Zútulnění domu

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobrý den, byla by tady dobrá duše s nadáním na dekorování interiéru? Bydlíme rok a půl v domě, a nedokážu ho zútulnit. Bohužel nyní zjišťuji, že jsem vybrala až moc studené barvy a jsem z toho zoufalá 😞 Děkuji, příp. prosím SZ
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@sonaxoxo kdybyste se pořádně podívala, tak byste si snad mohla všimnout, že hned v první větě psala - děkuji všem za komentáře. Dnes jsem chtěla fotky do diskuze vložit, ale popravdě mě přešla chuť, když jsem si pročítala, jak se tady urazite kvůli naprosté blbosti. Ano, mam v interiéru šedou i bílou. Mam tam ikrémovou, každý at ma doma, co chce. Rada bych podekovala @alinka1234, ktera me kontakovala v SZ a nabidla mi pomoc. Pěkný večer
Odpovědět
Profilova fotka
@sonaxoxo no, upřímně, po přečtení vašeho úvodního příspěvku jsem chtěla napsat, že s vámi částečně souhlasím, že také nejsem na ty sterilní šedobílé interiéry, co teď hodně frčí, ale to, co jste tady potom předvedla za výlev, to teda čučím, @nikive napsala svůj první příspěvek úplně stejným stylem jako vy ten svůj, takže vaši agresi absolutně nechápu, a tu k ostatním diskutujícím už vůbec ne.... vážně to nevidíte?
Odpovědět
Profilova fotka
Velka skoda zajimave diskuze, agresorku preskakuju, snad uz se vyblbla, a moje napady: - vymalovat zed (da se predelat, kdyz to nesedne🙂) - kvalitni textil dela hodne, treba v HM se da v jedne kolekci sehnat zavesy a ladici polstare, ubrus apod., nemusi se to prehnat, ale proste se to k sobe hodi - kvetiny, radsi jedna obri, nez hodne malych - zajimava lampa (krasne ma web Severske svetlo) - obraz od mistniho malire, bude to unikat, s plasticitou barev a barvy muzou prostor rozjasnit -ja treba rada zajdu sama do ikey a vsimam si, jake barvy a materialy na me dobre pusobi v showroomech Drzim palce! 🙂
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@sonaxoxo hlavně, že jste zakladatelce něco přínosného předala vy 😂😂😂 nashle 😉
Odpovědět
@ptjj @ptjj au, to bolelo 🤔 😬 😬 😬
Odpovědět
Profilova fotka
@meggi14 Krásný den, v první řadě, je důležitý styl v jakém chcete mít své bydlení, útulno a teplo domova je hodně relativní pojem. Já jsem zastáncem jednoduchý neutrální základ ať se člověk může vyřádit na doplňcích :-) Teplo domova dělají přírodní materiály, včetně dřeva, další věc jsou květiny a další důležitou věcí co se dekorací týká jsou rodinné fotografie a obrázky, tady pozor je hodně jednoduché sklouznou ke kýčům, opravdu nekupovat zbytečnosti co nepotřebujete, takové svíčky, polštářky a přehozy jsou nejen užitečné, ale také navodí tu opravdovou atmosféru. Pro mě teplo domova znamená také starý nábytek s duši, který renovuji. Moc by mě zajímalo vaše bydlení, potom by bylo jednodušší najít tu konkrétní radu.
Odpovědět
Profilova fotka
@alinka1234 Ali ve všem s vámi naprosto souhlasím. Interiér je o osobnosti lidí a každému vyhovuje něco jiného. Jak píšete já sama nemám ráda kýč a bezhlavé nakupování v pepku a pod. To si raději delší dobu počkám a potom koupím opravdu něco velmi zajímavého a nadčasového.
Odpovědět
@mojebydleni Ono je otázka, co přesně ten kýč je. Viděl jsem spoustu fotografii západu slunce u moře, kterým se říká kýč. Ale ve skutečnosti je to zachycení něčeho, co udělala příroda. Takže proč by to měl být kýč? Například. @meggi14 Hodně v tom bude hrát roli světlo, teplota světla, množství světla. Útulnější jsou spíš menší prostory, nižší stropy atp. A jestli barvu šedivou, bílou nebo modrou a červenou? To je podle mě otázka osobního vkusu. Někdo rád černošedobílé a doplní to barevnými doplňky, někdo rád barevné. Ale právě si myslím, že to "útulné" vzniká tím, že se tam cítíme dobře. A jestli se cítím dobře v bíle vymalované místnosti s černou podlahou nebo v modročervenozelené, kdo by mě za to mohl soudit? ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius Já myslím, že člověk, který má cit pro krásu jednoduše rozpozná kýč od umění :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mojebydleni To už je dost daleko od tématu, ale myslím si, že tak jednoduché to s tím kýčem není 🙂 Možná i proto se o kýči píšou diplomové práce a mnozí odborníci se nejsou schopni dohodnout nejen na tom, co je a co není kýč, ale často ani na jeho definici. Náš profesor se nás kdysi ptal: "Když se u nás řekne kýč, většině lidí se v mysli vynoří zahradní trpaslík. Souhlasíte? A co když toho trpaslíka postavím na hlavu. Bude to stále kýč nebo umění?"
Odpovědět
Profilova fotka
@mojebydleni to je právě otázka.... každý má hranice kýče někde úplně jinde, a to jak v řadách umělců, tak nás obyčejných smrtelníků... těžko říct, kdo má morální právo určovat, co je kýč a co není..."cit pro krásu" je tak abstraktní pojem, že každý ho chápe naprosto odlišně a ten, kdo se třeba konkrétně vám zdá, že cit pro krásu má, ho pro jiného člověka vůbec mít nemusí a naopak
Odpovědět
Článek se načítá
@ptjj @mojebydleni Já bych si ještě trošku zafilozofoval....ale pro mě v podstatě útulný domov znamená moje žena, děti - zkrátka rodina. A jestli je nám spolu dobře, tak na nic dalšího už není důležité. Nějaká červená/zelená/černá nebo jaká zeď to nezmění. A i obráceně. Může to být jako ze žurnálu, ale když nefungují důležitější věci, bude to jen klec. Sice krásná, ale klec.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?