Jak velkou máte terasu? Jste spokojeni?

Přemýšlím o velikosti terasy. Na pozemku 800m2, stavíme dům (140m2), zadní část zahrady je cca 400m2. Teď přemýšlím, jak velkou terasu. Zatím mě napadá 7*4 nebo 7x5 metrů. Není to málo? Není to moc? Jak to máte vy a jak jste spokojeni? ps. V baráčku jsme nežili, takže nemáme představu na to, co všechno bychom tam chtěli mít. Jsme rodina s dvěma dětmi 8+6 let.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@robertpok 7x5 máme my, nebo takhle budeme mít, myslím že to bude akorát pro nás. Vůbec bych se nebál lepší větší než menší
Odpovědět
@jarin1 Super,díky za info. A jaký materiál plánuješ? 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok klasika dřevěné hranoly a střecha bude taška creaton domino co je na baráku, konstrukce bude buď přikotvena k domu pomoci vodorovného trámu a v předu terasy klasické stojky dřevěné, nebo bude samostatně na stojkach i u domu. To se ještě uvidí. Palubky budou pobite s hora tak aby byly vidět trámy. Tak jak je to na domě. Planuji to s bsh hranolu nebo kvh. Pokud to finance dovolí.
Odpovědět
Já mám v plánu cca 0,5m vyvýšenou o rozměru 7x3,5m. Moc velká (nad 5m) by se mi asi nelíbila, protože nechci mít na terase u oken spoustu věcí nebo pak mít velkou prázdnou plochu. Počítám spíše, že některé věci dám více do zahrady, kde je také možné najít i více přírodního stínu.
Odpovědět
@robertpok před měsícem jsem ji dodělal ... původní zastřešený rozměr 7x3m jsem nakonec zvětšil i "za roh" (abych měl kam dát vanu) ... takže je ted 7x6m a "za rohem" další 3x4m ... po měsíci používání klidně mohla být ještě větší 🙂 .. dával jsem dlažbu ...
Odpovědět
Profilova fotka
Terasu máme 7.5x7 metrů. Pergola jen 4x5 metrů. Na terasu navazuje další takový “menší” chodník😄 ten má 11.5x2.8 metrů. A určitě se to dá využít jako další terasa. Jelikož máme gabiony, tak ty nám určovaly velikost terasy.
Odpovědět
@marta_kovar @xkarlos @martin_s @jarin1 Tak tady jsem s upraveným návrhem, jak by to jednoho dne mohlo být obsazeno. Co vy na to? Je to dostatečný rozměr a nebo by to chtělo nějak upravit? Je tam vířivka, botník, jeden květináč, stůl pro 6 lidí, krabice na věci, grill. Na zbytek pozemku jsem pak nastínil budoucí bazén a skleník.
Odpovědět
Tak ještě zmněa. Trošku jsem to zvětšil, ať se tam vejdou i lehátka a dá se tam rozumně otočit. Tady je finální podoba i s metrovým chodníčkem. Co vy na to? 🙂
Odpovědět
@robertpok bazen i vířivku? Pokud ano, tak bazen určite u terasy... a taky bych tam dal sprchu...
Odpovědět
@xkarlos "Bazen a vířivka". Tohle je takový ten návrh "co všechno by tam mohlo být a jak by se to mohlo vejít. Obojí se tam asi nepotká. A jestli ano, tak to budu brát jako příjemnou starost 🙂 Sprcha je dobrý nápad. Jak se to (na minimálním prostoru) řeší, aby tam byla teplá voda?
Odpovědět
@robertpok venkovni sprchu jsem neřešil .. mam z terasy přístup do sprchy ve skladu(ale tu skoro nevyužíváme, protože do vířivky chodime až večer po umyti doma )... ale kamoš má nějakou solarní ...
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím jestli máte sklad nebo je v plánu i zahradní domek. Každopádně ta krabice na věci vám opravdu stačit nebude, těch krámů na zahradě je potřeba fakt hodně.
Odpovědět
Článek se načítá
Mám cca 40 m2 (4,5 m x 8,5 m) a je to (pro mě) akorát. Můžete dát míň či víc, za mě myslím, že tvar obdélníku o poměru stran cca 1:2 (delší strana podél domu) , je optimální pro její praktickou využitelnost Jelikož jak chápu, nejste limitován šířkou ani hloubkou, postupoval bych takto: hloubku bych dal dle toho, jak dlouhé seženete (za dobře) prkna - nešel bych ale pod 3,5 metru. šířku tak nějak plus minus jak zamýšlíte (8 metrů, plus minus metr, spíš teda plus) , ale aby se to někak opticky pěkně zahranilom s nějakým předělem na domě (nepředpokládám, že by vás to napadlo, ale třeba nekončit někde uprostřed okna)
Odpovědět
Máme 6,5 x 3,5 m a to beru jako minimum. Navazuje nám na to ale trávník, takže se zdá opticky větší. Kdybych ten prostor měl, jako že vy máte, dal bych větší 🙂
Odpovědět
4,5 x 6,5 pergola a dalších 8,5 x 6,5 ve které bude zabudovaný bazén a navazuje na pergolu.
