Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@keila Taky jsem kdysi dááávno toužila po třech...ale z finančního, fyzickýho a dost i psychickýho :-D hlediska je to nemožné. Já žiju od narození na venkově, takže si nedokážu představit bydlet v bytě a bez haldy zvířectva okolo sebe. Jen se mi nechtělo do stavby kvůli půjčce. Jsem strašnej strašpitel a věčnej pesimista. Ale díky mému protějšku jsme do toho nakonec šli...a jsem ráda, že mě k tomu "dokopal"
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jj, typovy,ale mame. staci jen doresit drobne detaily
Odpovědět
@selina.j Ahoj. Já taky toužila po 3 dětech. Nakonec osud tomu chtěl ze zdravotních důvodů a jsem ráda že aspoň později až v 33, ale máme vymodlenou dceru. Co jsem nedohnala věkem já jako matka, tak dcera ano (v 21 r.)a mám aspoň 3,5 l.vnuka.Celý život jsem bydlela v paneláku, ale na sobotu, neděli a většinou dovolené jsme byli na mamčině obrovské zahradě.A na skoro důchod jsme se rozhodli zde postavit.Už se těším na zvířectvo taky.Jinak povahově jsem jako ty.Jsem opatrná, muž mě taky přesvědčil.
Odpovědět
@slunicko76 Tak jsem si prohlédla tvůj domeček co chcete. Malý, ale pěkný.Jen jsem se chtěla zeptat, vy budete moct mít záchod v koupelně? U našeho stavebního úřadu to neprošlo, museli jsme řešit samostatný. A také jsem zjistila , že jaká se ti líbí úprava zahrady, tak mě taky.
Odpovědět
Holky, projekt je doma!!!!:)
Odpovědět
@linee Ahojky, také podáváme jednotlivým úřadům projekt a bohužel je to náročnější než jsem čekala:( ale snad to stihneme, co nejdříve, ať to zbytečně nestojí jen na papírování. My bychom rádi do Vánoc měli postavěnou hrubou stavbu a do léta 2013 se stěhovali. Držím palce, ať vše stíháte podle plánů;)
Odpovědět
@selina.j ahojky, děkuji. jj, to se nám při koupi pozemku nejvíce zamlouvalo, že je již zasíťovaný a ubyde nám tím spousta starostí. My žádáme o vyjádření Čez, Pražskou plynárenskou, Hasiče, Životní prostředí,Archeology, Obec a správce vodovodu a kanalizace. Nějvětší problém máme se správci vodovodu, z nějakého důvodu jsou v obci dva a jedni se nám již vyjádřili a druzí jaksi nijak nereagují, tak se tam asi příští týden za nimi vydáme osobně. Nejrychleji se nám zatím vyjádřili archeologové a čez;) nejvíce mě překvapili hasiči, že chtějí vidět komplet celý projekt a že si ho i ponechají. Podání bychom chtěli zvládnou podat do konce června, paní na úřadě říkala, že to pak klidně můžem mít schváleno do měsíce, ale když tam přijdeme v průběhu prázdnin, tak že můžem čekat klidně 3:(
Odpovědět
@linee Super,gratuluji;)
Odpovědět
Holky, ještě jsem se Vás chtěla zeptat, dal Vám projektant hotový projekt i v digitální podobě nebo jen v papírové?
Odpovědět
Profilova fotka
@mischellin zatím v digitální (pdf.) v pondělí nebo v úterý v papírové podobě 5 paré
Odpovědět
@mischellin Asi je to individuální, ale my jen na papíře...
Odpovědět
@l_baruska mě nenadlo se nějak na to zeptat a právě že nám byly předány jen paré v papírové podobě a když jsme teď konzultovali projekt se stavbyvedoucím, tak se divil, že právě ohledně poptávání firem na jednotlivé zakázky to je potřeba...jinak si vše budem muset zbytečně skenovat...zkusím tedy napsat projektantovi;)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mischellin v tomhle musím naše architekty pochválit, v podstatě všechny fáze kreslení nám zasílali v pdf včetně vizualizací..., bohužel nevím, jestli je to povinnost dát ti to v pdf
Odpovědět
@mischellin Máme stejný problém, ale uvidíme. Nám hasiče udělali v rámci projektu (požárně-technická zpráva). Archeology už máme. Teď čekáme ještě na smluvu s ČEZ, plyn nebude. My jsme všem napsali předtím, než byl projekt, takže třeba nějaký odbor chtěl ještě projekt. Doufám, že to do konce června také podáme:) Projekt máme v papírové podobě (5 paré), ale co bylo potřeba jsme si nascanovali, popřípadě nějaké části nám zaslal v pdf. Povinnost v pdf to opravdu není. my už víme, kdo nám bude stavět, proto jsme chtěli pouze na okna (kvůli poptávce) a na koupelnu kvůli vizualizace + na kuchyň.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to si delas srandu!!! stavebni urad mi muze rikat, jestli mam mit zachod v koupelne nebo ne? to jsem z toho teda paf! jj, chceme jen takovy mensi,kdo by uklizel velkej barak!:-) a taky kdo by ho zaplatil!:-)) @linee super!!gratuluju!
