Zástavba

Profilova fotka
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda li tady někdo ví, jak je to s obcemi a možností stavění. Jde mi o to, zda obec může, nebo vlastník rozprodat pole na parcely nebo je to něčím regulováno. Máme dům na vesnici a u hlavní cesty, což by šlo ještě co už ale ne, že se za námi na polích dost stavělo...a dost aut tak k hlavní cestě přejíždí kolem nás. NIC MOC. Ještě nějaká políčka jsou, tak mě zajímá, zdali to může obec povolit k zastavění anebo tam nějaká regule je. Díky moc
Odpovědět
Kdyz nejsou volna mista v zastavene casti obce, sahne se do okrajovych oblasti. Tak tomu bylo vzdycky.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin No, to sice tak je...ale co bude jakmile zmizí všechny pole? Co budem jíst 😄
Odpovědět
Na tohle se dělá územní plán, k němu můžete mít samozřejmě připomínky. Jinak pole se už budou dávat do územních plánů méně a méně.
Odpovědět
Profilova fotka
@mitoma Mě docela fascinuje, jak to nikdo neřeší 🙂. Na co nějaké blbé pole že ...
Odpovědět
@vladimira_l To ano. Kdyby se stanovilo, ze nejprve bude nutne se vyporadat se stavajicimi neobydlenymi domy (demolice nebo prestavba) a az pokud to nepomuze a stale bude pozadavek na dalsi mista, sahlo by se do rezerv. Bylo by to priznivejsi. Ale uz ted je problem pekny pozemek sehnat. Ono se to neresi uz po staleti. Kazda generace zabira vic a vic urodne plochy. At to bylk pred 1000 lety nebo pred 50 lety.
Odpovědět
@vladimira_l A když se takový nápad někde objeví, tak vyvolává zděšení, že je to ultrabolševismus https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicn... Poručíme větru, dešti a na beton nám nesahejte 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin No...tak to prostě skončí tak, že nebude skoro nic, buď haly, sklady nebo rodinné domy...ehm. To budu ráda za zahradu u domu, který budeme rekonstruovat. Permakultura a soběstačnost alespoň nějaká...hmm
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_rybar No...jasny...co vlastně dodat...jak tohle skončí...
Odpovědět
Lepší řada rodinných domů s upravenou zahrádkou, kde se pěkně žije, než panelák a pole plné řepky...
Odpovědět
@peju Panelak s repkou bude vzdycky ta horsi varianta. Ja jsem pro pole s uzitecnou urodou na ukor satelitu.
Odpovědět
@vladimira_l Nejvíc to řešej lidi, kteří už vlastní dům mají 😄 U těch, kteří by taky chtěli 😄
Odpovědět
@bayt To urcite ne. Jsou i taci, kteri radeji koupi rozpadly dum a na jeho miste postavi dum novy. Casto to byva v pekne lokalite, vybavene, zasitovane, vse dostupne. Takze vlastne atraktivnejsi.
Odpovědět
Článek se načítá
@puhelin Asi jsme si jen neporozuměly...prostě nemám ráda, když si někdo postaví dům a pak nadává, že ostatní už si ho postavit nemají, aby jich "nebylo moc".
Odpovědět
@bayt To souhlasim. Ale nevime, jestli oni nejsou treba uz domorodci.
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Docela mimo...my máme ale starý dům, nic neukrajujem.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Přesně, souhlasím.
Odpovědět
no, on je po čase domorodec i ten, co postaví novostavbu. Resp. jeho děti. Taky je mi nepříjemné, že jsou obce, kde nejsou vůbec žádné regule co se týče max. zastavitelnosti. To má pak takový domorodec radost, když synovi sousedova, který má zahradu 291 metrů čtverečních, povolí úřad stavět na tom miniplacu další barák. Potažmo když chce mít ještě něco "originálního", ne bílou nebo šedou fasádu, kterou mají všichni. Pak aby měl člověk blbý pocit, že nepodepíše mnohaletým sousedům výjimku na vzdálenost od hranice pozemku, nebo okna novostavby na svoji stranu. Soukromí venku nula, výhled na barevný šmoulí domek - to už je panelák na ležato. Přiznám se, že v tomhle jsem taky sobec, a radši jsem si sousední pozemek koupila, abych tohle nemusela nikdy řešit. Což ne vždy jde. Je fakt, že u nás se i ruiny rychle prodají, takže když stavět, jedině na poli. co mají lidi dělat, když není nic starého k opravě nebo stavbě na původním místě?
Odpovědět
Profilova fotka
@madejuli Já se zeptám jinak, co budou lidi dělat, až se to vše zastaví, co budou jíst?
Odpovědět
@vladimira_l 1. nevěřím v zemědělskou samostatnost ČR, to je utopie. Jsme součástí EU. 2. Vy už dům máte, ti ostatní nesmí, protože se bojíte o úbytek zemědělské půdy?
Odpovědět
Profilova fotka
Zkusím hodit rukavici: Ne všichni lidé chtějí bydlet v domečku, mnozí to volí jako levnější možnost proti předraženým bytům, kterých je navíc zoufalý nedostatek. Kdyby bylo dost slušných bytů za slušné peníze, dost lidí by upřednostnilo komfort toho, že se nemusí starat o izolace, střechu, úklid a různé jiné věci. Jenže ke stavbě bytů jsou také potřeba pozemky. A těmi se nehorázně plýtvá výstavbou 3 - 4 podlažních domů, namísto 25 podlažních. Na okrajích velkých měst není velký důvod k nízké zástavbě, rozhodně bych za důležitější považovala umožnit lidem bydlet, než to, co se úředníkovi líbí. Bylo by to na větší diskusi, znám mnoho argumentů pro i proti, a znám také města, kde to takto řeší, bohužel ne u nás
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?