"Kdo mi krade" nebo "Co mi žere" rajčata? :)

Dobrý den, poradíte? Mám neoplocený pozemek v zastavěném území obce, kde jsem si letos poprvé postavila záhon a 2 bedýnky a zasadila v nich rajčata, celkem asi 15-20 keříků. Jakmile začala rajčata v srpnu dozrávat, začala se mi také ztrácet. Nejprve všechna zralá z jedné bedýnky, pak všechny z druhé. Prostě nezůstalo ani jedno červené (ani nikde na zemi), zůstala jen úplně nezralá-zelená. Na záhoně jsem měla jinou odrůdu, ta ještě nebyla zralá. To mi začalo být divné. Myslela jsem, že by mohly rajčata zobat sousedovic kachny, tak jsem kolem záhonu zatloukla tyčky a kolem nich natáhla králičí pletivo, aby k nim nemohly. Výška pletiva 50cm. Na oporu rajčat jsem zavěsila CD, aby odháněla případně ptáky. Nepomohlo to. Všechna červená a oranžová rajčata vesele mizí dál. V neděli jsem jich tam měla posledních 20 kusů, dnes už jen 10 zelených. 😞
Odpovědět
Profilova fotka
Mozna bych popremyslel, proc sousedi neustale delaji rajcatove omacky a sopsky salaty
Odpovědět
@kairan Do toho králičího pletiva mělo přijít ještě 220V. 1Kg za 40korun to je dražší jak benzín a kluci se při tom ještě zdravě najedí. Ale bez srandy máte tam asi škodnou.
Odpovědět
Profilova fotka
Foto past? 😉
Odpovědět
Děkuji za reakce. Manžel o těch posledních 10 rajčat začal bojovat 😄 Záhon ze všech stran i zhora omotal králičím pletivem (co jsme měli zbytky) a spojil drátem. Takže pokud se k nim někdo bude chtít dostat, tak to bude muset rozmotat. O rajčata už mi ani nejde, když stejně postupně zmizela skoro celá úroda. Stihla jsem jich obrat asi tak 30ks. Jde nám spíše o to, aby si dotyčný uvědomil, že nejsme blbí a víme, že nám to někdo krade. Tajně jsem ale doufala, že někdo řeknete, že by to mohlo být nějaké zvíře-zajíc, srnka, veverka 😉 Pokud to ale krade fakt někdo z okolí, tak je mi z toho teda smutno. O fotopasti jsem také uvažovala, ale nemáme ji kam zavěsit. Nemáme tam žádný strom nebo boudu. Postavila jsem si tam další záhon a zasadila podzimní špenát, tak uvidíme jak ten dopadne. 🙂 Mějte se.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?