Habr, jilm sibiřský nebo ?

Rozkaz zněl jasně, postav mi tady živý plot ať nečumí sousedi když půjdu do bazénu 😄 Co říkáte na habr (můj favorit), jilm sibiřský nebo něco lepšího?
Odpovědět
Habr nedoporučuji, je přes něj vidět a je z něj dost bordelu. My máme u bazénu bobkovisne a celý rok hezky pohled.
Odpovědět
Jo vcera jsem byl v zahradnictvi. Jiml (hodne lidi ho ma) je prasivec kterej nekontrolovane roste a to i korenove. Habr jsem take chtel, ale jak pise kolega, bordel a jde videt. Keru je plno, napr. Kalina. Ale bobkovisen je asi top, celorocne zelena a dokaze mit taky 3m
Odpovědět
bobkovišeň je krásná, pokud se sejdou pro ni vhodné podmínky a opakují se každý rok. S více lidmi jsem řešila její velký nešvar - připálení od jarního slunce po zimě. To pak všecky listy zhnědnou, uschnou a opadnou. Sice zase obrazí a za rok je keř znovu krásný, ale celý rok se díváte na hnusného parchanta. Taková souvislá řada hnusných parchantů (kor u bazénu) nemusí být duševnímu zdraví zrovna prospěšná. Doma ji mám jako soliter přímo před terasou, teď je nádherná, obrovská a zelená. Ale dva roky zpátky jsme s mužem několik měsíců přemýšleli, že ji řízneme a nahradíme. Na chatě jsem před dvěma lety vysadila 5 ks jako pohledovou clonu z odrůdy Novita. Roste sloupovitě (udávají 4 - 6 m), hrozně rychle a má být extra pružná nepříznivému počasí a návalům sněhu. Zatím jsme spokojení, vlastně mě šokuje, jak rychle mi v totálně hnusných podmínkách jede, a ještě se nespálila... Na živý plot jsem zvolila různé druhy keřů dorůstajících do cca podobné výšky a určitě ne jehličnany, které rády reznou a špatně se pak nahrazují v případě jednoho chcíplého kousku v lajně.
Odpovědět
Bobkovišeň je OK, taky je máme, ale cely živý plot bych z nich mít nechtěl, ne úplně dobre se tvaruje a v zimě umí namrznout. Mne se líbí živý plot zkombinovany z více druhu, máme to tak, super jsou i svidy, bambus apod.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?