nejpozději do tří let bydlet.
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j nás trochu tlačí, výše nájmu v bytě :-( ,ono se nám to celkem teď za poslední měsíc trochu komplikuje, mám trochu nečekané potíže v práci, tak ještě přemýšlíme nad mimčem ..., poslední měsíc je jedno velké překvapení
Odpovědět
@l_baruska Tak to potom chápu, že chcete co nejdřív bydlet... A potíže v práci jsou poslední dobou snad všude, bohužel. Ještě, že tohle já řešit nemusím :-) Ale tím, že půjdeš na mateřskou si opravdu nepomůžeš. Spíš naopak. Pak se člověk musí zase umět hodně uskromnit a zvyknout ještě na splátky za dům. Vše má tedy své plus a mínus...
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j právě takže sháním novou práci, popřípadě nějakou druhou práci na částečný úvazek... zatím nic moc, teda spíš nic, co bych chtěla dělat, zároveň nemládnem a dítě chcem je to komplikovaný, tak nevím jak to všechno dopadne
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j splátky za dům budou stejné jak nájem, v okamžiku kdy bydlíme to už půjde utáhnout dobře, horší to překlenovací období, kdy budem stavět
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk ano, je to přes bejvalýho, ale ten to určitě neblokuje, máme dobré vztahy a hlavně takový není. On ten náš projektant je takový i v osobním životě, co jsem se dozvěděla. No ale jinak dnes opět nic neposlal, takže jsme fakt v háji. :-(
Odpovědět
@l_baruska My se už od svatby rozhodovali, že postavíme. Jenže....člověk míní a život mění. Měla jsem zdravotní problémy, které vedli až k laparoskopickému zákroku a rozsudek zněl dítě co nejdřív. Takže než abychom stavěli dům pro děti, které by jsme ani nemuseli mít, se nám narodil vymodlený syn. Teď po mnoha dalších vyšetření to vypadá, že děti snad ještě budou. Teda jen jedno, víc bych asi ani nechtěla. Nechala jsme dobře placené práce a teď v domečku po našich platíme jen vodu a elektřinu, plus jednou za rok koupíme uhlí. Takže u nás to utáhnutí opasku příjde právě až teď, co začneme platit ůvěr na stavbu. Já bych neměnila...klidně bych znovu měla nejdřív dítě a pak začla stavět. Je pravda, že díky synovi vím, že je vždy potřeba mít peníze dané stranou...co kdyby náhodou. Dřív jsem tohle neznala. Tak snad brzy najdeš nvou práci a nebo se vám zadaří a "zaděláte" si na mimčo ;-)
Odpovědět
@slunicko76 Blahopřeju.A projekt na nový domeček už máte?
Odpovědět
@keila Podobrým to s ním nepujde asi.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak teď zaslal rozvody horkého vzduchu z krbu, no dobrý, ale s tímhle se crcal těch 14 dní??? ]-( A to ani nemluvím, že dělá projekt i pro mojí ségru a na tu se*e úplně od začátku, ale já jí bráním, takže snad to dopadne. Jinak už nevím. No nebudu se upínat k tomuhle týdnu, ale budu doufat, že to fakt aspoň do 14 dnů to bude. @selina.j mě stavba domu chytla, až co je malá na světě (14 měsíců), do té doby jsem z bytu nechtěla, ale nyní v žití v domě se zahradou a dětmi prostě vidím strašně moc pozitiv. Takže já nemít děti, tak nestavím, v podstatě to všechno dělám pro ně, teda mluvím v množném a zatím mám jen jedno, ale doufám, že budou 2. Jistou dobu jsem chtěla i 3, ale z toho už jsem vystřízlivěla. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?