Jezírko

Mohl by mi prosím někdo poradit jak se postarat o zahradní jezírko bez použití filtrace? Radi bychom se přítelkyni vyhnuli filtraci a chemii. Jednou jsme byli u známých na návštěvě, kde měli zahradní jezírko krásně čisté bez použití chemie, filtrace a jediné co tam měli byly květiny a ryby. Bohužel několik let již jezírko už nemají a nevědí, které květiny a rybky tam měli. Mohl by mi prosím Vás někdo doporučit, které květiny a ryby jsou schopny čistit jezírko?
Odpovědět
@hruska_jiri Tak můžete mít kořenovou čističku. Ale to je v podstatě forma filtrace, ne? Bez nějaké filtrace to nepůjde...
Odpovědět
Takže To nepůjde? 🤔 Jsem myslel, že nějaký druh leknínú, rákosí a nějaké ryby jsou schopny tvoření řas zabránit
Odpovědět
Profilova fotka
@hruska_jiri mám za to, že podmínkou je dostatečná velikost jezírka (myslím 40 m2) a nestejná hloubka. Informací na netu je dost, ale nevím, kde dostat ty spolehlivé. Ti, co jezírka staví, ti se vám nepochlubí, neboť pro ně je lepší čím víc chemie - lepší kšeft
Odpovědět
@hruska_jiri Máme přírodní jezírko, bez folie. Plocha je cca 6m2, objem kolem 10m3, největší hloubka metr. A teď, co se týče čistoty vody. Pomáhají tomu speciální bakterie, něco jako do čističky. Pomáhá tomu zastínění, pomáhá tomu leknín na vodě. Stromy, v našem případě vrby z jihu. Ale stejně se tam dělá taková zelená řasa, vypadá to jako vlasy. Osobně to moc neřeším, jednou za čas vezmu hrábě a vytahám to. Počítám, že by bylo potřeba ho mít větší a hlubší. Ale i tak, vezmi si, jak v létě kolikrát vypadají přírodní nádrže. A dál je dobré do něj dostávat čistou vodu, aby se to ředilo. Takže my máme ze zahradního domku svedený okap právě sem. V suchých letech jsem dopouštěl i ze studny. Bral jsem to i jako formu zálivky, protože se ta voda zse vsakovala do okolí. Nicméně, nemysli si, že uděláš nějaké zázračné složení a bez chemie tam bude stále průzračná voda. Záleží na hodně faktorech a to i takových, které nejsi schopný přímo ovlivnit.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@zoink Strč si tu svoji reklamu někam.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?