Bez jakého stromu/keře/rostliny si neumíte představit svou zahradu?

Máme velkou členitou zahradu, kterou postupně zvelebujeme. Máme spoustu místa u plotu, na skalce, v zahradě...základní keře a ovocné stromky už máme vysazené. Jde mi teď spíš o typ na nějakou pěknou rostlinu/ strom / keř bez kterého si vy neumíte představit zahradu například pro vůní, krásu, barevnost, léčivé účinky atd. Moc děkuji
Odpovědět
Serik je pro me srdcovka. A cerny bez pro jeho multifunkcnost.
Odpovědět
Magnólie 🙂
Odpovědět
@jaasminka Bazalky, pivoněk a šeříku 🙂
Odpovědět
Levandule
Odpovědět
U mne nesmí chybět tulipány, po dlouhé zimě mi evokují začátek jara. Dále všechny možné "trávy" a ze stromů katalpa se svými velkými listy.
Odpovědět
Rozhodně šeřík, zlatý déšť, ibišek a narcisky, tulipány ❤️
Odpovědět
Muchovník Lamarckův, ovocné stromy
Odpovědět
Profilova fotka
muďoul (asimina), borovice Jeffreyova a sibiřský cedr
Odpovědět
Profilova fotka
Katalpa Nana, Štědřenec, Zlaty Jilm a Paulovnie
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi máme ještě celou zahradu před sebou, ale už ji máme naplánovanou... kromě okrasných trav a různých druhů trvalek, muchovníků a listnatých stromů a keřů u nás v zahradě budou dominantní dvě břízy. Já je prostě miluji a toužím po nich od doby, co jsme se rozhodli postavit dům :-)
Odpovědět
@qeszi Břízy jsou krásný. Také jsme měli v předchozí zahradě. Ale dala bych je co nejdál od terasy atd. My měli poměrně blízko a permanentně jsme měli celou terasu a tím pádem i obývák plný toho bordelu z těch jehněd. Zametala jsem několikrát denně. A taky pod břízou bylo pěkně sucho a nerostla tam tráva.
Odpovědět
Urcite si zahradu neumim predstavit bez seriku,zlateho deste,kapradi,levandule,kopretin,vrby a lucniho kviti.💝
Odpovědět
Článek se načítá
Angrešt, rybíz, jahody, maliny, muchovník, jabloně, hrušně, motýlí keř, třešeň, meruňka, broskvoň --- bylinky:majoránka, meduňka, máta, thymus, levandule, rozmarýn, divizna, slezová růže ...proskurník, sléz maurský ...
Odpovědět
@qeszi taky miluju brizy!!
Odpovědět
@bayt taky miluju brizu,ale u ni se jeste musim rozmyslet,jestli ji nakonec poridim,ci ne..jako je vice druhu briz,hlavne bych nechtela tu obr brizu,noo.. 😬
Odpovědět
Profilova fotka
@bigbig Já mám v plánu dvě, budou vzadu v zahradě (i když ji nemáme zase tak velkou) a budou jakoby na ostrůvku z kamení a u nich trvalky... ale samozřejmě, až se udělá terasa, srovná pozemek, uvidíme co a jak ;-)
Odpovědět
Ted je ten pravý čas na výsadbu různých druhů okrasných trav, na které nedám dopustit-nulová údržba, v zimě svázat, pěkné celoročně, na jaře pouze seříznout - miscanthus, zebrinus, ozdobnice čínská, pampová tráva atd.
Odpovědět
Já se nejvíc těším na okrasné česneky, tulipány, různé druhy okrasných trav, muchovník a višeň. Jo a manžel, když mě chce naštvat, tak říká, že všude budou švestky :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Trnka, hooodně trnek 😄
Odpovědět
jestli smím, měl bych dotaz trochu mimo téma. Momentálně řešíme kolem baráku nějaké svahovky, konkrétně BEST - KASKADA. Mohli by jste mi poradit, jestli i nějaké menší stromky a keře by se do toho daly dát? děkuji.
Odpovědět
Ráda bych dala muchovnik ( mnohokmenný strom) k terase, nebude mi tam taky dělat bordel, třeba v období zrání? Prosím o zkušenosti. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
na jaře tulipány, v létě růže, magnolie, okrasná třešeň, trávy (red baron). A u mě by to nešlo bez skalky a nějakých jehličnanů, jsem lesní typ :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já miluju celou mojí zahradu,ale když bych měla něco pozvednout: stará třešeň - dominanta,díky které máme na jižní straně stín, různé druhy růží - protože jsou nádherné,voní a nejsou jen tak pro někoho - jsou pro mě výzva 😄 levandule - přivoním a udělám Ááách... třapatky,bělotrn,hosty,rudbekie- krásné bezúdržbové trvalky, okrasné trávy - dodají zahradě lehkost a pohyb...mydlice lékařská - miluji její vůni ... a na závěr moje TOP keře - hortenzie. Žíznivé,ale nikdy jsem se jejich krásy nenabažila.... ❤️
Odpovědět
Profilova fotka
já mám ráda kombinaci zahrady kde jsou použité i ovocné stromy a užitkové rostliny, jde to s okrasnýma rostlinama krásně sladit, mám to tak i ve své zahradě :-)
Odpovědět
@petra_d Třapatky bych chtěla také. Prosím, jaké konkrétní druhý máte. Mně okouzlily ty bílé, ale nevím, zda se i ty dají u nás sehnat a hlavně zda jsou léčivé. A prosím jak je máte vysazené, nějak nepravidelně rozeseté nebo v nějakém trsu?
Odpovědět
Profilova fotka
@jaasminka co se týká léčivosti,na to expert nejsem,ale echinacea purpurea ta růžová je 100% léčivá. Tu mám na několika místech zahrady. Každý rok se rozrůstá a houstne. Pak mám Ech. Golden Skipper (žlutá),pak Ech. Meteor Red (červená). Měla jsem i bílou,ta byla krásná,ale nepřežila přesazení. Název je Echinacea purpurea White Swan. Ech. by se měla dávat po více kusech,jako všechny ostatní trvalky jsou hezčí ve skupinách. Až budeš kupovat,mrkni,kolik budou mít výšku. Některé jsou dost vysoké....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?