Odpovědět
Jednu část terasy máme 11x4 a menší bych nechtěla. Přeci jen se tam tráví dost času a je fajn mít prostor . Posezení, gril nebo lehátka, vše zabere dost místa. Pergolu máme jen přes cca půlku terasy . Bazén o kus dál v zahradě, spojený chodníkem od terasy .
Odpovědět
Profilova fotka
Máme 8x5 a myslím že je to akorát. 😉
Odpovědět
6x4 nám v pohodě stačí, ale větší by určitě neškodilo a využilo by se.
Odpovědět
6×4 je u rodicu a bohate staci na obri stul a obri gril.
Odpovědět
@xkarlos Mohu se zeptat na název té dlažby, kterou máte na terase - vypadá to fakt hezky 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Cca 12×3,7 , ale chtěli jsme takovou, protože nesnesu, aby trvale něco stálo před oknem (stůl, gril...) takže tam jsou cca 4x3,7 m, kde nic trvale nestojí, aby byl nerušený výhled z obýváku přes terasu. Stůl, gril, sedačka, dětský bazén, houpacka... vše je dané mimo výhled. Ale ten prostor jinak využíváme hodně na hraní, manžel na opalování, ležení v bagu, ale dávají se tam věci, které se sklízí. Celá terasa je pod střechou a jsou tam 3 světlíky, spokojení jsme a jsme rádi, že je veliká, při velkých oslavách se tam dá dát spousta stolů a židlí
Odpovědět
@franti_p z dalky vypada hezky.. ale z blizka je to děs ... je to od BESTu Beleza Colormix ... kvalita pŕíšerna, tak 15-20% dlažby je popraskany, omlacený nebo jsou na povrchu díry a nebo je vydrolená 👎👎👎 ... takže BEST nedoporučuju ...
Odpovědět
@xkarlos Děkuji za informaci, to je škoda že vyrobili a dodali nekvalitní, že nejste spokojeni. Z dálky vypadá opravdu hezky.
Odpovědět
@franti_p to neni naše "várka" .. to je standard Bestu 😔... jen me to ve stavebninach řekli ted, když jsem se ptal na reklamaci ...
Odpovědět
@xkarlos BEST už nikdy více! Taky jsem se loni pěkně "dojebal" jejich kvalitou. Beleza ARABICA. Praská jak na běžícím pásu, už mi celou paletu vyreklamovali a jestli mi někdy dojde trpělivost, reklamuju dlažbu celou...
Odpovědět
@davex problém je, že co je položený už nevyreklamuješ .. takže já mám s pochozí smůlu a musím se na ten hnus dívat (naštěstí se to časem "okouká", ale ted mě to dost štve) ... no mám tam na příští rok nakoupených ještě 110m2 pojezdové před barák, tak uvidím .. možná je ještě letos rozbalím a přes zimu podám reklamaci a uvidíme ...
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok k veľkosti, tu fakt čím väčšia, tým lepšie. Ale všetky tvoje návrhy majú pre mňa jednu zásadnú chybu, rovnako ako aj naša terasa. Chýba trvalé pevné prekrytie. Vírivka, kávička... všetko príjemné i za dažďa ak je človek pod strechou. Navyše neustále spratávať sedáky, vankúše, dekorácie...
Odpovědět
Profilova fotka
@jankazb To se dá lehce vyřešit například hliníkovou pergolou s horizontální žaluzií a proti větru roletami.
Odpovědět
Profilova fotka
@radim2015 To už sú potom všetko iba také prílepky. Je fajn ak s tým ráta projekt. tiež sme toto zanedbali
Odpovědět
@xkarlos Koupil jsem si od Bestu betnové tvárnice na plot, které byly docela v pohodě. Objednal jsem tedy i betonové stříšky a uhrůza děs 😞. Mám je položené měsíc, natřené impregnací, ale za měsíc nám pěkně vybledli 😞. Koupil jsem 200m2 zámkové dlažby od Ditonu (Diton Pavé I - marmo) a hrůza děs 😞. 50 % špinavých od lepidla, nebo je na nich taková bílá skvrna 😞. Chtěl jsem to reklamovat, ale když mě pak řekli 3 měsíce čekací dobu na další várku tak jsem to položil. Dožadoval jsem se slevy, za nekvalitní materiál, tak mě bylo řečeno, že mám již dlažbu položenou, že jsem si to udělal sám 🙂....fakt super.... přístup za tu cenu. Takže je jedno jestli to je BEST, nebo DITON je to všechno jedna VERBEŠ!
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?