Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
@jptn díky,tak jsem zvědavá,jestli to u nás pujde taky tak.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk držím palce, u nás veškeré papíry byla moje starost;-)
Odpovědět
@yvonahk přidávám se k jptn. Taky jsme potřebovali stavební povolení od životního jen na studnu....jímku máme zakreslenou v situačce. Berou to jako komplet s rodinným domem...takže jen ohláška na dům a neměli by chtít jiné další papíry navíc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dneska nám přišlo kladné vyjádření z životního prostředí, hurá všechny vyjadřovačky už máme pěkně komplet. Zítra jdeme zaměřovat pozemek s geodetem a v úterý radon. V sobotu se vrátí architektka z dovolené a od pondělka budeme dolaďovat plány. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsme o víkendu začali čistit pozemek a dneska jsme asistovali při porážení ořešáku ;-)
Odpovědět
@l_baruska Máš na poražení ořešáku povolení? Já to řešila taky. Ale nakonec jsme se rozhodli, že to nestihnem i s povolením, budem to řešit až po dokončení stavby domku.
Odpovědět
Profilova fotka
JOJO, proto jsme taky káceli až dnes, museli jsme na něj počkat, žádala jsem už v únoru @yvonahk
Odpovědět
Mám dotaz. Tak projekt budu mít do dvou dnů.Na ohlášku když chci schválení sousedů stavbu. Jak jste to dělali? To se jím dává ke schválení projekt ? A jak dlouho jim necháváte na vyjádření? Je na to nějaká lhůta?Děkuji za pomoc.
Odpovědět
@yvonahk stačí vzít pohledy a situačku...někdo nechává podepsat na tyhle papíry. Jiní píšou zvlášť papír na schválení od sousedů....stačí jen, že pán/paní ...... byli seznámeni s projektem stavby na parcele ...... a souhlasí se stavbou. Datum a podpis... My když jsme potřebovali souhlas na studnu tak jsem tam zašla. Vzala papíry ohledně toho na pročtení a vytisklý papír na souhlas se stavbou na pozemku....seděla jsem tam dvě hodiny!!! Soused je strašně "chytrej" a nic nechce nechat náhodě. Takže mi i vysvětlovat, jak by to bylo nejlepší :-D Ale prostě mi to přišlo lepší...prostě si počkám, ale vidím že to fakt podepisuje on. Navíc i ho to trošku donutilo, když viděl, že se fakt nehnu dokud nedostanu podpis ;-) Tak přeji hodně zdaru a teda tichá závist, že už budete podávat ohlášku, to nám se to zase o trochu protáhne..tak doufám, že do konce června ohlášku podám
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk myslím, že to záleží hlavně na tom, co chce daný úřad.. u nás stačila situačka, potřebovali jsme zárověn i souhlas se studnou, tak jsem ji tam orientačně zakreslila, i jímku a sloupek na el, a všechny jsme obešli a dali podepsat..... a stačilo to :-)
Odpovědět
@selina.j No jo jenže já mám 9 sousedů, z toho jeden je moje mamina, další soused mi to podepíše, to už vím.Ale ostatní bude problém asi,2 jsou sourozenci kolem 20 let, ve škole kdoví kde, vlastní parcelu, kde časem chtěj stavět sice, ale nemaj přístupovou cestu k němu, obávám se, aby nechtěli jako podmínku, jezdit přes náš pozemek.Ty ostatní vůbec neznám. Tak jsem na to zvědavá.Ale dle tvé rady, nehnu se od nich.
Odpovědět
@jptn To já myslela , že to musí být od projektanta,fakt jsi zakreslila jímku, i sloupek el. i studnu.No uvidím, jak projektant se snažil,zda to tam zakreslil.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@yvonahk no tohle byla jen situačka..... tak to nebylo ještě přesně dané.... ofotila jsem to krát počet sousedů....a tam udělal křížek a napsala co to je....
