Habr, jilm sibiřský nebo ?

26. bře 20204

Rozkaz zněl jasně, postav mi tady živý plot ať nečumí sousedi když půjdu do bazénu 😃

Co říkáte na habr (můj favorit), jilm sibiřský nebo něco lepšího?

• Habr nedoporučuji, je přes něj vidět a je z něj dost bordelu. My máme u bazénu bobkovisne a celý rok hezky pohled.

• Jo vcera jsem byl v zahradnictvi. Jiml (hodne lidi ho ma) je prasivec kterej nekontrolovane roste a to i korenove. Habr jsem take chtel, ale jak pise kolega, bordel a jde videt. Keru je plno, napr. Kalina. Ale bobkovisen je asi top, celorocne zelena a dokaze mit taky 3m

• bobkovišeň je krásná, pokud se sejdou pro ni vhodné podmínky a opakují se každý rok. S více lidmi jsem řešila její velký nešvar - připálení od jarního slunce po zimě. To pak všecky listy zhnědnou, uschnou a opadnou. Sice zase obrazí a za rok je keř znovu krásný, ale celý rok se díváte na hnusného parchanta. Taková souvislá řada hnusných parchantů (kor u bazénu) nemusí být duševnímu zdraví zrovna prospěšná. Doma ji mám jako soliter přímo před terasou, teď je nádherná, obrovská a zelená. Ale dva roky zpátky jsme s mužem několik měsíců přemýšleli, že ji řízneme a nahradíme.

Na chatě jsem před dvěma lety vysadila 5 ks jako pohledovou clonu z odrůdy Novita. Roste sloupovitě (udávají 4 - 6 m), hrozně rychle a má být extra pružná nepříznivému počasí a návalům sněhu. Zatím jsme spokojení, vlastně mě šokuje, jak rychle mi v totálně hnusných podmínkách jede, a ještě se nespálila...

Na živý plot jsem zvolila různé druhy keřů dorůstajících do cca podobné výšky a určitě ne jehličnany, které rády reznou a špatně se pak nahrazují v případě jednoho chcíplého kousku v lajně.

• Bobkovišeň je OK, taky je máme, ale cely živý plot bych z nich mít nechtěl, ne úplně dobre se tvaruje a v zimě umí namrznout. Mne se líbí živý plot zkombinovany z více druhu, máme to tak, super jsou i svidy, bambus apod.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Články od našich partnerů
    Strašickou mateřinku chrání Rubín
    POSTUP MONTÁŽE AKUSTICKÉHO PODHLEDU RIGIPS PŘÍMO MONTOVANÉHO NA STROP
    Betonové tašky Terran aneb jaké střechy se budou stavět v blízké budoucnosti
    Archiv článků od partnerů