Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska proc blazni. kontrola kazddopadne musi byt, a to u vseho. Spis jsem se vydesila, ze neco treba prekontrolovat nedokazu!
Odpovědět
@slunicko76 My jsme si vybrali domek, jednou jsme se sesli s projektantem, pak vymenili 2 telefonaty a 4 maily a bylo hotovo. Vypada, ze je to v poradku (ikdyz nejsme stavari). A to si nemyslim, ze bychom byli malo narocni:)
Odpovědět
@linee To jste šikovný, že už máte smlouvu s ČEZ a ZPF.Co vám ještě schází?
Odpovědět
@keila Teda to si nejsem jista. My máme zastřešené terasy ze dvou stran a počítali do rozměrů zastavěné části.Raději se na to zeptej.
Odpovědět
@keila Teda to je hroznej projektant.Vydrž , ale nedej se!
Odpovědět
@l_baruska @keila @slunicko76 U našeho projektu skoro žádné chyby nebyly. Teda aspoň jsme je nezjistili.Jen jsme chtěli opravit jedno okno navíc v obýváku, záchod né v technické místnosti.Tak doufám , že stavbou se něco nevyvrbí špatného dodatečně.A projektant projekt udělal brzo a dodržel slovo.Jinak od pátku jsme byli na zahradě, firma teda jela, máme ztracené bednění, zhutněno.Jen nám začalo pršet, takže pokračuje se příští týden. Za chvíli dám fota.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk už je to tak, v něčem jsme měli smůlu, stálo nás to trochu nervů, ale zas máme domek jak jsme chtěli, my jsme v podstatě spokojený, a hlavně šťastný, že jdeme projekt v úterý vyzvednout, pak s tím ve středu pojedu na hasiče, budu je ukecávat, ať je to co nejdřív, a pak hurá na úřad s ohláškou
Odpovědět
@yvonahk Dekuji! Jeste VaK, ale ti uz na tom pracuji, pak odbor RI a SM (rozvoj investic a sprava majetku) - ti na tom uz taky makaji a pristi tyden by melo byt hotovo. A nejdulezitejsi - dopravni policie, to trva nejdele. Jinak uz ale vsechno hotovo. Takze uz jenom dopravaci, VaK a ten jeden odbor a mame vsechny zavazna stanoviska. Jeste sousedi. Opravdu doufame, ze do konce cervna podavame ohlasku:), no, nejpozdeji zacatkem cervna:) JInak krasne pokracujete. Ten dazd za chvili prestane a pofrcite dale! JInak jsem koukala, mate hodne podobny pudorys tomu nasemu - my ale budeme mit jeste jednu mistnost navic, celkem 115m2.
Odpovědět
@linee Tak to fakt už toho moc nemáte k zařizování.Radši spěchejte, ať nemaj na Stavebním dovču a tím by se ta ohláška protáhla.Nemáme moc velký domek. 3kk, technická místnost a malá spíž.Jsme jen 2 a pes a + případná rodinná návštěva .
Odpovědět
@yvonahk Toho se obavam, ale snazime se vsechno nachystat, aby nemuseli moc zkoumat:) My mame opravdu jako vy - 4kk s technickou a spizi. Nam to zatim take staci, i kdyz prijdou deti. Chteli jsme neco mensiho, abychom nemuseli byt v Praze a deti se mohli trochu vyhrat (rodice na zahrade take:)) Ja myslim, ze staci, aspon mene na uklid a vice casu na rodinu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk mně už je to úplně jedno, jestli pojedeme na ohlášku nebo povolení, když řekne, že povolení, tak bude klid, že aspoň nebudu muset oběhávat sousedy, na 50% bychom do něj stejně spadli vzhledem k té sousedce, od které máme předslíbený nesouhlas. Kdežto myslím, že až jí vyzve SÚ na jednání, že tam nepůjde. Takže aspoň se to vyřeší. Navíc k povolení chce jen vyjádření hasičů. Ale jinak u nás pokrok. Projektant dnes mákl a zítra budu držet projekt v ruce aspoň na schůzku s jednou stavební firmou. Bude ještě bez razítek, ale aspoň tam nebudu jako magor. Dnes jsem to celý den řešila a opravovala. Řešila jsem i ségry projekt, je teď mimo net, takže jsem fakt KO. Ale šťastná, že se to hnulo.
Odpovědět
@keila Tak to jsem ráda, že máš aspoň nějaké podklady.Tak to jsem zvědavá, jak dopadneš se stavební firmou. Ty jsi hodná ségra, že bojuješ i za ní.
Odpovědět
Článek se načítá
@linee Budete daleko od Prahy? Na vesnici nebo městečku?
