Finská sauna na zahradě - rady a tipy co to vše obnáší

3. zář 20183

Je tu někdo kdo má doma či na zahradadě finskou saunu ? Zajímá mě vše . Jak ji máte velikou , zda vytápíte elektrikou nebo kamny na dřevo , jestli u ní máte ochlazovací bazének (sprchu beru jako samozřejmost ) a nějaké lehátka na odpočívání . Jak často ji využíváte atd . Předem děkuji za vaše reakce .

  • Ahoj, tak já se pustil do výstavby sauny svépomocí z jedné poloviny garáže. Momentálně jsem ve fázi,kdy už dělám lavice a bude to hotovo. Jako topidlo jsem zvolil kamna Harvia BC80 protože mají vlastní regulátor a nemusíš dávat další 3 tis. za řídící jednotku. Sauna je velikosti 2,6 x 1,4 m. dveře jsem koupil skleněné v Polsku a vyšly mě na 4 tis. u nás je mají nejlevněji za 7.500 Kč. Obklad je z olše. Ještě musíme koupit vanu, kde bude sprcha na ochlazování, momentálně není skladem bude to vířivka, takové malé wellnes v garáži. Jestli budeš chtít poradit s výstavbou tak napiš. Ahoj Milan

  • Doporučuju určitě s bazénkem nebo jezírkem. A ještě lepší, když je možnost v zimě skákat rovnou do sněhu. To je neskutečný zážitek. Řádili jsme tak letos na svatební cestě v Laponsku, jsem rozhodnutá si saunu domů pořídit. Každou dovolenou si pronajímáme domek nebo hotel se saunou, kam chodíme každý večer, abychom si to dostatečně užili.

  • Zrovna to řešíme do projektu, chci ji mít jako součást domu z jedné strany zastřešené pergoly. V té místnosti chci ještě sprchu a právě je tam vchod na terasu,kde bude ochlazovací káď. Lehátka venku a pokud se vejde, tak i jedno dvě dovnitř,případně pod pergolou a přikoupím ohřívač vzduchu když bude hodně zima, aby se tam dalo chvíli relaxovat. Osobně mi stačí 5, max. 10 minut a další kolo.
    Prodloužení garáže zní zajímavě, jen nevím co s přívodem vody a sprchou, tahat všechno do garáže se mi nechce kvůli tomu.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?