Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@keila To jsem ráda, že jsi se ozvala. Aspoň něco ti dal projektant. Neboj dojdi za těmi sousedy. Uvidíš , že ti to podepíšou. Vem problémovým malé všimné třeba.Neboj ohledně protlaku, já neměla žádný problém.A na projektanta tlač.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila tlačit tlačit tlačit, nepolevit... on na to totiž spolejhá, že tě to nebude bavit :-( @richt no ještě že tohle po nás nikdo nechtěl :-D jeden soused dobrý, ten jakžtakž ví, co stavět chce, ale ten druhej :-D :-D ten chudák ještě ani nemá rozhodnuto, na kterej z těch dvou parcel co v místě má koupený bude vůbec stavět a jestli vůbec :-D nevim co nám by tam zakreslovali :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no my včera měli debatu s klukema, co se ve stavebnictví trochu pohybujou, spíš teda z pozice objednávajících ... a říkali, ať zkusíme to co nejdřív dostavět, páč teď je prej relativně málo práce, takže se všichní předháněj s cenama, bohužel příští rok jich spousta padne, takže ceny pak poletí nahoru ... no ať maj pravdu nebo ne, bejt do zimy pod střechou by bylo super :-(
Odpovědět
@kousinka A taky má být příští rok zase daň nahoru.
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka no oni taky ještě nebudou stavět a kdo ví jestli někdy budou, ale projektat tam má jen nakreslit jak by ten dům dispozičně měl stát. Když mi budeme mít 2,5 metru od pozemku tak on musí mět aspoň 2 metry a to tam musí být zakresleno. No prostě radost, ale projektant se s tím snad nějak popere
Odpovědět
Profilova fotka
No my chceme nakoupit co se dá tento rok tak nějak na podzim, protože jak píše @yvonahk má jít daň nahoru a navíc mají být nové dotace ( zelená úspora) a tak všichni začnou renovovat a stavět tak ceny poletí nahoru. No pod střechou tento rok nehrozí tak aspoň nějaké zásoby ať jsou doma
Odpovědět
@richt opět bude běžet program Zelená úsporám?
Odpovědět
Profilova fotka
@smudllinka ano mají to rozjet příští rok. Sice se ještě přesně neví na co a jaké budou podmínky, protože to musí určit EU, ale jestli tě to zajímá tak sleduj od příštího roku přímo stránky zelené úspory. Mají tam i mail nebo tel. číslo tak jakýkoliv dotaz můžeš směřovat přímo na ně. Já jim psala mail a hned odepsali. Tak uvidíš
Odpovědět
Profilova fotka
@richt no vidíš to .. dph.. my právě chcem zkoušet to tepelný čerpadlo, u nás v práci je navrhujeme, takže celkem přes podnikový slevy by se dalo jakžtakž se i tak dostat na nějakou rozumnější cenu ]-( a případně pak ještě teda zelenou, jestli to fakt spustí..
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka tak to máš super, že bys mohla využít podnikových slev. My chceme topit pouze krbem a popřípadě kdyby byly velké mrazy tak přímotopy.. Bylo by super kdyby aspoň něco z té zelené úspory klaplo. Naposled dávali na pasivní domy 250 tisíc. Takže dobré něco
Odpovědět
@richt A co budete stavet? Opravdu pouze krbem? Budete mit NED?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee chceme přízemní domek bez podkrová. Podle projektanta by jsme mohli dosahnout i na pasiv tak uvidíme.
Odpovědět
Článek se načítá
@richt A nemas pudorys? Tak to je super. Neni pak ale skoda krb do pasivu?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee mám ale zatím jen tak aby se neřeklo, ale můžu ho dem hodit. No já jsem krb chtěla vždy a tak se mi splní sen a bude.
Odpovědět
@richt Super, to bych byla rada. My stavime bungalov. Chtela jsem take krb, i kdyz rikali, ze do NED skoda. Ale myslim, ze kdyz sezeneme s malym vykonem, tak proc ne. Kdy budete mit projekt?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak jsem to tam šupla snad se v tom vyznáš. Dnes sse má stavit projektant abych mu zdělila co bylo na stavebním úřadě a počítáme, že když všechno pujde dobře tak by měl projekt být do příštího víkendu. To pak jede projektant na dovolenou tak to chce mít už všechno v pořádku předané na stavebním úřadě tak snad to vše postíhá a dá dohromady všechny povolení co jsou potřeba
Odpovědět
@richt mate hezky projekt. Na mne je trochu komplikovanejsi, ale vsechno, co clovek potrebuje:) Vypada to, ze byste mohli dat brzo ohlasku. drzim palce!
Odpovědět
@richt Chci se jeste zeptat - jak velky budete mit satnik v loznici? Planujeme totiz neco podobneho. Delku nevim, ale sirka je 1,30. Chteli jsme do toho paxy, ale maji pouze 30 (moc uzke) nebo 60 (moc siroke). Uz vis, jak to budete resit? dekuji
Odpovědět
Profilova fotka
@linee co se ti zdá komplikované, jestli sse teda můžu zeptat? No s tím šatníkem ještě uplně nevím jak to bude, to jsme zatím neřešili. Bude to na délku pokoje a hloubka no to ještě nevím
Odpovědět
@kousinka ...to je zajímavé....o tom jsem takto nepřemýšlela....ale jistě mají pravdu...tak šup šup na to :-) ...do zimy pod střechou :-)
Odpovědět
@linee My máme hloubku šatny 1,5 m....projektantka říkala, že to je tak nějak ideální....to by mi tam ty 60cm PAX mohly vejít, co?
Odpovědět
@snanok to urcite. Pak ti zustane skoro metr ke stene, to jo. Ja bych tam mela neco pres pul metru a to se mi uz na nejakou manipulaci nebo otaceni v satniku zda male:(
Odpovědět
@richt Kazdemu vyhovuje neco jineho. Mne by vadilo trochu rozlozeni pokoju (michani obytne a spolecenske casti). Ale rikam, urcite to vyhovuje vam a to je nejdulezitejsi:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee No právě obytnou pokoje a ložnici máme oddělené chodbou než je kuchyň a obyvák. Mě se ten návrh líbí moc. Vlastně jsem si ho dělala sama a dala jsem ho projektantovi jen na ohodnocení a upravení menších chyb. Baví mě hrát ses programama a navrhovat prostory. Ale jasně každému se líbí něco jiného.Jen jsem řešila jestli neprohodit kuchyň s obyvákem, ale asi to tak nechám bude to praktičtější kvůli krbu
Odpovědět
@richt Myslim, ze je to prakticke i kdyz prijde navsteva a budete chtit jit ven na terasu - nemusi chodit pres kuchyn:)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee asi jo, já první myslela, že kdyby se sedělo venku tak se kafe... nemusí nosit přes obyvák,ale to není zas takový problém
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, dočtu až večer. Jen hlásím, že dnes jsem měla schůzku s projektantem a příští týden prý podáme ohlášku. Dodal skoro vše, něco se ještě bude předělávat, sem tam je ještě chybka, ale to dodělá přes víkend. Takže do středy musím zajistit souhlasy sousedů, dnes tam je manžel a prý sousedy oběhne, že se v pondělí za všemi stavíme. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keila tak vidíš jak to jde. Nakonec se asi projektant umoudřil.
Odpovědět
@keila To teda chce otevrit sampus! Velka gratulace!!!!! To je uzasna zprava!
Odpovědět
A je tu vůbec někdo, kdo nemá ohlášku ale povolení?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?