ČOV a pěna

Dobrý den, můžete nám poradit, co děláme špatně, když jsme v sobotu odpoledne poprvé spustili ČOV a v neděli ráno jsme měli všude kolem bílou pěnu (vypadalo to jako ,,Hrnečku vař!,,😀). V tu dobu jsem pustila jednu myčku a dvě pračky. Nemáte s tímto zkušenost? Děkuji.🙏🏻
Odpovědět
Profilova fotka
@jo5 zahltili jste ji. Nikdy nepouštím tolik věcí po sobě. Třeba dám na noc myčku, pak v průběhu dne jednu pračku. Nebo ráno jednu pračku, později odpoledne druhou. Čerstvě spuštěná ČOV nezvládne takový nápor, s tím má problémy i zajetá, musíte si to rozložit.
Odpovědět
@jo5 Z navodu k nasi COV: "Po dobu nabehu COV muze dojit k nadbernemu peneni. Tento jev zanikne pribyvanim obejmu aktivovaneho kalu po dobu trvajici cca 1 az 3 mesice. Mozny je i dusledek nedostatecne koncentrace biol. kalu. Tento jev je mozne sledovat take po dobu nadmerneho pouzivani saponatu a pracich prostredku. Barva vznikle peny je bila az seda. Muze narust at do vysk az nekolika desitek cm. Tento jev je vice mene jako nepriznivy vizualni efekt. Staci penu oplachnout proudem vody." Takze ano, peneni je to prirozeny jev po spusteni COV. Pouziva se, je malo kalu, proto peni. Kdyby se do COV nic nevypoustelo, nepeni 🙂 Take nam COV penila a opravdu jsme ji nezatezovali. Take nas to zdesilo. Casem se upravilo a ted uz pena zadna, pekne si zato COV bubla. Doporucuji ze zacatku nespoustet mycku/pracku naraz, jak psala zmrz_lina 😉 A citlive drogerii. A take ohledne zateze, pokud mate ridici jednotku k COV, je nutne nastavit vhodny rezim - s ohledem na pocet osob, dobu nabehu.
Odpovědět
@zmrz_lina @nufinka88 děkuji za odpovědi. Já to nepouštěla všechno najednou. Jela pračka, pračka a večer myčka. Tím, že se stěhujeme a já všechno oblečení peru, tak si neumím představit tempo 2 pračky denně.😀 Drogerii prý můžeme používat, s mírou, jakou chceme(toto nám řekli dodavatelé ČOV). Vyzkouším vaše rady a snad bude brzo fungovat jak má.🙏🏻
Odpovědět
Profilova fotka
@jo5 drogerii jakoukoliv, ale je potřeba dávkovat používání spotřebičů. Nejen při zajíždění, ale lepší se snažit to dodržovat pořád. Máme ČOV v provozu 3 roky bez jakéhokoliv problému. Proč perete všechno oblečení při stěhování? Tomu nějak nerozumím, čisté zabalím, převezu a vybalim...
Odpovědět
@zmrz_lina asi je to o zvyku, musim se ,,preprogramovat,,.😊Dekuji. Protoze jsme se stehovali jeste jinam a nase obleceni v pytlech(takove ty pevne odpadkove, co smrdi) uz byli na stavbe, kde se jeste pracovalo a prasilo. A tim, ze mame batole, tak to chci mit tip top.😊
Odpovědět
Obecně se doporučuje za den jedna myčka a jedna pračka a to po celou dobu provozu ČOV, příliš mnoho prostředků by zabilo bakterie
Odpovědět
@ukki což je při malých dětech nesmysl, ze ? 🙂 stačí používat přípravky tomu určené, eko. Teďka jsme přešli na dedru a vypadá to ok. Cena je trošku vyšší, než to co je zrovna v akce. Kupovali jsme třeba persil, finish do myčky apd
Odpovědět
Profilova fotka
@voky115 mám dvě malé děti, starsi chodí do lesní školky a denně je jak prase. V době, kdy byl mladší maličký, dokonce na látkových plinkach. A dalo se to, je to jen a jen o plánování. Pokud tu čističku budete zatěžovat, žádné eko vás nezachrání, ani Dedra (ta konkrétně je eko jen naoko), ani Yellow&Blue, ani nic jiného.😉
Odpovědět
@zmrz_lina nevím, narazove se to prostě sejde a ty tři pračky denně prostě vyprat musíme. Jinak samozřejmě se to snažit eliminovat na minimum. Dedru zatím používáme krátce, tak samozřejmě nemůžu 100% hodnotit, našel jsem recenze někde na emiminu, kde si to chválili 😄 každopádně pri třech prackach v persilu byla ČOV trošku cítit, teďka není, tak to bude asi lepší. Dle mě je mnohem horší savo apd , to vůbec nepouzivame. K té pene z COV, máme nástavec skoro metr a první den byla pěna až po víko 😄
Odpovědět
@voky115 ekoprostředky nejsou samospásné, naopak nám servis doporučil používat i normální prostředky (samožrejmě kromě antibakteriálních), protože prý ekoprostředky ve větším množství tvoří šlemy a ČOVce taky nedělají dobře
Odpovědět
Někdo druhý den zahltí ČOV na plno a já dal na radu dodavatele a dva týdny jsem čekal až se alespoň částečně vytvoří nějaké množství bakterií a až poté jsem ji začal zatěžovat, ale podle určitých pravidel a to fakt 1 pračka + 1 myčka za den max a to výjimečně. Nepere se každý den.
Odpovědět
@petr90 jelikoz jiz bydlime, tak 14 dni bez zatezovani neni mozne. Pracku mam malou, takze peru denne. Kdyz varim, tak poustim i dve mycky za den. Litujeme toho, ze jsme si zvolili COV, jsou s ni zatim jen problemy a starosti.😔
Odpovědět
Článek se načítá
@jo5 já vás chápu, ale pokud to neomezíte na max 2 pračky denně popřípadě pračka + myčka, tak to asi fungovat nikdy nebude. Ze začátku se musí počítat s pozvolným náběhem nejde to hned, ale jakmile se vytvoří bakterie pak je to funkční alespoň ta moje ČOV. Zrovna dnes jsem kontroloval a provedl drobnou údržbu a voda je jak má být a vše funguje jak má. Dá se na to zvyknout jen je potřeba opravdu dodržovat množství vody, která se do ČOV pustí a hlavně prostředky, které v domácnosti používáte na praní do myčky atp.
Odpovědět
Profilova fotka
@jo5 no ono objednávat měsíčně hovnocuc a platit za to těžký peníze, to by vás asi taky nebavilo. Zvyknete si. Máme envipur v provozu 3 roky a není problém. Jen je potřeba plánovat. Já teda vařím také denně, ale dvě myčky denně dokupy nedám, ani při použití velkých hrnců, pekáčů apod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?