Země-voda TČ s kolektory

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo, kdo má čerpadlo země-voda s plošnými kolektory. Ideálně pro bungalov plocha do 140m2. Kolik vás to vyšlo celkem a jaký typ máte? Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@poirot Mám země-voda, ale s vrtem. Čerpadlo Nibe stálo 180.000,- Kč, vrt 115.000,- Kč. Kolektory byly naceněny na cca 60.000,- Kč, pokud si dobře pamatuju. Kvůli využití pozemku jsem ale zvolil vrt.
Odpovědět
@vladimirsvorba díky moc za takové podrobné informace. Ještě pokud se mohu zeptat, jaký typ NIBE máte? O této značce také uvažuji. A nechával jste si to dělat přímo od nich?
Odpovědět
Profilova fotka
@poirot F1245-5 R Jaké máte tepelné ztráty?
Odpovědět
Profilova fotka
@poirot Máme země-voda acond pasiv G4 s plošným kolektorem jednosmyčkovým v délce 320 m. Zálěží jaké máte TZ domu - tohle je jen 4kW čerpadlo.
Odpovědět
@poirot máme země-voda 11Kw (220 tis) s kolektorem 4x150m (100 tis) a podlahovka 320 m2, za mě super
Odpovědět
@vladimirsvorba Ještě nemám dodelany projekt. V březnu by měl byt hotovy. Takže pak budu vědět přesně. Nicméně je to bungalov 104m2. Ale chci si dopředu zjistit co a jak. Jde mi o porovnání cen (zhruba - to vim).
Odpovědět
@lucka_dc Mohu se zeptat, na kolik vás to vyšlo? A jak jste s acondem spokojeni?
Odpovědět
Profilova fotka
@poirot čerpadlo, bojler, zapojení a kolektor včetně naplnění kolektoru nemrznoucí směsí nás vyšel na 184.565,-. Kolektor hrabal manžel sám, takže jen nafta do bagru 4.883,- ale věřím že platit bagristu tak to bude klidně 30.000,- 😄 jinak ty tepelné ztráty jsou pro tohle zásadní, čím menší ztráta-tím menší okruh kolektoru a možnost míň výkonné čerpadlo = nižší cena
Odpovědět
@lucka_dc diky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?