Jedovaté rostliny

Ahojte Líbí se mi na zahradě rozkvetlé květiny typu: Andělské trumpety, Oleandr, Rhododendrony, .... Mají však jednu neřest a to, že jsou jedovaté. Máme malého psa - tak malého, že se mozeček neměl kde vyvinout (je prostě blbej) a mám obavy, aby nesnědl padlý list nebo květ. Existuje nějaká alternativa (nejedovaté) pro tyto rostliny? Nejlíp mrazuodolné děkuji
Odpovědět
Ahoj, napadlo Tě využít nějaký obojek pro toho psa? např. https://www.elektronicke-vycvikove-ob...
Odpovědět
@hanarejch Ahoj, nenapadlo. Popravdě bych ani psovi obojek kvůli hezkým květům na zahradě nedával, raději se zeptám zda něco podobného není - nejedovaté. Pes (čivava) by neměl trpět s obojkem kvůli rozmaru páníčka - můj názor. PS: opravdu sežere vše a hraje si se vším - od listů až po klacíky
Odpovědět
Ono většinou ty jedovaté rostliny/stromy psům nechutnají - ale pokud by to u vaší čivavy hrozilo, tak si je raději nedávejte a prostě se v zahradnictví porozhlédněte, co se vám líbí - je tolik nejedovatých druhů všeho možného... Jinak naši psi na zahradě přežili tisy, rododendrony, oleandry, konvalinky a spoustu dalšího, o čem asi ani nevíme, že jedovaté je 🙂
Odpovědět
@norah32 to máte pravdu, proto se ptám zkušených zahradnic a zahradníků zda o nejedovatých napodobeninách Andělské trumpety, Oleandr, Rhododendrony, ... neví 🙂 Rád bych šel do zahradnictví už s nějakou vidinou
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?