Začínáme stavět léto/podzim 2012, je tu někdo další?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo další, kdo plánuje zahájit stavbu na podzim 2012? Co už máte vyřízené?
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 :-) to na nás taky, kdo šel či jel kolem se otočil, prohodil pár slov ... bylo to docela vtipný, bohužel toho "bordelu" je tam tolik, že nás čeká tenhle víkend třetí kolo.
Odpovědět
Profilova fotka
zase jsme trošku poskočili a už víme, že se nevyhneme protiradonové izolaci :-S
Odpovědět
@l_baruska to asi spousta z nás Baruš...my máme lehce zvýšený radon...ale prý to není tak hrozná pálka navíc, jen to chce opravdu kvalitu.....u známých to dost odflákli a po kolaudačce zjistili, že jim radon proniká do domu! Už nevím jak přesně to potom řešili, ale říkali že je to stálo zbytečně další práci navíc a hlavně i dost slušnej peníz!! Jinak se přidám do debaty o ceně projektu...my budeme platit 25tis., ale to čistě za projekt( situačku, pohledy, atd.) Po úřadech běhám já sama
Odpovědět
Profilova fotka
@seny83 taky doufam, ze to nejak vyjde. Minuly vikend jsme take cistili pozemek, manzel si koupil motorovou pilu a kacel a radil jak divej. teda kazdou chvili s tou pilou neco bylo,ale soused povidal, ze to bejva, nez si motor sedne. podarilo se nam vsechno pokacet, tak jsem rada. na poradne spracovani bude casu dost az bude probihat demolice!:-) jinak tam kolem taky chodila fura lidi a kazdy se ptal neco prohodil, poradi!.-))) pak jeste pristi tyden prijde pani na vymerovani pozemku, mame nejake nejasnosti s jednou hranici, nevime, kde presne vede. Podle mapy na katastru je hranice pozemku cca 2,7 m od stavajiciho domu. projektatnt na demolici nas upozornil, ze s nim mluvil soused a tvrdil, ze jeho pozemek je presne ke zdi naseho stavajiciho domu. Uz mne nastvalo to, ze ferove neprisel za nami ale tahal rozumy z projektanta. tak snad to dobre vymeri a nebudou zadne problemy.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahoj, nemohla bych se k vám přidat? Na podzim bychom chtěli udělat alespoň základovou desku, dokončujeme projekt, tak snad to klapne, když ne, tak uděláme alespoň příjezdovou cestu.
Odpovědět
Profilova fotka
@radus.b.. nás projekt stál 54 tis. společně se ségrou (bude stavět hned vedle), takže 26 tis. pro nás, docela slušná cena, ale s projektantem je to občas na dlouhý lokte. Snad to s ním dotáhneme do zdárného finále.
Odpovědět
Ahoj, my bychom taky rádi začali stavět tento podzim, ale máme větší problém - uprostřed pozemku (dostali jsme ho od rodičů) je sloup el. vedení. Už jsme požádali o jeho posunutí, máme souhlas sousedů, ... už nám byl i přidělen projektant, který vypracuje projekt na posunutí sloupu. Ale nikdo nám nechce říct kdy co bude hotové - ani ten projekt, akorát víme, že to všechno může trvat max. 11 měsíců, což by se splnilo někdy v srpnu. Jak jsme slyšeli a četli, ČEZ nechvátá a dřív než v tom srpnu to nebude. Tak zatím pracujeme na projektu - upravujeme typový projekt od Euroline Bohemia, hledáme inspirace, vybíráme materiál a vymýšlíme, co můžeme zatím dělat. Doufáme, že letos stihneme taky aspoň tu základovou desku.
Odpovědět
Profilova fotka
@ilocar tož i když nemame sloup, tak jsme na tom asi podobně!:-) třeba to bude dřív!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, máte už nějaké vyjádření od ČEZu? Volala jsem tam a ptali se mě, co přesně chci, že toho je víc, že se vyjádří k sítím, k přípojkám, k domu, tak jsem volala projektantovi, co vlastně chce a on že to zařídí a přijde nám až smlouva, ale jak tady čtu diskuze k povolení je toho třeba víc. S projektantem je to lehce na dlouhý lokte, tak budu zítra raději volat na SÚ. Ale co máte vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@keila Pokud to máš k ohlášce či st.povolení potřebuješ vyjádření o existenci sítí (do měsíce hotovo) pak se vyplní už jen přihláška a s polu s revizí staveništní přípojky se zažádá o elektroměr. Pokud nemáte elektřinu na hranici pozemku ( pilíř) tak je to na hodně dlouho....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 díky, takže to, že mi přijde smlouva je mi celkem k ničemu, co? Na hranici pozemku pilíř nemáme, budeme muset elektřinu stáhnout ze sloupu. A proč je to na dlouho? Vím jen, že když je to do 50 m, tak by to ČEZ měl udělat na vlastní náklady, ale když si to uděláme na své náklady, tak by to tak dlouho trvat nemuselo, ne? Nebo co přímo myslíš, že trvá dlouho?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@keila Jo tak to máte tu nejhorší variantu.... Tak hlavně musíte mít povolení od ČEZu že vás vůbec připojí a nato mají až 1 rok !!! Prostě papírování.... Možná to bude ta smlouva, k tomu se oni vyjádří, zda je možné se na síť připojit, zda už není třeba přetížená.... teoreticky by to mohli zaplatit, ale není to pravidlo. Ale tak na to vás mohl projektant upozornit, že to nebude hned pokud nemáte přípojku na hranici pozemku....
