Jak se zbavit krtka?

Dobrý den, prosím o nějaký účinný tip, jak se zbavit krtka. Na dvorku nám rostou velehory a neúspěšně s ním bojujeme už asi 3 měsíce. Devastuje trávník i okrasné skalky a už jsme bezradní. Zkoušeli jsme nějaký gel (vypadá to jako silikon) a nic :-( Děkuji za každý osvědčený tip jak na něj ?:-)
Odpovědět
1
2
Osobně zkušenost nemám, ale mí prarodiče pořídili nějaké odpuzovače krtků na solární energii. Jsou to takové placky na tyčce, které se zapíchnou do země a v určitých intervalech vydávají bzučivé zvuky. Myslím, že na zahradě měli dva nebo tři. Krtek se pak prý přestěhoval k sousedům :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nicky215 https://www.stream.cz/pohadky/krtek/1...
Odpovědět
@nicky215 s krtkem je sranda, máme mnohaleté zkušenosti, mamka dávala bzučák a nic, zakopávala mu do chodbiček hadry namočené v nějakém odpuzovačí a nic....pomohl až bagr :-D :-D :-D ...spravovali kanalizaci.....po pár letech se vrátil. Na toho druhého zabral pes-teriér, který neunavně kopal, až ho jednou vykopal-ale škody nadělal víc než krtek :-D.....za pár let, když už terier nebyl přišel další krtek-toho jsme chytili do 5l sklenice, která se opatrně zakopala pod chodbičku-fakt opatrně, mezi 2 krtince a tak aby se chodbička nezasypala...ale bylo nam ho lito zabít, tak jsme ho odnesli do lesa....na jaře byl další...tak uvidíme, co zabere na tohoto :-D
Odpovědět
Nám je loví naše hafice. Letos jich už má na kontě 4.
Odpovědět
Profilova fotka
@nicky215 krtek je chráněnej, takže jediná šance je ho chytit. Odpuzovače u nás nezabírali, tak sem koupil pastičku - plastový trubka do které vleze a už nevyleze, zabuduješ ji mezi chodbičky kde právě ryje, až do ní vleze tak ho můžeš někde pustit....
Odpovědět
Profilova fotka
Můj také bojoval s krtkem, protože mu z anglického trávníku dělal pole. Vyzkoušel sklo, skelnou vatu, močůvku, tvarůžky, odkrýt hromádky, petky na tyčky aby mu to hučelo..... já už nevím, co ještě. Byl marný. Ale když pak dvě malá koťata, která původně ani za nic nechtěl, krtka zlikvidovala, vzal je na milost a dokonce si je zamiloval :-) Takže moje rada - kočka ;-)
Odpovědět
Já jako malej je vyplavoval hadicí a naše dobrmanka číhala a lovila je😀😀 Ježíš, tam padlo kubiku vody, to naši ani neví 😀
Odpovědět
@jitulkaka super rada - ale sousedi maji snad 6 kocek - no k tomu se radeji vyjadrovat moc nebudu :-D a u nas mame hovinka od kocek i krtince od krtka.. potrebovala bych se zbavit jak kocek tak krtka - kazdy skodi jinak a dohromady je to s nima sodoma gomara ]-( mam za to ze ty potvory to u nas s krtkem dokonce tahnou jako jeden velky gang :-D
Odpovědět
@petrsv1000 to budeme muset rozkutat asi 500m2,kde se pohybuje po celé ploše :-D
Odpovědět
@jitulkaka jsem se pobavila nad pokusy vašeho manžela :-D u nás číhá babiččina kočka a nějak ji to nejde :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nicky215 to ne, stačí nasadi do chodby k čerstvým hromádkám, jo trochu se to rozryje, ale jinak se ho nezbavíš... u našich jsem ho tedy vyplavil. Každé ráno sem chodil s hadicí a hromádky hlíny pomocí vody pouštěl zpět do chodeb a jedno dne na mě z druhé díry vykoukl až se se lekl :-D sám pěkně vypochodoval ;-) tak sem ha na lopadě hodil přes plot na louku :-) Na jaře se objevily nové hromádky :-S taky jsem ho chytil ;-) chce to čas. Kočky ho měli na salámu... :-S :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nicky215 No já jsem si vždycky sázela na krtka :-D Ale o prázdninách děti na tátovi vyvzdorovaly dvě májová koťata (kočičky) a do podzimka byl trávník čistý. Je fakt, že jejich máma byla velmi dobrá lovkyně.
Odpovědět
Článek se načítá
máme kovové kleště, pasti, ale nepomáhá to 100%. Spíš sotva na 50%, chce to psa nebo kočku.
Odpovědět
Profilova fotka
Koupit chlast, udělat taneční party, ale až do rána. Všichni krtci z okolí utečou. :-D Mi se jedině osvědčíl karbid z Hornbachu. Pokud obejde túje a vleze ke mně na zahradu. Jdeme mu dát s vnukem "papáničko" , já dám kamínek karbidu a vnuk trávičku. Vždy se 100% stáhnul za plot. Třeba vibrační bruska zakopana do země bručela několik dnů - to mu nevadilo. Odpuzovače takový akustický výkon nemaji, tak jsem je nezkoušel. Steré voňnavky také nepomáhají.
