Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Tak včera jsem se chytla se stavbyvedoucím, chce na nás peníze dodatečně za základy. Nikde nemá od nás podepsané dopředu, že ty základy budou stát více.Již jsem to psala, neviděli jsme doklady, kolik to stálo.neviděli jsme ani stavební deník .To, že budou vícenáklady za základovku dle mě měli vědět dopředu, že je v terénu kde rozdíl.Mohli to vědět už při zaměření, či sepisování smlouvy.Kdo sepisuje z vás smlouvy s firmou, ošetřete si to.A to jsem se radila s právníkem před podpisem smlouvyInformoval nás ústně až minulý týden.Jenže až po hrubé stavbě. Nedala jsem se.Jinak domek je včetně oken a dveří, dveře jsou hrozné. Já myslela, že se s námi ještě poradí jaké tam dá.Půlka je ze skla, vypadaj jak do nějakého pokoje spíše.Ach jo. Mějte se lépe než já.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, odjela jsem na chatu, tak už jsem vám ani nenapsala, jak to dopadlo s povolením. No nedopadlo. Přijel projektant, že nestíhá a že to nemá celé zkompletované, že to podáme v pondělí (zítra). Jenže! Večer pak volala sousedka a konečně došlo k domluvě, my jí vyjdeme vstříc a podepíšeme zítra žádost na obec na napojení na dešťovku a ona nám podepíše ohlášku. Takže zítra si jdeme pro její podpis a ve středu podáváme ohlášku. Jestli to dopadne, tak se snad poměju radostí.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila tak to je super, že to tak dopadlo a držím pěsti ať vše výjde jak má
Odpovědět
@keila Tak to jsem ráda. A nezkomplikuje vám nějak stavbu domku kvůli té dešťovce? Nebude vám to překážet?
Odpovědět
Profilova fotka
@richt @yvonahk díky holky, ještě podpis nemám, ale snad to fakt všechno klapne a zítra ho dá, dokud tam nebude, tak tomu ještě nevěřím :-) . Jinak stavbu nám to nezkomplikuje, stejně chceme se základovou desku tahat i přípojky, tak se udělá i dešťovka.
Odpovědět
@keila Nepodepisuj jí tu dešťovku, dokud ona tobě stavbu nepovolí, ať tě nepodvede.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk měly bychom si to zítra podepsat navzájem, takže by to mělo být OK. Navíc ten její papír je jen žádost na obec o napojení, vesměs nic závaznýho, ale stejně to chceme, protože tam od ní fakt máme pořád mokro. Hrůza. Zvlášť, jak teď pořád prší.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila přesně tak první ať podepíše ona když je taková intrikánka
Odpovědět
@yvonahk Tak tomu vubec nerozumim. Vy jste predtim nespecifikovali, co tam presne chcete? Jake presne dvere, jake presne interierove a okna a pod.? Ja myslela, ze je to vzdy priloha ke smlouve! My platime ´po castech - zakladovka, pak hruba stavba a dalsi veci... @keila Nelslo by to opacne? nejdrive ona vam ohlasku a potom vy ji destovku? Aby s vami nevyto...Drz se!
Odpovědět
@linee Až budeme stavět druhý domek, tak se poučíme z chyb. Což teda nebudeme, vzhledem k věku. No prostě v projektu jsou dveře popsané, jenže jsme mysleli, že je to standard a že se s námi ještě poradí jaké.Okna dobré, francouzké okno také dobré.A nebyla to součást přílohy ke smlouvě, jen v projektu, v příloze ke smlouvě vzhled ne, kvalita ano.My taky platili po částech, tak jak napsáno ve Smlouvě o dílo, vždy další částka je při započetí další části stavby.Proto mě překvapilo, že chce dodatečně platbu za desku až když je hrubá stavba hotova a tedy předposlední platba před námi.
Odpovědět
@keila A nedají ti věcné břemeno, když půjde její dešťovka přes tvůj pozemek?Nemuže si ho vést jinudy? Na to pozor.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk to taky nechápu... jak vám můžou montovat něco co jste nechtěli... nebo jste si to předem nevybírali ? =-) teď ještě čtu ten druhý příspěvek, to je blbý, že jste něměl zadaný přesný typ a výrobce dveří, to si tam pak můžou dát co chtějí.... :-(
Odpovědět
Článek se načítá
@petrsv1000 přesně tak.Však jsem se do stavbyvedoucího k vůli tomu pustila.A tvrdil mě, že si mužem tu skleněnou výplň vyměnit pak za 7 tis. Kč.Což se mi zdálo dost. Samozřejmě se na to poptám.
Odpovědět
@yvonahk Tak to jsem také překvapena. S kým stavíte? My máme v příloze přesně dodavetele, přesný typ dvěří, v jaké hodnotě, barvu a pod. Stejné je to i s podlahou i třeba umyvadlem v koupelně - přesně jaké, od jakého výrobce, typ, barva a cena. Člověk se na věcech učí, my se snažíme také všeho vyvarovat, ale u stavby, hlavně když člověk není stavař nebo kolem něj nestavalo 50 lidí, tak neví. My platíme nějakou zálohu před začatím stavby, ale pak další faktury až po dokončení každé části. Před bych nikdy neplatila - když to právě postaví špatně, můžeš reklamovat a uplatnit nárok na výměnu. Držím palce! Ještě dotaz - nemáte přístup ke stavebnímu denníku? My platíme na základě faktury + kopie ze stavebního denníku o provedení prací...
