Zastřešení žumpy

Profilova fotka
Zdarec, mám u domu betonovou žumpu s klasickým betonovým poklopem 600mm na kominku. Průšvih je, když hodně leje jako dneska v noci třeba, tak mezerou mezi poklopem a obvodem komínu tam prší a přibejvá voda v žumpě a vývoz je drahej 🙂 ... přemýšlím, jak vymyslet ještě jeden poklop nad tenhle, aby voda stejkala kolem a chci se zeptat na Vaše nápady, případně tipy. Napadlo me zatím buď koupit kompozitní poklop třeba 800mm a jen ho položit na dvě betonový výztuhy, nebo koupit smrkový desky, stlouct je a udělat stříšku, případně nějaké elegantnější řešení?
Odpovědět
Profilova fotka
Pro lepší představu
Odpovědět
Teklo mi takhle do retenčky, tak jsem do přechodu natlačil akrylát a potom ten kout obetonoval.
Odpovědět
Profilova fotka
Nene me tece pak mezi poklopem a tim obvodem kominu.... i na fotce je videt jak tam protejkala vrchem voda s blatem
Odpovědět
Já jsem takhle koupil s pozemkem studnu, vrt, který byl obehnaný betonovýma skružema a teklo mezi skružema. Voda se tam tlačila z půdy. Jinak jsem si nechal udělat plastové víko s lemem přes okraj té skruže.
Odpovědět
@zdenek_valek Pokud je pod úrovní okolního terénu, tak s tím asi nic neuděláte. Pokud ne, viděl bych to spíš na špatně zapěněný komínek či dokonce celé víko na jímce
Odpovědět
@zdenek_valek Jinak občas to vypadá takhle:
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn poznávám Uhlířské Janovice 🙂
Odpovědět
@vladimirsvorba No máte dobré oko 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kofejn Ten barák je kamarádky a bývalé sousedky táty, byl jsem se tam podívat, tak proto 🙂 Od toho hřiště to je z kopečka, takže to pak chce vhodně vyspádovat zahradu...
Odpovědět
Profilova fotka
No ja nemam probpem s prusakem primo do jimky ze sten nebo kominu, ale s tim, ze jak je ten poklop, tak kolem pri prudkych destich samozrejme proteka voda a kdyz prsi vydatne treba 2 hodiny, je to zbytecna porce vody navic 😄
Odpovědět
@zdenek_valek Jste si jistý, že se jedná o "žumpu" neboli o bezodtokovu těsnou jímku na vyvážení? Protože betonové skruže z pohledu úřadů nejsou pro žumpu "povolitelné" (alespoň u nás v kraji).
Odpovědět
@vladimirsvorba Nezdá se to, ale rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším bodem parcely je 1,5m a ten chodník to směřuje na retenčku a budoucí garáž. Jen se spádováním zahrady nepochodím. Něco bude muset zadržet jezírko na zahradě a až přeteče poslat to na silnici.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 1 roce
@kofejn Prosím ťa, možeš mi napísať, čím je treba zapeniť komínek pod úrovní okolního terénu? Prinútili sme majstra, aby to prišiel opraviť a on je schopný to zalepiť aj žuvačkou. Potrebovala by som to skontrolovať, aby nás zase neodflákol.
Odpovědět
@mamkaeva Měla tam přijít studniční pěna. A jak jsem psal, opravoval jsem to silikonakrylovým tmelem a pak ten kout ještě obetonoval.
Odpovědět
@panlorenc Podle mě je to běžná betonová žumpa. Betonová vana, na kterou se přilepí poklop s otvorem pro komínek (to jsou ty skruže).
Odpovědět
Zdravím. Pokud vám to opravdu dovnitř teče jen mezi poklopem a obvodem skruže tak nechápu, kde se vám tam bere to bahno. To spíše máte vrch té skruže pod úrovni terénu a tím to tam valí. Každopádně pokud máte pocit, že vody přibývá v žumpě více, tak problém jistě nebude, že to propouští poklop, ale že spíše voda prosakuje někde v místě napojení skruže na víko žumpy. Pokud je to pravdu jen tím víkem, tak sehnat poklop, který nebude usazený vevnitř, ale nahoře přes celé.
Odpovědět
@kofejn Ďakujem.
Odpovědět
@kofejn Měl jsem problém, že protékala tlakem z terénu voda mezi betonovými skružemi, které byly nasazené na vrt. Použil jsem na "zabetonování" spár Xypex. A je pokoj. Studniční pěna mi nepomohla.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?