Čerpadlo vyhazuje chránič

Do kalovky Gardena nám začala někde protikat voda, mám podezření na průchodky kabelů do čerpadla, zejména u plováku, kde není ten kabel úplně v pořádku, praská Čerpadlo vyhodilo chránič po cca 20 minutách, zkusil jsem zapojit do zásuvky která není chráněna a pěkně mě akorát koplo. Nevím jesli mám zkusit ty průchodky zalepit sikikonem nebo je na to jiná věc? Do čerpadla se nějak co se dívám, tak dostat nelze bez poškození
Odpovědět
@vladimir_sacha Dej to čerpadlo do servisu. 😉 Tady je případně návod na opravu: https://1url.cz/pKhM9 - přečti si to až do konce 😉
Odpovědět
Proboha, vy nejste opravdu normalni, vy vite, ze se vam dostala voda do cerpadla, vite ze vam vyhazuje chranic a date ho dobrovolne do zasuvky nejistene proudovym chranicem a jeste na nej sahate a dostanete ranu, budte rad ze zijete cerpadlo okamzite vyhodit a koupit nove! Adept na predni pricky Darwinova zebricku... To je do nebe volajici... 🤦‍♂️
Odpovědět
No mi to taky hlava nebere. Čerpadlo vyhazuje chránič, tak ho dám do zásuvky, která není chráněna. Čerpadlo buď nechat opravit, nebo koupit nové.
Odpovědět
Pán Šacha se někdy začne nudit a tak nahodí do fóra nějakou šílenost a pak se baví jak ostatní reagují, nejlepší je tedy nereagovat...
Odpovědět
@wacko Já se ptám na to, čím ho opravit, ono stejně asi už pak skončí ve sklepě v jímce čerpací, takže tam nebude takový tlak vody
Odpovědět
Určitě ne silikonem, někde je poškozená izolace, tak to probijí a vyhodí. Vyndat zkontrolovat buď nový kabel nebo jak radí ostatní nové čerpadlo.
Odpovědět
@milan1965 Právě proto mám podezření na průchodku u kabelu plováku do čerpadla, tam je steřelá guma.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?