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 no tak to jsi mě vůbec nepotěšil. Ani se nedivím, že nás na to projektant neupozornil, no ale ještě že to vím, protože už žádal o poslední zálohu a když je to takhle, tak mu jí dám, až bude pěkně podaná žádost na SÚ, jak bylo původně domluveno. Pak už mu to totiž bude všechno jedno.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila no jo ale žádost na stavebí uřad můžeš podat až budeš mít v ruce všechny vyjadřovačky, tzn ČEZ, VAK, O2. silnice, sousedy atd.... a pochopitelně hotový projekt ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 tak jsem volala na ČEZ - vyjádření dají do měsíce, realizace může trvat až rok. Realizace by nevadila, buď koupíme elektrocentrálu nebo se budeme zatím napojovat přes souseda.
Odpovědět
Profilova fotka
@keila tak aspoň, že vám dají to vyjádření a můžete žádat o povolení, to vyjádření sem měl za 14 dní doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petrsv1000 tak si jdu pro radu, vyplňuju ten formulář na ČEZ a zarazila jsem se na příkonech :-D Projektant je mimo ČR a já bych to chtěla nějak vyplnit, na ČEZu mi poradila ohřev vody 4-5 kW, přímotopy 8 kW, ostatní 7-8 kW. Ale co osvětlení a příprava pokrmů? Netušíš, co tam mám tak napsat. Předpokládám, že to nemusí být úplně přesně. Jistič jsem zvolila 3-fázový 25 A. Poradíš? Nebo mám raději počkat na projektanta?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, přidávám se taky do Vaší skupiny. Snad začneme v létě bourat a na podzim stavět. Bohužel potřebujeme stav. povolení a všechno si obíháme sami. Poradíte mi někdo co po těch institucích mám chtít. Vím, že musím na vodovody, el., kabelovku, plynaře, ale jak se jmenuje ten papír co mi dají? Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@keila taky ho mím před sebou chystám se tam zítra :-D ohřev vody 2kw ( to je boiler) přímotopy asi budete mít elektrokotel ne ? to pak záleží jak bude silnej, my máme 9Kw, ale máme nízkoenergetickou dřevostavbu, ostaní sem dal 4Kw, osvětlení 1Kw, i to je hodně v dněšní době usporek, no a vaření truoba bude určitě, pak záleží co bude za desku ale asi celkem 8Kw. Zas tak přesně to bát nemusí... Jistič určitě 3fázový, teď ale záleží jak výkoné bude to topení, pokud by šlo přes 10Kw pak by 25A nestačilo a další jistič je 32A. Pro vyjádření to bude asi jedno, stejně se pak musí zadat přihláška na připojení a tam to budeš psát znova ;-) Jinak čím dřív jim to tam dáš tím líp ;-) co nebudeš vědět vyplníš tam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@barus.8 nejdřív bych zašel na příslušný stavební uřad a zeptej se co chtějí, základ je VAK, ČEZ, O2, silnice, souhlas sousedů, projekt, energetickej štítek, požární zpráva + další co si uřady vymyslí.... VAK a ČEZ po nich chtěj vyjádření o existenci sítí ke stavebnímu povolení, O2 stáhneš na netu, sousedi musí souhlasit s projektem, majitel silnice s vjezdem na pozemek, plyn sem neřešil, ale bude to obdobné jako ČEZ....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, pokuď bych mohla přidala bych se k Vám... :-) My v listopadu přepsali na katastru majitele pozemku a hned v zápětí jsme skočili na ČEZ aby jsme věděli jak jsme na tom z přípojkou, jelikož poslední sloup el. vedení je cca 300m od našeho pozemku. Zatím jsme ve fázi že máme podepsanou smlouvu o smlouvě budoucí, zaplacený poplatek (tak úplně nevíme za co to bylo :-) , jestli je to podíl na dotažení přípojky k pozemku nebo za hlavní jistič)a už nám i přišel dopis s informací která stavebí (výkopní) firma bude tuto připojku realizovat. Zrovna dneska jsem vovala firmě která prováví HG průzkum na studnu, jelikož není na pozemku ani obecní vodovod:-( , budem to řešit vrtanou studnou. Pokuď se nějaký pramen najde, čeká nás projekt studny a pak samotný vrt. Když se tohle všechno podaří, chtěli by jsme se pustit do projektu. Máme už jeden vybraný od G Servisu, ale potřebuje ještě pár úpraviček ;-) . Jedna věc nás ale trochu trápí. :-( Potřebujeme popit tuhými palivy a tak nám nezbývá nic jiného než dům podsklepit. Všichni nás od toho odrazují že je to zbytečné a že to sežene nehorázně moc peněz než vykouknem nad zem.... Pozemek ale máme na vesnici, takže se sklepení bude hodit na různé zahradní pomůcky atd.. Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti nebo na kolik tak vyjde přibližně podsklepení celeho domu?
