1000l nádoby jako záložní zdroje na zalévání

Dobrý den, řešil někdo podobně záložní zdroj zalévání z 1000 l nádob, které si zakopal na zahradě?
Odpovědět
Profilova fotka
tak toto mě také zajímá - mám dvě místa kam by šli umístit, nádrže se nechají sehnat za 1000 kč apod. co jsem koukal na ty super moderní 3000 litrů za 14000 a výše - proč je to tak drahé. mám terasu 12 m2 a pergolu 14 m2 - tak přemýšlím, že bych pod každou střechu zakopal 1000 litrovou nádrž a bylo by, ted mám pod terasou na zkoušku sud 200 litrů, když hodně prší celý den tak naprší v pohodě plný, kdyby pršelo víc dní, byla by nádrž akorát, víc než 1000 litrů bych asi neužil pak by to chtělo asi čerpadla jak vodu dostat ven - přidám se k dotazovateli - máte to někdo v praxi ??? popíšete ???? díky
Odpovědět
@hbboy My sme v lete zakopali pod zem dve 1000-litrové nádoby a polievame s nimi.
Odpovědět
olgazaa a máte v nich hozené čerpadlo? Mohla byste popsat, jak jste je zapravili do země?
Odpovědět
Profilova fotka
Je možnost dešťovku samostatným okruhem používat na splachování. Jak to řešit technicky by měla být starost projektanta.
Odpovědět
@petit @hbboy pridavam se do diskuze, mame to v planu stejne a zajimalo by nas, jak to funguje v praxi.
Odpovědět
Profilova fotka
také bych je rád zakopal nechají se s fabriky koupit za 1000 - 1500 a asi 2 malá čerpadla u obou nádrží mám tak 2 - 3 metru od tamtud zásuvku, takže by to nebyl pak problém, koupit jednu dvě hadice a zalévat jak bude voda technicky nějaký obrázek by se hodil - nebo zkušenost jak jste to udělali
Odpovědět
Ono by stačilo i jedno čerpadlo, ty dvě nádrže se dají spojkou propojit, tak když by se člověk v zemi vyspádoval, měla by pak ta plná přetékat postupně do prázdné. Ale technicky by mě to také zajímalo, zda stačí jen jáma a zakopat nebo něčím obložit, podložit a co navrch na zaklopení, jestli třeba jen nějaké desky nebo rohož a na to hlína
Odpovědět
@petit tak vyspárovat se asi nemusí, buď se propojí dole a budou natékat současně nebo se propojí nahoře a druhá začne natékat po naplnění první. Také to chci realizovat, jen potřebuji vyřešit vstup KGéčka z okapů a výstup KGéčka jako přepad do dešťové kanalizace.
Odpovědět
Profilova fotka
mám ty střechy 20 metrů od sebe - propojovat je nemíním - to si raději koupím dvě čerpadla
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?