Jak máte vyřešený přívod vody na zahradě?

Profilova fotka
Prosím, máte někdo vyvedenou vodu do zahrady stylem "kohout na zdi"? Zedník to navrhuje, vím, že se to dřív dělávalo běžně, ale i tak mi to přijde trochu "na hulváta"..
Odpovědět
Dejte tam nezamrzny ventil 😉 je chromovej a nemusi se to na zimu vypouštět.. Zavira se uvnitr domu a je to designovy ne jako zahradni ventil na fasade
Odpovědět
Profilova fotka
@shelbymerrick Taky máme nezámrzný ventil. Hledejte "kemper ventil", jsou různé délky podle tloušťky zdi ...
Odpovědět
Jsou ale jinak jsou i na zkrácení a jsou kvalitni
Odpovědět
@shelbymerrick my mame taky kemper ventil. da se na to koupit i "zamek", aby vam to treba nekdo nepustil, kdyz jste pryc...
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc! To s tím "aby Vám to třeba někdo nepustil" mě třeba vůbec nenapadlo..
Odpovědět
Profilova fotka
@shelbymerrick taky jde o to zda ti stačí pouze kohout nebo i rozvod vody po zahradě ? Já tam dal obyč kohout ( uvnitř se dá zavřít ) pak druhý kohout na rozvod vody po zahradě na zalévání, k bazénu ke sprše, vířivce, před dům na mytí auta...
Odpovědět
Mám v trávě toto: https://maloobchod.irimon.cz/katalog/...
Odpovědět
Profilova fotka
@shelbymerrick mam to klasicky ze zdi, normalni kohout na zimu to zavru a vypustim
Odpovědět
@geodett a jak to vypouštíš? Necháš samovolně vytéct nebo je na to nějaká finta?
Odpovědět
Taky budeme mít zahradní kohout v obvodové zdi domu, samostatná větev, na zimu se uzavře ventil a otevře kohout. K tomu navíc budeme mít přímo kohout přidělaný k šachtě studni.
Odpovědět
Profilova fotka
@dertoas jednak to mam naklopeny smerem ven a za druhe mam u kazdeho zevnitr vypousteci ventilek
Odpovědět
Profilova fotka
Pozor ventil přes zimu ani neotevřít ani nezavřít.Vždy jen na půl.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@dreambox Dobrá,děkuji za rady!👍
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Vsichni mate kohoutek na zdi? Moc se nam nechce ho davat na fasadu. Ale kam jinam?
Odpovědět
@janazzz Mozes ho dat aj pred tu fasadu 😉
Odpovědět
@deto_oesya jak před fasádu? Nevím, co tím myslíte. Děkuji.
Odpovědět
@janazzz Napr nejaka trubka zo zeme, na ktoru sa pripevni kohut. Nebude to priamo na fasade a nebude to nikde zavadzat.
Odpovědět
Profilova fotka
Hlavně si zařiďte ať máte možnost tu vodu zastavit vypustit a nebo pořiďte speciální ventil proti nezamrzani vody.
Odpovědět
UPDATE: máme normální zahradní kohout ve fasádě, v zimě uzavřu v domě okruh ventilem, otevřu kohout a nazdar
Odpovědět
@deto_oesya to nás také napado, ale přemýšlíme, kam s ním, aby nepřekážel u sekání trávy atd.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?