Odpovědět
Profilova fotka
@lenia87 záleží zda se do toho pustíte sami či to budě dělat firma, pak počítej min 800tis... kotel se ale nechá řešit i v technické místnosti třeba za garáží, pokud vyloženě nehodláte topit uhlím....
Odpovědět
Profilova fotka
Budem stavět sami, služby jakých koliv firem by jsme chtěli využívat co nejmíň. Právě že ten náš vybraný domek žádnou technickou místnost nemá, a jedině kde by se dala kotelna udělat je vedle garáže, bohužel (nebo bohudík) můj přítel je náruživý kutil, automechanik, lakýrník atd a jeho snem je mít velkou garáž. Tudíž budem mít prostornou dvougaráž, a jaké koliv metry navíc už nejsou skoro možné, aby "garažo-kotelna" nebyla větší než dům...
Odpovědět
tak se take pridavam. My mame zatim vyhlidnuty pozemek a domecek. Ted vybavujeme hypoteku a snazime se sehnat dobrou firmu na drevostavbu. Jenze u znamejsi firem jsou velke bud drahe, nebo tady ctu dobre i spatne recenze nebo spise spatne. A na ty mensi moc recenze nejsou. No a to bychom chteli na Vanoce uz bydlet:) nejake tipy, jak uspet? Jak byste resili do bungalovu 4+1 topeni? Podlahove se nam zda treba do loznice zbytecne a drahe (travime tam nejmine casu a vetsinu spime na posteli, tak nevime). Zkusenosti? Dekuji!
Odpovědět
@lenia87 Koukám, že jsme na tom stejně. Taky bydlíme na vesnici a dům jsme museli přizpůsobit na topení tuhým palivem...vybrala jsem si podle typového projektu a jen k tomu přidali 2m navíc a vznikla nám menší kotelna... Garáž máme řešenou zvlášť, ptz chlap je truhlář a pořád něco dělá se dřevem, ale i musí mít svůj oblíbený ponk, a jiné další věci důležité k životu ;-) :-D . Takže garáž je rozdělena ....stání pro auto a zatím takové menší kutilské místo a pak zvlášť místnost na sklad uhlí/briket....do sklepa jsme dřív taky chtěli jít, ale jak už psal petr je to dost o penězích...u nás by to vyšlo fakt hodně, ptz tu máme dost vlhkou zeminu. Navíc jsem sama nechtěla běhat další schody...stačí mi jedny do patra.
Odpovědět
@lenia87 studnu jsme také řešili...chce to vše co nejdřív začít, pokud chcete začít stavět co nejdříve...nejdřív je potřeba hydrogeologa, potom samotný projekt, stavební povolení na studnu a pak fáze vrtání a konečná úprava studny...nás čeká už jen ta poslední fáze.....Taky jenom to povolení u nás trvá 3 měsíce!! a pak teprve můžete začít s realizací studny...i když to už je potom rychlovka...tak přeji hodně zdaru ;-)
Odpovědět
@linee Tohle je opravdu dost těžký...na každou firmu najdeš pozitivní i negativní reakce..záleží na lidech i náhodě....hodně kvalitně dělá prý Rýmařov. Myslím, že dřevostavba se dá stoprocentně stihnout do Vánoc...když tu vidím ty fotoalba, kde za pár dní stojí už krásnej domek a vše je vevnitř i z venčí komplet!! Fakt bomba! Co se týče podlahového vytápění....no každý to vidí jinak...do chodby a do koupelny bych ho určitě preferovala..to jsou nejvíce studená místa...někdo si ho dává po celém domě...jiní o něm nechtějí ani slyšet...buď se bojí co pak s tím, když se to po... a nebo z finančního hlediska....Ale tak už to holt v životě běží. Za všechno se platí,... :-|
Odpovědět
@selina.j :) dekuji za radu. No, koupelku, tam asi ano a zvazujeme jeste obyvak a nevime co kuchyn. Do celeho domu nam to trochu pripada zbytecne. Kazdy ale radi prave uplne jinak, tak se v tom ztracime
Odpovědět
Profilova fotka
@selina.j Takže ten vás typový projekt měl uz technickou místnost a vy jste jen přidali ještě 2m?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?