Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@keila To by neměl být problém, někde st. úřady povolují společné WC s koupelnou i když je jediné v domě. Je to pouze norma ne zákon. Zaléží na tom, kde se k tomu jak st. úřad postaví. My měli smůlu a zatrhli nám to :-(
Odpovědět
@keila Pokud jsou v domě dvě WC, jedno musí být samostatné. Jde řešit, že to dole nenazveš koupelna, ale WC. To v přízemí ale teda nesmíš mít hned tředa vedle ložnice nebylo by odděleno 2 dveřmi od obytné místnosti, nebo v chodbičce kde nemáš další dveře, třeba například pak jen otevřený obývák s kuchyní bez dveří.
Odpovědět
@dibla blahopřeju
Odpovědět
@keila Né dobrý, tušila jsem tolik. Spíše by mě kleplo z vyšší částky.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk @ps273877 @l_baruska aha, tak to by ale asi nemusel byt u nas problem, protoze my mame jeste jedno WC naprojektovane v prizemi, takze to nahore by se dalo vyresit jako koupelna!
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 tak takhle to mame i my- viz me album. @dibla gratuluji!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
vcera volal manzelovi soused, neco kvuli kanalizaci, hline ze stavby atd. On totiz tek bude stavet a manzel mu v telefonu nejak spatne rozumel, tak maji dnes vecer schuzku. Tak mi vrta hlavou, co vlastne chce . A taky mi je teda divny, ze rikal, ze zacnou u nej uz 17.6.bagrovat a nas se nikdo na nic neeptal, nikdo na nas nechtel nic podepsat....!?
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 to je divný, protože by měla být situace na pozemku podepsaná dřív než začne kopat (jedině, že by se to pak na té situačce antidatovalo). ale to bych asi řešila jen s velmi vstřícným a dobrým sousedem (i když už takhle na začátku si dělat naschváli se sousedem, nevím nevím). každopádně je to divné. asi bych se souseda zeptala, jestli náhodou nechce jako něco podepsat...že to určitě SÚ bude potřebovat.
Odpovědět
@linee zatím jen částečné, úplné budou až po připojení vody a elektřiny a až budu držet ohlěšení stavby v ruce ... :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 on je to stavar a ma stav. firmu a taky byl spoluvlastnikem jedne doooost velke a tady v okoli proflaknute firmy, takze se opravdu ptat nebudu.:-) Ale hlavou mi to vrta dal!:-))) nevite, jak dlouho trva sttavebni povoleni? treba mu to uz podepsali ti majitele pred nami! to je jedinej duvod,co mne napada @pardubice2159 jo a diky za odpoved co se tyce hliny a navyseni!:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pardubice2159 jo a muzu se jeste zeptat jako uplny lik, co je to to zkryte bedneni? teda nasla jsem si, ze je to nejaky system tvarnic, ale jak to funguje v terenu?
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 nemáš náhodou namysly ztracené bednění ? Z kterého se staví základová deska, viz můj fotoblog ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@slunicko76 Stavební povolení 60 dní. Je to možný že měl povolení od minulého majitele.Být tebou se toho souseda zeptala,co když ti tam vedle postaví tředa hospodu, bude rámus atd. , nebo obrovský dům, který Váš pozemek bude stínit, či slepičárnu atd.A chci tě vidět jak se domužeš zboření atd. v případě že to bude na černo, jak to dlouho bude trvat.
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 ztracené bednění je základ pro ,základovou desku,navyšuje se nad terén ,třeba proti záplavám a povrchové vodě,na to se pak vylije beton a pak se pokračuje se stavbou dál :-D ...Snad to píšu dobře, aby mi tu někdo nenadal,že píšu bláboly:D kukni na mé album:D
Odpovědět
Holky, tak uz je doma i vyneti ze ZPF a smlouva s CEZem. Porad to vypada, ze koncem mesice budeme moci davat ohlasku a to jsme koupili pozemek pred mesicem:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lidi, tak nátlak na projektanta pořád trvá, tak snad už se to blíží do finále. Mám z toho už docela slušný nervy. Teď jsem navíc zjistila, že mi dal do započtení do tabulky zastřešené parkovací stání přiléhající k domu a to dělá 41 m2, celkem pak plocha 181 m2, tak se dost obávám, že budeme muset místo ohlášky žádat o povolení. Ač na SÚ řekli že ne, tak podle projektu to podle mě jiná cesta nebude. No aspoň bychom nemuseli oběhávat sousedy. Ale ještě zkusím říct projektantovi, ať to vynechá a v pondělí se pro jistotu dojedu zeptat na SÚ, jestli tím, že je to v tabulce se to mění. :-| @linee tak to se máte, my koupili pozemek před rokem a asi jen tak nekopneme. :-|
Odpovědět
@keila Hlavne to nevzdavej! Nevztahuje se ta ohlaska na zastavenou plochu domu? Ja myslim, ze je to opravdu na dom, ale zkus se opravdu zeptat. Moc drzim palce a at uz ten projekt mate!!!! Nejakou slevu by vam za ty nervy nedal?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee jojo, to mi taky řekli na SÚ, že zastavěné, proto moc nechápu, proč to dává do tabulky k normálním místnostem a jejich výměrám. Obávám se, aby to pak SÚ nevzal jako zastavěnou plochu a šmitec. Slevu nám asi horko těžko dá, když z něj takhle páčíme projekt. Má u nás ještě 6 tisíc (se ségrou 12), nejraději bychom mu je nedali za tohle všechno! Nic nevzdávám, ale už mě to fakt nebaví, úplně mě vyšťavil, kretén jeden.
