Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@linee Mají na to u ohlášky 40 dní, ale muže být i dříve, uhánění mi nepomohlo, nakonec jsem si dojela pro tichý souhlas aspoň. Ani nevím, zda to pročetl všechno, jen dal na každý doklad ode mě razítko.
Odpovědět
@selina.j Tak to jsi šikovná, že jsi ohlášku podala. Blahopřeju. Uháněj klidně za týden.
Odpovědět
@keila Já myslela , že to bude nějaká babka nad hrobem a ona má i internet . A nemá to jen dcera? Umí to vůbec otevřít bez její pomoci?
Odpovědět
@richt Musíš mít schválení i majitelů pozemků, na kterých nic nestojí.
Odpovědět
@selina.j Než kopneš- i skryvku- musíš informovat 5 dnů dopředu archeologa. Já ho inf. internetem.Vden kopnutí se fakt dostavil, musí ti dát papír , který budeš potřebovat ke kolaudaci i ukončení stavby na předl. staveb. úřadu.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk díky, snad to nebude problém
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk paní je předseda představenstva jedné pojišťovací společnosti, a je celkem mladá, takže se vším tímto umí. Na dovolené není, viděli jsme jí tam chvilku před tím sekat, tak jestli pak odjela, ale spíš se dle mě zapřela.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk s tím archeologem je to všude? Nebo jste v nějaký památkový zóně?
Odpovědět
@yvonahk My mame z archeologickeho ustavu, ze 14 dni pisemne, je to tam, ze to udelaji "pravdepodobne" formou dozoru. @keila My nejsme v pamatkove, ale kdysi tam delali vykopavky. Od nas to chteji, od souseda ne:) Drzim palce!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk nic takového ve stavební ohlášce není.... informovat musíš, pouze pokud něco najdeš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak sousedka se zapírá, nebere telefony, neodepisuje na mail. Tak jsem jí napsala SMS, že jestli se nevyjádří, vyzve jí k vyjádření stavební úřad. No ale už počítám místo ohlášky s povolením.
Odpovědět
Profilova fotka
taky se chystáme stavět,zatím scháníme pozemek...tak snad... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@yvonahk děkuji za gratulaci, s tím archeologem jsi mě vystrašila...Ale je pravda, že na ohlášce jsem to zakroužkovaný neměla, tak snad pod baráčkem nebudeme mít žádný "poklady" z dob minulých... :-) Ale tak radši se ještě zeptám až si půjdu pro schválení. @keila bába má asi velkouuu bradavici a v ní tři černý chlupy :-D Vůbec si s ní nedělej vrásky, za to ti nestojí. Holt dáte povolení. Tak se vám to o trošku protáhne. Hlavně aby to nakonec bylo bez problémů a měli jste povolení doma ;-) @fidorka75 ahooj vítej...chystáš se stavět až na podzim?
Odpovědět
@selina.j alebo takýto "poklad": http://pasivnydom.blog.cz/0904/sok
Odpovědět
@blacksr NO TEDA!! To vám nezávidím, ale aspoň že to berete s nadhledem a dokážete problém vyřešit odkoupením kousku pozemku. Divím se, že po vás nechtěli vyjádření od vod...
Odpovědět
@selina.j Nechceli od hydromeliorácií, lebo zabudli, že im to tam vedie. Celkovo je v zakreslení sietí v našej obci bordel.
Odpovědět
@blacksr myslím si, že bordel je bohužel všude :-) Ale člověk se nad tím může jen pousmát, jináč bychom měli obrácený smajly na ksifíku pořád. :) Tak držím pěsti ať pokračujete už bez dalších problémů ;-)
Odpovědět
@selina.j Vďaka! Podobne!
