Jak upravit zahradu - tipy, rady

Dobrý den, rekonstruujeme baráček po babičce, kde je i velká zahrada (viz foto). Potřebovala bych poradit nějaké tipy, rady, postřehy, atd. 1) Co s tou bílou zdí - dát tam nějaké popínavé květiny, apod? 2) Břečťan - vůbec se mi nelíbí, nevím, co místo něho. Zase naproti nám je bytový dům... 3) Na jedné straně zahrady je beton, už se různě nadzvedává a kroutí, nevíme co s ním (je tam kanalizace) Budu ráda za jakékoliv nápady. Mám 2 kluky, kteří hrají fotbal, takže volné prostranství na fotbal je nutnost 🙂
Odpovědět
Hlavním problémem je podle mě nedostatek soukromí a betonové skruže uprostřed zahrady. Na zadní straně pozemku bych určitě doporučilapokácet ty staré tůje či stromy. Nejsou ani pěkné a ni nechrání před pohledy sousedů. Nejrychleji by vám soukromí udělali nějaké nové vzrostlejší tůje či cypřiše. Aby si kluci mohli lépe zahrát a zůstal vám nějaký prostor i na zahradu, určitě vyřešte ty betonové skruže. Pokud je tam funkční studna, tak ji zarovnejte s terénem a poklop by byl v úrovni trávníku. Pokud je tam jen přístup k nějakým trubkám, tak to určitě přesunte směrem ke kraji pozemku a blíže k terase. Beton na terase je nejlépe z dlouhodobého hlediska pracně vykopat. Jestli se vám do toho nebude chtít, tak by bylo řešení udělat na stávající beton dřevoplastový vyrovnávací rošt na novou trochu vyvýšenou terasu.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?