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 jj, diky!:-) @gabulda díky! @yvonahk tak to teda fakt nevim, protoze my uz mame ten pozemek od 21.12.2012!Se teda zkusim zeptat.
Odpovědět
@keila Hm..to jsem jeste opravdu neslysela. My mame jenom dum. Mame u toho parkovaci stani (nebo spise plochu na parkovani), ale ta neni nikde uvedena. Doufam, ze to zase nemame spatne my. Vydrz to, uz finisujete! Pak ten projekt dostanete a kdyz bude potreba upravy, radsi jedte nekam jinam. Nevzdavej to!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@linee no nad tím naším parkovacím stáním právě pokračuje střecha z dílny až k zápraží, tak možná proto. Včera mi přišly konenčně nějaký výkresy, dost tam toho je špatně. To mě v životě nenapadlo, že si vezmu projektanta a budu tam po něm muset něco kontrolovat. Tenhle náš by měl vrátit diplom!!! ]-( Pohledy nechal úplně v původní verzi, okna jsou tam úplně jinak, tak, jak jsme je měli na začátku. Bože.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila to my taky :-), týden jsme to s dozorem kontrolovali a připomínkovali, další týden než to předělali a v úterý je máme mít opravené, půlka papírů byla červená. A naštvaná projektantka s architektem nám na to řekli, že bychom měli vidět výkresy jiných, že oni tam mají těch chybiček minimálně ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska fakt? Tak to je ale něco hroznýho. Teď jsme dali dohromady snad A4 plnou chyb, tak jsem zvědavá, jestli mu bude trvat půl roku to opravit. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@keila Ještě se pozastavovali nad tím, že chceme pouze jedno paré ke kontrole, odmítla jej tisknout, tak jsme to natiskli za 200 sami v copy centru a už jsme opravovali, něco byly blbosti, ale něco byly dost závažné nedostatky, kdy se TZ neshodovala s tím, co je ve výkresu, špatně označené řezy...
Odpovědět
Profilova fotka
@keila @l_baruska teda devcata, nestraste mne, ze budu muset opravovat po projektantovi!? To snad ani nedokazu, ja nejsem stavar! :-| :-| :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska @keila a nebo to je tak, ze tam namaloval neco, co jste tam nechteli?
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 chybí mu kóty tak, že já třeba vidím, jak místnost široká, ale už nevidím jak je dlouhá, nevím kolik je to od zdi ke dveřím apod. Pak jsme mu tam našli další chyby v řezech, vše po telefonu s mým bývalým, který nám ho doporučil a který má vystudovanou ČVUT. Pohledy byly z prvního nástřelu - okna měl úplně jinak než v půdorysech apod. A až to bude mít hotové, stejně s tím ještě zajdu za nějakým projektantem, aby to ještě shlédnul 3. člověk.
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 ne to ne, my to měli tak, že jsme návrhy neustále konzultovali, co týden jsme si mailovali, posílali nám jednotlivé kroky, vizualizace..., v tomto ohledu byla spolupráce super, máme hodně komplikovaný pozemek, jsme na okraji historického centra města, měli jsme spousta věcí předepsaných městem, památkáři..., takže typový projekt nešel, tvořili jsme jej jako individuální. Fakt je, že si s tím dost vyhráli, jsme spokojeni. Domek se nám opravdu moc líbí, dispozice je podle nás bezvadná, z ulice je dům klasický a do zahrady moderní...Bohužel manžel, otec jsou strojaři (táta ještě 30let dělá v oboru výkresy jak strojními, tak i stavebními skoro denně), já sice učitelka, ale neskutečnej šťoural a zvyklá se na všechno ptát, takže v průběhu toho půl roku, kdy neděláme nic jiného, než kreslíme..., jsem také něco pochytila. Jsme našli pár chyb ve výkresech, bylo nám to divný a začali se pídit, pak jsme se domluvili s dozorem, že kompletní dokumentaci před doplacením projde a připomínkuje, bylo toho dost, ale půlka spíš z nepozornosti, že TZ byl napsán polykarbonád a ve výkresu sklo..., pár chyb tam bylo v špatném označení řezu, chyběli kóty...
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska @keila ufff, jsem se lekla. \my mame vybrany typovy projekt a spis jen s nejakymii detailnimi upravami,tak snad to bude v pohode.
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 tak to bude určitě v pořádku, my jsme blázni
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?