Odpovědět
@lancar Tak ta první varianta se zahradní párty není vůbec špatná :-D škoda, že nás to nenapadlo nějaký měsíc zpět :-D Super, mrkneme v Hornbachu, děkuji za tip ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Zkoušeli jste ty kytky, které je odrazují? https://www.domky-delta.cz/blog/jak-s...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
O těch květinách jsem také četla, jak poslal někdo tady odkaz. Nejhorší na tom je, že jim člověk nijak nemůže ublížit. Jedině se s tím nějakým způsobem smířit. Koupit si třeba placku na batoh https://www.udelejsiplacku.cz/ s krtečkem a hrdě ji nosit. A na otázky přihlouplých kolemjdoucí odpovídat, že máte doma krtka no.
Odpovědět
Pokud Vás přestanou bavit hrádky s krtkem. Tak si pořiďte třeba toto https://www.rogalo.info/likvidator-kr... Jenže krtek to zaručeně nepřežije.
Odpovědět
@zubr487 tuhle hračku máme a je to jediné co opravdu funguje. Má to jednu jedinou chybu, u nás je krtků hodně a každý odstraněný je relativně rychle nahrazen, takže nám asi hned tak nedojdou. Navíc jsme asi potvrdili Darwinovu teorii, zásahy jsou čím dál řidší, asi jsme vyšlechtili chytrého krtka.... Ale to by platilo pro každou jinou metodu taky....
Odpovědět
@obludak Souhlasím, krtek je chytrej jako opice ale s touto střílecí mašinkou zatím vyhrávám já.
Odpovědět
Profilova fotka
Nam na krtka pomohla automaticka sekacka, takova ta co sama jezdi cely den po zahrade a seka. Misto cca 100 krtin mame cca 3..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Tak ten náš se odstěhoval po té, co na jaře děti vyrazily ven a hrají si -hulákají a dupou!😊
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 to bych na krtky zakázala teda... Přišla jsem se podívat, protože letos máme zahradu plnou kopečků a to máme 2 děti a velikého psa... Ale teda trhat mu plíce...To by mě v životě nenapadlo. Ještě na tom letišti to člověk pochopí, ale na zahradě?
Odpovědět
@andik.cz Většina lidí zde psala, že jim krtky likvidují kočky nebo psi, kleště nebo jiné typy pastí. Co je podle Vás humánnější ? Léta jsem používal trubkové pasti nebo jsem krtka vyháněl vodou. Minimálně v polovině případů to stejně nepřežil zřejmě ze šoku.
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 právě jakékoli pasti na krtka mi příjde nehumanní hnus. S kočkou a psem asi nic moc udělat nejde, to je prostě příroda a asi bych i doufala, že ho zvířata právě vyženou, ale náš Krtek je tak drzý, že má kupičky hned vedle kotce psa, cca 1m od jeho misek a to je pes zavirany teď jen na noc. A kupky se tvoří i přes den. 😄
Odpovědět
@andik.cz v tom případě Vám zbývá jen se s nim zkamarádit
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 asi jo 🙂 zas tak strašně mi to nevadí. Kupky se před sekanim rozhrabou. Rozhodně mi to vadí méně něž představa roztrzeneho krtka a nebo krtka v kleštích, nehledě na to , že je chráněný, ale to všichni ví a stejně. Spíš jsem byla zvědavá, jestli někdo nepíše něco jiného než saze, psí chlupy a podobně... tohle jsem nečekala...
Odpovědět
Profilova fotka
@andik.cz staci ho ignorovat 🙂 kazdopadne u nas jich kocky behem roku par odlovi
Odpovědět
horko těžko 🙂
Odpovědět
@andik.cz jak už bylo dokázáno vědeckým experimentem českých předních znalců, vyhnat krtka je nemožný úkol, viz. níže zápis z experimentu: Když nemám co na práci, tak pozoruju krtky. Jak marně čas utrácí, když dělaj ty své hrudky. Mám vody plnou konvici, tou zmařím jejich píli. Už se těším za chvíli, až krtkům dojdou síly. Ale oni si tam plavou s nakloněnou hlavou. Prsa nebo znak, ano je to tak. Ale oni si tam plavou s nakloněnou hlavou. Prsa nebo znak, ano je to tak. Posekej celou zahradu a všechno luční kvítí. To se potom černej krtek mnohem lépe chytí. A najdi správnou díru, do který se voda leje. Jestli to nezabere, vím co se Ti tam děje. Oni ti tam plavou s nakloněnou hlavou Prsa nebo znak, ano je to tak. Ale oni plavou s nakloněnou hlavou. Prsa nebo znak, ano je to tak. Je to prostě krutý krtek Joy 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?