Odpovědět
@mischellin nám jen základ v digi a papírově 4 paré.
Odpovědět
@linee Já archeology jsem nepotřebovala,až nyní na výkop základů, instrukce jsem jim poslala emailem , říkali , že se přijdou podívat, nepřišli, aspoň jsme jim to ofotili.
Odpovědět
@slunicko76 Taky máme menší- 103 m2 s teráskami.Ale opravdu jsme projekt museli změnit ohledně WC v koupelně.WC musíš mít oddělený 2 dvěřmi od obývací místnosti.Museli jsme ho mít vzlášť.Být tebou se na stavebním zeptám dopředu.
Odpovědět
@slunicko76 Mohu potvrdit slova yvonahk, nám též st. úřad nepovolil záchod v koupelně. Existuje norma, která stanovuje, že v bytě či domě větší než 2+1 musí být záchod v oddělené místnosti. Kvůli tomu jsme museli nechat předělat celý projekt ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 je to ve stavebním zákoně, dům musí mít záchod zvlášť, dá se to udělat tak, že pokud budete mít dvě koupelny a obě společné se záchodem, jedna bude v projektu označená za WC(většinou ta menší) a druhá za koupelnu. Jinak si myslím, že je praktické mít záchod odděleně, u rodičů, jsme měli koupelnu se záchodem společně a v počtu 4 lidi a časté návštěvy to bylo strašný. Teď bydlíme s manželem v bytě jenom dva a koupelna se záchodem nám nevadí, ale až budeme mít děti, tak jsem ráda že máme v domečku naplánované záchody dva, jeden v koupelně a druhý samostatně (bohužel druhá koupelna se nám již nevejde)
Odpovědět
@linee V projektu máme také hotové požárně bezpečnostní řešení, ale paní na úřadě chce od nich písemné stanovisko, tak hold jim musíme předložit celý projekt a čekat až se vyjádří :-| Já jsem většině psala až po projektu a divila se, kam všude ani není potřeba dokládat. Povinnost v pdf formě určitě ne. Asi opravdu záleží individuálně na každém projektantovi,ale za zeptání se člověk nic nedá. Přinejhorším budem vše potřebné také skenovat;) Jen mě štve, že jsme si zaplatili dost drahý projekt a nějak nás nenapadlo požadovat i tuhle formu vyhotovení :-(
Odpovědět
@yvonahk Teda koukám, že jsme asi povahově opravdu stejně. Tak je krásný, že se ti vyplní sen. Už vidím jak sedíš ty na zahradě a na víkendy jezdí dcera s tvým vnukem a máte tu rodinnou idylku ;-)
Odpovědět
@mischellin Nám zasílaj pohledy a situačku v pdf. Ale to bylo hlavně z časových důvodů. Potřebovali jsme to na vyřízení vyjádření města a VAKu.
Odpovědět
@selina.j Taky si myslím, a už se na to těším,ale to si nejdřív pěkne máknem.
Odpovědět
Tak dnes přišla koneřně faktura na protlak pod silnicí a přípojku vody. 12O4O,- Kč.To jsem čekala.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk proč? Čekala jsi míň?
Odpovědět
Profilova fotka
@ps273877 @yvonahk ještě k tomu WC, my ho máme oddělené jen v patře. V přízemí je se sprcháčem. Stačí, že je oddělené nahoře?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila já mám tušení, že pokud je alespoň jedno WC samostatné, tak to druhé už můžeš mít třeba se sprcháčem, jak píšeš. My máme samostatné WC v přízemí, vedle technické místnosti a v patře WC v koupelně a na SÚ úplně v pohodě. ;-)
Odpovědět
Zdravím....stavaři a stavařky.... :-D :-D takže, projekt by měl být do 15.6 odevzdán a zbytek vyplacen, jsem zvědavá, zda to bude opravdu vše....tak jak má být... Jinak dneska podepsané prohlášení o stavbě, Liška nám konečně dovyplatí zbytek částky z úvěru.... budu moct zaplatit elektřinu a vodovod... hurááá
Odpovědět
Tak to jsem zvedava holky, my mame pouze jedno WC, a to v koupelne, ktera je od obyvaku na opacnem konci domu. Tak jsem zvedava. @dibla Tak to gratuluji, to jsou další Vánoce:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?