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@radus.b.. cena za projekt domku je podle mne normalni, muj svagr stavel pred 3 lety a platil 48 tis. za bungalov 9 x 10 metru bez pokrovi. My ted stavime domek 17 x 9 metru s obytnym podkrovim a chtel po nas 58 tis. + za vyrizeni nejruznejsich povoleni a povrzeni 10500. cena projektu byla ale odstupnovana dle toho, jak rychle ho chceme mit hotov, 5 tydnu stalo tech 58 tis. 9 tydnu by bylo 54 tis, nam jde ale o cas, tak jsme priplatili. jinak cena za cisticku nevim, my mame kanalizaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@l_baruska tak my cistili pozemek pred tydnem a uz se tesim az sem povesim foto pred a po, normalne se cely mesto chodilo koukat, jak se z nejhorsiho pozemku ve meste stava pozemek snad jednou i k bydleni :-)))
Odpovědět
Profilova fotka
@slunicko76 jee, tak to koukam, ze jste mnohem dal nez my... a my chcem pres zimu uz domek zabydlovat :-) my zatim mame jenom pozemek, konecne jit bez stromku, keru, atd... a pracujeme s projektantem na projektu a projektant vyrizuje povoleni... hypoteka doufam klapne a stavebni firmu jeste absolutne netusime kterou :-) tak drzim palce, at nam to do zimy klapne obema :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kacka_88 ahoj, my jsme sli do vlastniho projektu s projektantem, z tech typovych jsme vybirali pres rok - 6 katalogu - a ani jeden nesplnoval ani tretinu podminek co bychom si prali... na pohled jsou zvenku pekne, ale nektere maji strasne nesmyslne hazene metry, rozmery a vsechno.... kolikrat kdyz jsme si opravdu zmerili metrem jaky prostor by mel vyjit tak by sme do te mistnosti ani zdaleka nenarvali to vsechno, co tam ta firma zakreslila.... krom toho, na nas pozemek ani zadny typovy domek nesedel, pac mame roh a z krizovatky se nesmi rovnou vjizdet do garaze... jak to vychazelo asi v 80 % projektu... jinak pozor na to, ze koupite projekt od nejake firmy a na urade vam ho pak neschvali... a pak budete muset kupovat novy - dalsi investice, pac o tom uz jsme od znamych taky slyseli.
Odpovědět
@radus.b.. Tak my za projekt individuální bungalov dřevostavba s jímkou i s měřením radonu,měření výšky atd.za 48000,-Kč za 4 týdny.Teď mě přišel. Hurááá!
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk gratulace!!! :-) tak za chvíli začnete
Odpovědět
Děkuji.A mám zrovna dotaz, na stavební se dává kolik paré projektu?
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk já mám dojem, že 3, je možný, že to člověk tak rychle zapomene???? :-D celkem jich bylo5...jedno si pak nechal stavební úřad, jedno se nám vrátilo a jedno šlo myslím na úřad obecní, kde stavíme....
Odpovědět
@yvonahk my dostali 6x :)
Odpovědět
@radus.b.. Ahoj, my za náš projekt, viz. album platili 40tis.za projektovou dokumentaci, ale jinak jsme si vše oběhali sami. A bylo to úplně v pohodě, bez problému...Spousta projektantu bere cca 1% z odhadní ceny, ale vy tam máte přirážku za ty služby kolem...
Odpovědět
@rickym @jptn Tak my máme 4 ks projektů, snad to bude stačit.Musím se zeptat, zda nedali již nějaký ks té firmě co bude stavět.
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk Yvonko,to vám v podstatě stačit bude.. ale my to dělali tak, že jsme si namnožili ty části, které se dávali různým profesím- elektřína, deska. voda, stavební-dřevo, ptže jsme si to nechávali nacenit a oni už to pak nevrací, nebo to s sebou tahaj na stavbu, což je pak už taky na vyhození :-D záleží, jak to máte s dodávkou stavby, jestli na klíč, tak to je jednodušší
Odpovědět
@yvonahk my měli šest a z těch nám zůstal úplný a ve 100% pořádku jen jeden...:)
Odpovědět
@jptn @rickym Máme to na klíč, te´d jsem se ptala maj.f. co nám maj stavět,povídal,že určitě mu projektant 1 paré dá,jinak to tedy budu dělat jak vy, namnožím co bude potřeba.
Odpovědět
@yvonahk Jo jo, nejlepší je kopírovat - dělat pracovní kopie. Ale pokud stavíte komplet na klíč, tak do toho nebude koukat tolik jako my svepomocí:) u nás musí mít 1x manžel, 1x taťka a 1x tchán:)
Odpovědět
Profilova fotka
@yvonahk tak na klíč by jim mělo stačit to, co dostanou......a s kým stavíte?,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?