Jak elegantne "zakryt" souseduv domek

Dobry den. Mame primo na hranici pozemku dum od souseda, asi 7 metru dlouhou zlutou zed s malym okynkem asi na wc. Mame vyhled na tu krasu primo od jidelniho stolu🙂, i kdyz asi na 10 metru vzdalenou. Napada vas nejake hezke reseni, jak sousedovic dum zakryt/odstinit? Tip na konkretni ker, travu, strom, brectan...ci jine reseni. Dekuji za vase tipy!
Odpovědět
Jaká je výška jeho domu (musíte spočítat jakou výšku musí mít řešení - keř nebo strom) například když sedíte u jídelního stolu, nepotřebujete skrýt celou výšku jeho domu, ale třeba 3,5 metru (záleží na úhlu a výšce jeho domu). Podle toho bych asi něco vybíral.
Odpovědět
@t_makovice To záleží, pod jakým úhlem, kam a odkud koukáte. Taky, jestli jde o dům, který tvoří vlastně plot? Nebo je až za plotem? Nejjednodušší by byl plný dřevěný plot, nebo zděný třeba porostlý břečťanem. Taky živý (bobkovišeň). A stromy.
Odpovědět
@bayt dum tvori plot...mame ho primo naproti naseho obyvaku s kuchyni. Je to maly jednopodlazni baracek se sedlovkou-zluty😞 Nakreslila jsem improvizovane situaci🙂 diky!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
@t_makovice jak jste to prosím vyřešili? Máme podobný problém, akorát sousedův dům je dvoupodlažní s okýnkem do koupelny / wc a zvuky z této místnosti slyším až v obýváku. Prosila jsem, aby aspoň extrémně hlučnou strarou pračku pouštěli při zavřeném okně, ale nepomohlo to. Ráda bych tam vysadila nějaký vysoký strom...
Odpovědět
@kaaacaaa zatim nejak😞 bydlime 2 roky a proste jsem si zvykla. Manzel tam ted ale dceri bude delat domecek,tak castecne se to zakryje.....
Odpovědět
@kaaacaaa A zkoušela jste to řešit přes stavební úřad? Protože pokud je RD v hranici pozemku, nesmí být v hraniční stěně žádné větrací ani jiné otvory.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?