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j ano,právě řešíme pozemek,chtěla bych něco podle svejch představ,přestavby jsou blbí,stále to není tak jak bych chtěla a hlavně tu je tolik nápadů které chci nějak zrealizovat @selina.j
Odpovědět
Tak jsem se dozvěděla zajímavé info, jak se u nás staví. Projekty prostě dělají úředníci, co pak vydávají stavební povolení ;-) , jo to vůbec možné? To mají pak povolení raz dva. Mimochodem, když dělám ohlášku, musím mít taky kulaté razítko na projektu od stavebního inspektora nebo to je jen v případě staveb. povolení? Nechci, aby to vyznělo, že někomu závidím nebo tak, ale pár známých staví (na ohlášku), aniž by dodržovali územní studii (např. stavební čáru, vytočení domu, atd.), kdežto mi (děláme stavební povolení) musíme mít s kulatým razítkem kdejaký papír, který se běžně k povolení nepřikládá. asi si začnu někde stěžovat, ale s úředníkama je težký boj, tak nebo tak dostanou výplatu.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery přesně jak píše selina.j bordel je prostě všude. A my s tím stejně nic neuděláme. @fidorka75 taky jssem chtěla něco podle sebe. Tak jsem si aspoň navrhla projekt. Měli jsme možnost buď bourat starý barák a postavit místo něj nebo ho přestavět, ale my se rozhodli raději postavit nový na prázdném pozemku. Tak ať ti tvoje plány výjdou a zrealizuješ je
Odpovědět
Profilova fotka
no budeme se snažit,jinak budu ZLÁ @richt ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 No jo ale náš Stavební úřad mě upozornil, že je archeology musím informovat o dni kopnutí 5 dní předem.Co Stavební to jiný názor.Když se ti neozve je potřeba aspoň vše vyfotit. Náš stavitel co staví domek tvrdil, že se mu archeolog u nějaké stavby neozval a pak chtěl po staviteli velkou pokutu.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jo tak pokud to úřad vyžaduje tak to musí být, my to naštěstí neměli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lidi, tak my bychom zítra měli podávat stavební povolení. Ohláška nám bohužel nevyšla, sousedka podpis nedala, jsme tedy v dohodě, chce přes náš pozemek vést dešťovou kanalizaci, ale prý dokud se nějak nedomluvíme, tak podpis nedá. Tudíž už na nic nečekáme a podáváme žádost o povolení. A až jí stavební úřad vyzve k vyjádření a ona si tam začne něco vymýšlet, tak si může být jistá, že jí vstříc nevyjdeme. V podstatě je zahnaná do kouta, což jsem jí všechno dneska napsala do mailu, že tím, že podpis nedá, si jenom pohorší, ale už je mi to jedno. Já se vydírat nenechám a na tenhle výměnný obchod nepřistoupím. Stejně bychom museli čekat 14 dní, než se udělá projekt na tu dešťovku a to už může běžet povolení. Takže takhle u nás. Nervy už mám na pochodu, k projektantovi ještě řešit sousedku, fakt labůžo.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila mno tak si tak říkám, jak někdy dokážou bejt lidi zvláštní - místo toho aby se v klidu domluvila a měly jste z toho prospěch obě, tak se jí taky může stát, že vám to povolí a jí ne... podle hesla - kdo chce víc - nemá nic.. hledali jsme vůbec jak to je s těma termínama a našli že územní rozhodnutí musí být do 40 dnů a stavební povolení do 60ti... sice teda nevim jak moje je to odborná info :-D ale rozhodně by mi to tak nějak selskym rozumem odpovídalo ... což ovšem ať počítám jak počítám, náš úřad nestihne ]-( takže jak to v pondělí sundaj z nástěnky, na nabytí právní moci nečekám... hotovo.. měli to stihnout ... ve čtvrtek už asi začnem navážet věci na stavbu, máme u manželovo rodičů schovaný dvě nádrže, spoustu matroše z tátovo stavby, jen by mě zajímalo, kam to tam všechno dáme .. potřebujem prostě co nejdřív aspoň tu skrejvku stáhnout ať se tam dá pracovat okolo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j tak gartuluju!! nakonec jste nás předběhli:-) hlavně aby to co nejdřív vyřídili... Nás to snad čeká příští týden. Teda jestli nám pan starosta stihne dát podpis a razítko...
Odpovědět
Profilova fotka
@keila ale na ohlášku přeci podpis sousedky nepotřebujete ! Stačí když jí to zašlete doporučeně poštou a až bude podávat ohlášku dodáte jen podací lístek, že soused byl srozuměn, měl by tedy být starší 15 dnů aby se měl čas vyjádřit. Tak sem to řešil já a vše v pohodě proběhlo.... Takhle jí tedy úřad obeznámí sám a jak říkáš bude mít smůlu....
Odpovědět
Profilova fotka
@kousinka ano, přesně tak. Nedrží v rukávech žádný trumfy a ještě si bude diktovat, tak to pardon, ale na to jí se*u. @petrsv1000 vím, že to tak leckde funguje a ptala jsem se na to i na našem stavebním úřadě a u nás bohužel podací lístek nebo dodejka nestačí, musí být podpis na situačním výkrese a na dokladu o informování. Když není někdo k mání, tak se prostě na ohlášku stavět nedá. Každý stavební úřad má tohle prostě jinak. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keila Tak to je trapný..... my to tak použili jelikož sousedi bydlej bůhví kde... tak sem jim to poslal dopisem ať mi to vrátí podepsané a nic..... tak sem podal podací lístek a stačilo to ;-) Tak sice se vám to prodlouží ale snad vám to dopdane ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?