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk vyměnit se to sice může ale přeci něco jste si vybrali tak by to tam mělo být ne ? =-) Teda když to tak čtu, zlatej Rýmařov, předem je dané do půntíku co tam bude a platí se 15 dní po předání stavby !
Odpovědět
Profilova fotka
tak vidím, že stavení není žádná sranda. No snad to bude lepší když chceme stavit svépomocí. To se pak nebudem muset dohadovat, teda aspoň doufám
Odpovědět
Profilova fotka
@richt no jak se to vezme... zase když si něco zkazíte, můžete nadávat sami sobě :-D Jinak to také není žádný med stavět si sami, všechno si shánět, zařizovat, vymejšlet ale ikdyž se něco nepovede, pořád to vyjde levněji ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
naždáár .. no jo, můžem si nadávat sami sobě, naštěstí mě zatím docela baví si věci shánět a zařizovat, ale když opravdu vidím a slyším od lidí, jak bojujou s firmama na klíč :-( tak mi to za ty nervy nestojí :-D to je budu mít radši před a pak už jen sedět plus mínus v tom co fakt chci :-) a nás měli dneska sundat z nástěnky, paní začala že asi zítra, pozítří by to teda sundali, volal tam manžel, no já už na ně fakt kašlu, správně to měli sundavat minulej tejden ve středu, dobrá, pak byl teda svátek, chápu že se nepracuje, ale kurnikšopa už je pondělí zase pracujem néééé ? 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( nejhorší je jestli bude pršet pořád tak, tak snad se nám tam ten bagr utopí :-(
Odpovědět
@linee my jsme zálohu před započetím stavby neplatili žádnou, jednotlivých etap je 6, vždy při započetí prací v jednotlivých etapách je vystavena faktura dle Smlouvy o dílo. Stavební deník jsem fakt neviděla, ikdyž jsem žádala.Už jsem se k vůli tomu obrátila i na ved. firmy. U těch dveří v projektu mám asi takové, které tam dala firma, a v cenové nabídce- což je součást smlouvy o dílo, je napsáno dveře vchodové plastové , bílé s kováním celoobvodovým.Což mě zmátlo. To jsem si myslela, že si vybereme. Samozřejmě je lepší, si stavět sám. Ale síly v našem věku už na stavbu nejsou, zkušenosti vůbec né, organizačně bych to snad zvládla,příbuzní kteří by pomohli také nejsou.No celé to stavět nebudete asi sami, stejně budete potřebovat některé firmy special. @richt @petrsv1000 Je rozdíl za 15 dní postavit dům a u nás 3-4 měsíce. Tak dlouho by žádná firma nečekala na finance od nás.Ikdyž by se mi to líbilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk jo tak to pak jo, myslel sem, že budou trochu rychlejší ;-) Tak snad vám to dodělají k vaší spokojenosti ;-)
Odpovědět
@petrsv1000 No ve smlouvě 4 měsíce, ale tvrděj, že bude za měsíc.Což by bylo v půlce srpna 2,5 měs. No doufám taky :-p
Odpovědět
@kousinka Tak tam na ně vlítni osobně. A nejde jako u naši ohlášky tichý souhlas?Neexistuje taky něco takového u Staveb. povolení, když po termínu?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk no pravda je, že nám to stopro bude trvat dýl :-N jestli tu budu příští rok na podzim jásat že se stěhujem, tak budu ráda ;-) i když nejradši bych už na jaře :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 no mě shánění, zařizování ani vymýšlení nevadí hlavně v dnešní době když můžeš brouzdat po netu. @yvonahk my budeme mít firmu na okna a to je asi tak všechno. Jinak to budou kamarádi a známí. Strýc je zedník, brácha elektrikář, kámoš vodař, další kámoši udělají střechu, no prostě každý umí něco
Odpovědět
@kousinka Ze zakona je to opravdu tak, jak pise @yvonahk - maji na to 40 dni. V pripade, ze se vam neozvou, je to tzv. tichy souhlas a ohlaska je schvalena. SU ti nemusi pisemne napsat, ze se stavbou souhlasi... @richt Taky bych to tak chtela, bohuzel my mame rodinu spise na hlavu, nez na ruce, takze musime brat od firmy :-S
Odpovědět
@richt Ty se máš. Kdyby byl tchán ještě, postavil by nám taky. Manželovým sestrám postavil.Jenže bohužel už tu není a manžel po něm není.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee @yvonahk já mám šikovného tatínka a ten má přehled o všem což je velká výhoda, takže jsem ráda že je do stavení zapálený a hodně toho udělá sám s naší pomocí. Tak věřím, že to bude velká uspora a nevíde nás domek na moc. Chcem stavit jen s toho co máme našetřeno a postupně dodělávat jak budou peníze, tak jsem zvědavá.
Odpovědět
@richt A do jake faze chcete postavit? Nebo co budete dodelavat pak?
Odpovědět
Profilova fotka
@linee no uvidíme podle toho na kolik nám výjdou prachy. Tento rok chceme stihnout základovku, příští rok hrubou stavbu a pak průběžně zbytek. Naštěstí nás nic netlačí takže nespěcháme.
Odpovědět
Profilova fotka
@linee hrubou tím myslím i zastřešit a okna
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?