Odpovědět
@yvonahk Asi 30 min. od Prahy na kraji vetsiho mestecka.
Odpovědět
Dnes nam prisel energeticky stitek - zatim orientacne (jeste upresnujeme zpusob topeni). Budeme v kategorii B so spotrebou asi 95 kWh. Nevite, kolik je to asi rocne za elektrinu? Nebo jak to vypocitat?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak jednání super, cenová nabídka bude do 14 dnů, tak jsem zvědavá. Dnes rozpošlu výkresy ještě dalším firmám. Pán říkal, že by se září, říjen postavila hrubá, přes zimu vnitřky, na jaře fasáda. Ale tolik na to zase nespěcháme, bydlet bychom ideálně chtěli do jaro/léto 2014. Jinak za ségru bych i dýchala. ;-) :-) Byla jsem dnes také na SÚ, tak ohlášku podat můžeme i přes to kryté stání, takže dobrý, příští týden oběhnu sousedy.
Odpovědět
@linee Tak to je ideální
Odpovědět
@linee Tak to nevím. Kouknu se kolik máme spotřebu na našem.
Odpovědět
@keila To by šlo rychle. A proč chcete až 2014?Máte kde bydlet ,chápala bych do konce roku příštího.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk no jako čím dřív, tím líp samozřejmě. Ale máme kde bydlet, bydlíme ve svém, takže tak moc spěchat nepotřebujeme. Ale přece jen je to zděná stavba, chceme jí nechat vymrznout a moc se nechci upínat, že bychom třeba do roka bydleli, protože to známe, tuhle se to protáhne, tamhle zase bude někdo neschopnej apod.
Odpovědět
Dobrý den,ráda bych se přidala k vám do skupiny. Rádi bychmo také začali stavět v tomto termíny, ale musím si chned postěžovat na některé komplikace, které se nám přihodili, možná budete mít podobné zkušenosti, ale rozhodně bych je nikomu nepřála. Pozemek jsme koupili jako ornou půdu a čekali 3 roky,než z ní bude stavební parcela, mezi tím jsme si nechali dělat projekt na dům, tan ještě párkrát upravovali. Sítě nemáme, kromě elektriky. Máme podané stavební povolení a minulý týden jsme měli projednání se sousedy (mají tam jen zahrady a pole) ohledně naší stavby. Všichni byli proti stavbě, hlavně kvůli vodě,že je zatopíme. Teď po nás chce úředník mapu meliorací a popis opatření jak budem předcházet porušení meliorací. Nemáte s tím někdo zkušenost nebo nevíte jestli je to vůbec normální?Jsme z toho nešťastní, sousedy tam máme opravdu hrozný, jsou to jen důchodci přes 70 let,ale jeden horší než druhý.
Odpovědět
@bilbery Ahoj, vítám tě mezi námi.Koukám nemáte to jednoduché.Kde máte pozemek, v kterém kraji?Elektriku už máte u paty pozemku? S melioracemi ti nepomužu, u nás je spíše nedostatek vody. Jak mužete sousedy zatopit, tomu nerozumím.Tam máte nějaký potok?
Odpovědět
@keila Pokud máte kde bydlet tak to beru. Já jsem nedočkavec , já bych to tak dlouho nevydržela.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Ahoj, také tě vítám. S melioracemi zkušenost nemám, my budeme stavět v intravilánu, takže kolem nás jsou domy. Ale asi bych se obrátila na nějakého odborníka v oboru vodohospodářských staveb. @yvonahk také jsem nedočkavec, kvůli malé bych tam byla nejraději hned, protože tady v bytě než se vyhrabeme ven, tak už zase můžeme jít domů, tam by lítala na zahradě apod. Ale netlačím. Super by bylo, kdyby to bylo do příštích Vánoc.
Odpovědět
No přes náš pozemek jsou dělané meliorace, ale jen takové vedlejší větve a sousedi mají za to, že když začnem kopat, tak to porušíme a je zatopíme. ta hlavní vetev jim tam teče z jiných polí a nechtějí si to nechat vysvětlit.
Odpovědět
@bilbery Ahoj, vitám tě.... ohledně meliorace budeš muset asi objednat geodeta, který vám melioraci prověří a výdá posudek nebo stanovisko...
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak máme doma bednu plnou projektové dokumentace :-) hurá...., ještě jedno poslední vyjádření se musí vrátit a ohlašujeme
Odpovědět
@l_baruska Blahopřeji. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska gratulace a doufám, že se do této fáze taky brzy dostaneme!
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska gratuluji a uprimne zavidim§:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?