Červený javor. Máte skúsenosť?

Zobraz úvodní příspěvek
Pred mesiacom a pol som kúpila od Poliaka červený javor , okrasný ker a nerastie mi a niektoré konce listov sú suché. Máte niekto s tým skúsenosť čo mám robiť? Bol dosť drahý a nechcela by som aby my celkom vyschol. Poliak my povedal ,že buď veľa polievam alebo nemá dobrú zem.Už som dala aj hnojivo na okrasné kry ale sa my zdá že nerastie. Ďakujem
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@zdenkaga Jak se má javor s odstupem času? Omlouváme se za opožděnou reakci. Pokud byly větvičky ulomené, byly později pravděpodobně i suché a to co jste neodstřihli, odpadlo samy. Listy, které byly poškozeny na jaře mrazem také opadaly a určitě se spících pupenů vyrašila nového. Tomuto javoru se nedaří na přímém slunci a otevřené prostranství také velmi špatně snáší, zejména během severního větru v zimním období. Vyžaduje chráněnou polohu, vlhčí a kyselejší půdu.
Odpovědět
Profilova fotka
@damada Omlouváme se za opožděnou reakci. Jak se má javor s odstupem času? Podařilo se mu vypustit alespoň nějaké listy, nebo všechny větvičky při ohybu praskaly?
Odpovědět
@rostlinky_cz :-( letos nemá jediný list, větvičky praskají, nevím, jestli všechny, ale vypadá, že je po něm. Já se ale pořád bráním ho vykopat a spálit a pořád doufám... (asi marně, co) děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@damada Když je suchý, tak je bohužel suchý. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@rostlinky_cz Dobrý den, můžete mi poradit? Plánuji vysadit "červený javor" na východní stranu, slunce tam svítí cca do 15 h. Stanoviště bude připravené tak během měsíce, ale říkám si, že to asi nebude nejvhodnější doba, právě kvůli tomu ostrému sluníčku. Je lepší počkat a vysadit až na podzim, nebo radši až na jaře?
Odpovědět
@damada Náš javor po květnových mrazech dopadl stejně :-( . Čekala jsem, že obrazí, ale ani lísteček. Máme ho asi 4 roky a nebyl zrovna levný ....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
S dovolením se připojím k tématu. Můj javor sice lístečky má, ale ohýbá větve. Je to tak správně nebo má například málo vláhy? Na jaře měl například jednu větev rovnou a teď ji má ohnutou dolů.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@lya24 Omlouváme se za opožděnou reakci, pravděpodobně jste již situaci vyřešili. Rozhodli jste se nakonec ten javor opravdu vysadit? Červené javory vyžadují polostín. Zde najdete zajímavé info: https://www.rostlinky.cz/blog/okrasne...
Odpovědět
Profilova fotka
@terysek86 Můžete nám doplnit fotografii?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Hezký den, dovoluji si obnovit. Máme červený javor, zakrslou odrůdu. Prosím o radu. Zda se jedná o nějakou houbovou chorobu, nebo je to od sluníčka. Na jaře je vždy krásně červený.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?