Květnatá louka

Profilova fotka
Hezký den, v březnu jsem založila květinovou louku. Jelikož bydlíme na místě, kde jsou kolem louky a ne zrovna anglické trávníčky, tak se mi samozřejmě zapleveluje a při mé smůle zrovna půdokryvnou pleveli a proto, jsem již 2x plela a postupně seji další, aby byla louka pestrá. Je to takový pokus omyl. Už mi lezou hořčice, máky, jetel aj. Chci se zeptat těch, co louku měli, také jste pleli? Nějaké rady a typy, něco jsem si projela v albech, ale budu ráda o přímé rady. Děkuji moc.
Odpovědět
Profilova fotka
@mojebydleni Ahoj, s pletím ti asi odborně neporadím, jen jsem chtěla napsat že budu ráda když uvidím fotku tvé louky. Máme taky u domečku louku akorát se o ni nikdo dlouho nestaral. Kolem dokola je olemována topoly takže podzimní listí jí udusalo. Rostli na ní převážně traviny. Vytvořil se mech. My jsme asi jako první po 30ti letech použili rotavátor a vápno.( to bylo před 4 lety) Teď můžu říct že to k něčemu bylo, je plná kopretin. Letos jsou po celé louce. Do toho zvonky, kostival, hvozdík. A to se vše objevilo samo. Tím chci říct že si s tím příroda TŘEBA poradí sama. Ale třeba se tady najde nějaký odborník co poradí. 🙂
Odpovědět
Cetla jsem na FB je skupine o prirodnim zahradniceni, ze prvni rok se pleje hodne, ale pak pry ty lucni kvety zesili a premuzou ten plevel. Chystam se zasit pristi rok celou zahradu. Letos stale likviduju netkanou textilii a vse umele zbytecne.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin Taky si myslím že ty luční květy zesílí neboť stále na té louce mech je ale takové množství kopretin jsem nečekala. Až nakvetou, tak dám fotku. Jsou opravdu všude 😄
Odpovědět
@mojebydleni Květnatá louka je obecně první rok mizerná. Jde o to, že semínka vytváří hlavně kořeny pod zemí, tepre druhý rok se to mnohem víc rozjede. Můžeš se podívat ke mně do alba, jak se to postupně proměňuje. https://www.modrastrecha.cz/blog/atil...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?