Nafukovací vířivka - zkušenosti

Zobraz úvodní příspěvek
Máte někdo? Pokud ano, jaké jsou zkušenosti?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
Dobrý den, chci se zeptat na provoz vířivky. Chci koupit na zahradu nafukovací vířivku, ale netuším, co vše bude nutné přikoupit. Jak probíhá údržba vířivky? Jak dlouho vydrží voda, jak často je potřeba měnit filtr atd. Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Také chceme kupovat vířivku, ale po přečtení návodu jsme trochu v rozpacích. Rádi bychom vířivku se slanou vodou např. Intex PureSpa DeLuxe HWS 800 nebo Intex 28458 PureSpa Jet & Bubble Deluxe Octagon se systémem SaltWater, ale v návodu se píše: Vložku filtru a vodu ve vířivce měňte každé 3 dny? Máte s tím někdo zkušenosti? Raději jsem ani nezjišťoval, kolik stojí filtr, k tomu voda a to udělat 10x za měsíc? Dosud jsem myslel, že to bude stejné jako s bazénem, napustím, občas filtr vyčistím, propláchnu a vrátím zpět ten původní a voda mi bez problémů vydrží několik měsíců... To je tam tak slabá filtrace, že to nedokáže vyčistit a vodu udržet?
Odpovědět
Profilova fotka
Mé zkušenosti s nafukovací vířivkou Bestway Lay-Z-Spa model Palm Springs, prodejce Mounfield. Tuto vířivku bych opravdu považoval spíš za bublinkovou lázeň než za masážní, ale nám splnila do nedávna relax vrchovatě. Máme ji už čtvrté léto a už loni "vyskakovala" chybová hláška na poruchu průtokových čidel. Na doporučení prodejce jsme používali jejich chemii na udržení čistoty vody.Je zde pouze kartušová (papírová) filtrace, tak jsem ji po každém vykoupání vypral. Za sezonu jsem filtr několikrát vyměnil. Co se týká spotřeby elektrické energie, tak se nám nijak výrazně nezvýšila. Na jaře už nepomohlo ani resetovat tlačítkem, tzn. netlakovalo čerpadlo, přestal fungovat ohřev vody. Vířivka byla po záruce, navštívil jsem dvě servisní střediska prodejce, kde mi řekli, že mám problém, protože po záruce mi pomohou pouze tak, že mi prodají čerpací-vyhřívací jednotku novou (9300Kč), nebo si mám koupit u nich kompletní vířivku od jiného dodavatele o 3tisíce dražší, ale kvalitnější. Aniž rozebrali "vajíčko", věděli, že je odepsaná řídící jednotka. Byl jsem ve dvou střediscích - ZL,UH. Doma jsem zařízení rozebral. Není to nic složitého, tištěný spoj nelze opravit, je to zalité v průhledné umělé hmotě, ale k topnému tělesu jsem se bez problémů dostal, odpojil ho a vyčistil. Bylo zanesené a úplně neprůchozí. Toto zvládne průměrně zručný muž nebo žena. Měl jsem to rozebrané a poskládané asi za půl hodiny, nepočítám to, že jsem "naložil" topné těleso na noc do octa, aby usazeniny povolily a šly lépe vyškrábat a vypláchnout. Čisté jsem těleso vrátil zpět.Nechávám na každém, ať si udělá vlastní obrázek. Když bych se měl znovu rozhodnout, opět bych zvolil vířivku, ale koupím ji tam, kde dostanu pravdivé informace a kde mi zaručí skutečný servis. Vzduchovací- vyhřívací jednotky jsou totožné, fungují stejně, můžou mí jiný vzhled. Pro úplnost dokládám snímky zaneseného a vyčištěného topného tělesa,. Vířivka šlape měsíc jako nová - ušetřeno min. 10000 tis.
Odpovědět
Ahoj, praskla mi hadicka privodu vody z ridici jednotky k virivce Intex. Tu se mi podarilo vymenit, ale bohuzel kdyz jsem ji menil, podarilo se mi omylem odpojit jeden dratek a nevim odkud, viz prilozene foto.. Mame takovy ten starsi typ, viz dalsi foto. Najde se prosim nekdo, kdo by mi mohl poradit nebo se podival do sve, kam byl dratek pripojen? Predem moc dekuju! L.
Odpovědět
Máme a naprostá spokojenost. Pochopitelně se "vířivka" za 11tis nemůže srovnávat s vířivkami od 100tis. Ale na příjemný relax to je. Kdo nechce bazén a stačí mu příjemné ovlažení s možností ohřevu, tak vřele doporučuji. I mě to házelo chybu (jen kvůli filtru). Stačí vyměnit filtrační vložku za filtrační kuličky a pohoda. Zkrátka si každý musí říct co od toho očekává, jaké jsou finanční možnosti a podle toho se zařídit.
Odpovědět
Profilova fotka
Rodice maji doma Intex PureSpa a samozrejme to neni virivka s velkym ucinkem bublinek, spis takove orezavatko, ale staci pro prijemny relax. Mamka je v ni nalozena pres sezonu skoro kazdy den, topi ji na 37stupnu a voda vydrzi pri dobre udrzbe neco pres mesic. Kazdy tyden az cca 10 dni ale menime filtr (koupila jsem z Aliexpresu, takze 1ks vychazi na cca 17Kc, coz se da). Vetsinou tam hazem cca 1ks OXI tablety denne a pak nejaky aktivator na zesileni funkce tablet. Koupili jsme take kapkovy indikator na mereni pH a hladiny aktivniho kysliku a kazdy den merime a korigujeme dle toho hodnoty.
Odpovědět
Profilova fotka
Koukala jsem se na příspěvky výše i stránky kam jste odkázali a zeptám se, na top-bazeny se mi líbí vířivky netspa, jsou taky levné - co myslím https://www.top-bazeny.cz/kategorie/v... nemáte prosím někdo ze zmíněných vířivek v ceně okolo 10 tis.? Nebudou to vyhozené peníze? jinak vířivka by šla do pergoly, tzn, bude venku. tase pokud by měla vydržet rok, tak radši sama rok počkám a koupím jinou ..
Odpovědět
@rsink Máme vířivku https://www.patro.cz/intex-28462-pure... již tři roky a všichni, co ji vyzkoušeli, byli nadšení. Filtr obden vystříkáme hadici s vodní pistoli a ročně spotřebujeme cca 4 ks filtrů ( cena za dvojici filtrů je 165 - 200 kč). Koupeme se v ní v létě každý den, a nahříváme si vodu na 28-30 stupňů. Vzduchové bubliny využíváme jen při čištění. Neustále máme puštěné vodní masážní trysky. Jejich intenzitu si můžete nastavit podle vašich požadavků. Ty obyčejné vířivky se vzduchovými tryskami ( cena 9-15 tis.) jsou jen vyhozené peníze.
Odpovědět
@qta Ta dokonce i vyhrála srovnání na https://komparito.cz/k/nafukovaci-vir... !!! Tu si teda uložím 🙂 Díky za super tip
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobrý den, konkrétně se to mění logicky podle jednotlivých modelů. Nějaké základy najdete v obecných článcích třeba tady https://www.spotrebitelov.cz/clanky/n....
Odpovědět
Máme Intex a jsme spokojení. Filtr vydržel celé léto, akorát jsme ho každý třetí den vzali čistou vodou. Máme salinátor a každý den zapínáme filtraci.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
trochu jiný dotaz,neměl by někdo na prodej samotné těleso vířivky intex purespa spj-h-20 ?popraskaly nám vnitřní přepážky a udělalo to pěknou bouli,asi tím teplem.Děkuji za nabídky.DEJL Louny
Odpovědět
Muzu vas poprosit o navod jak se starate o vodu a o presne pripravky co pouzivate ? Dekuji
Odpovědět
Taky mě toto téma zajímá. Vůbec si nedokážu vybrat. Kolik tedy je skutečná spotřeba elektřiny?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Můžu se zeptat jestli nevíte zda se dá sehnat i nafukovací vířivka, ale ve tvaru čtverce ?
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?