Nejlevnejsi operna zed

Profilova fotka
prosím o radu z ceho udelat nejlevnejsi a co nejuzsi opernou zed. potřebujeme cca 1m do vysky - jsme o 1m výš než soused.... materiál, barvy, vzhled atd... k sousedum je nedulezity. urcite pomuze, kdyz napisete z ceho mate operku vy, jak vysokou a na kolik cca vysla ... vsem moc děkuji!
Odpovědět
Profilova fotka
nikdo nic? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Myslím, že nejlevnější by mohly být klasické plotové sloupky a několik podhrabových desek na sebe. Nevím přesně, jaké se dělají výšky, ale 3-4 by mohly stačit. My máme opěrku/plot do ulice klasicky ze ztraceného bednění, je toho cca 27 metrů délky, výška nad terén kolísá od 50 cm do 1 m. Ale cenu opravdu dohromady nedám, bylo to i s čelním plotem, nedokážu to rozklíčovat. Jinak za domem a podél bočního vjezdu máme palisádu z obrubníkových kamenů, výška nad terén 10 - 80 cm. Dávali jsme to nastojato jen do země, cca 1/3 délky zapuštěná. Kámen byl zadarmo a práce taky, protože jsme to dělali sami :D
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka Zeby gabiony? Vyzera to vcelku pekn, prirodnee a cena je variabilna v zavislosti na tom, ako dobre dokazes zabezpecit kamen. http://www.google.com/search?q=gabion...
Odpovědět
no jo gabiony .. to je teď strašně moderní, znám několik lidí, co z toho byli nadšení a strašně je za každou cenu chtěli, jako plot nebo opěrnou zeď (je jich tu pár i na fóru) - nakonec, když zjistili co by je to stálo, tak se většina spokojila s klasikou - betonový tvárnice apod. Mě osobně se to líbí a mám je. Jako opěrnou zeď se to dá doporučit, ale myslím, že hhranolka se ptala na co nejlevnější a nejužší variantu, což toto nesplňuje ani v jednom.
Odpovědět
Profilova fotka
@zbrdlowski jak pise @jizvo gabion je pekne drahy a hluboky a me je navic uplne jedno jak to ze sousedovi strany bude vypadat,... z nasi strany to bude zasypane zeminou...
Odpovědět
@hhranolka Nevím, jestli to vyjde nejlevněji, ale my jsme stavěli opěrku z CS bloků / od CS beton/, nejužšší mají 20 cm. My dělali z 30 cm, šedou, jednu stanu štípanou. Vyplňovali betonem + armatura. Ale potřebovali jsme opravdu funkční opěrku, která něco vydrží. Na trhu jsou ještě KB bloky, ale ty vycházeli o něco dráž. My jsme tedy měli ve stavebninách na ně velkou slevu, takže asi i na tom bude záležet, kolik se uhádá cena. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hhranolka jsme od sousedů výš asi o 1,5 m a máme tam udělanou zeď z klasického ztrac. bednění, jak psal někdo shora a myslím, že když jsme zkoumali ceny, tak tohle vyšlo jako nejlepší kompromis kvalita x cena. Můžeš mrknout do alba stavby, tam to je někde vidět. Klasická zeď ze šedých bloků.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 letech
@mulisi Ahoj narazil jsem na tvůj starý příspěvek ohledně opěrné zdi. Mám v plánu dělat opěrkou zed cca 35m dlouhou a asi 1,25cm vysokou. Přemýšlím nad tim zda ji udělal z 20 nebo 25 ztraceného bednění a taky vzhledem k délce, jestli ji ještě nějak (kotvit) směrem do zahrady, aby se pak pod tíhou hlíny nepřevrátila k sousedovi. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@konan Udělal bych to raději ze 30cm, poslední řadu klidně z 20cm, aby to se tam dala dát nějaká rozumná stříška nebo něco tomu podobného. Každé 4 metry odskočit směrem do svahu, aby se to celé nevyvalilo. Každopádně v této výšce ( nad 1m ) by jsi na to měl mít stavební povolení. Není nic příjemnějšího než když to postavíš a soused se tě pak navštíví i se stavebním úřadem.
Odpovědět
👍
Odpovědět
@konan Soused už měl k mému plánu stavět opěrnou zeď nějaké připomínky, takže to bude zidka do 1m bez nutnosti povoleni a souhlasu souseda, ať mám klid. Soused měl problém hlavně s tim, že z jeho strany půjde videt ztracené bednění. Podotýkám, že z mé strany bude celý metr schovaný v zemi, aby byl náš pozemek rovný a soused bude dorovnavat pozemek cca o 40cm, takže zídka bude v podstatě z půlky v zemi. A soused bude koukat na 2,5 řady ztraceného bednění a má s tím ale veeelký problem  Každopádně ta 30ka mi přijde už docela hodně když to bude z půlky v zemi ne? A tím uskočením máš na mysli, že jen ze zdi dáš jednou bednění kratší stranou směrem do svahu (mého pozemku) nebo to myslíš jinak?
Odpovědět
@konan Já myslím, že jsem v pohodě soused všech sousedů, ale popravdě, také bych nechtěl čumět na zeď ze ztraceného bednění. Nicméně. Já bych si s tím poradil, upravil si to (obklady, marmolit, malá kamenná zídka před tím) a nepindal bych. Ale jestli to je nějaký třeba důchodce? Nevím.
Odpovědět
Článek se načítá
@kossakowski1980 Můžete použít i variantu zpevnění svahu pomocí geomříží. https://www.geomat.cz/aplikace-co-res... Je to nejlevnější varinta a souseda nebude strašit zeď
Odpovědět
Profilova fotka
@zubr487 Tohle znám. Dokonce jsem ji měl i doma. Akorát pán mám 35m dlouhý pozemek a pokud to vyspádování bude 1,5m tak se připravý o 52m2 pozemku než kdyby tam na konci postavil zeď a srovnal to do roviny.
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem delal opernou zed ze stavoblocku, je to na sucho bez zakladu, akorat se na zacatku musi vykopat trochu sirsi jama, ale jinak dobra stavebnice https://www.modrastrecha.cz/blog/geod...
Odpovědět
@geodett Nedělal někdo nízkou zídku cca 0,5 m ze ztraceného bednění na způsob stavoblocku, tj. ztracené bednění vyplněné kamenivem na štěrkovém loži? Nějak se nemohu dopátrat toho, v čem je rozdíl (kromě pohledové strany a ceny). Za projevené názory děkuji.
Odpovědět
@latar tak ztracené bednění nemá na sobě zámky, které by se do sebe zapasovaly, tak by ti to celé spadlo, ne?
Odpovědět
@kekita Tak jednoduché to nebude... Stavoblock do pohledových bloků sice zasouvá táhla, ale pro uváděnou zeď výšky 0,5 m jenom jednu řadu, takže je to v podstatě tvárnice šíře 37 cm (10 cm pohledový blok+27 cm táhlo). Na vodorovné části stavoblock žádné zámky nemá.
Odpovědět
@hhranolka mame opěrnou zidku z gabionu... cca 90cm vysokou .... nechtelo se me delat zaklady a zdit ZB ...
Odpovědět
Profilova fotka
Naše zídka má 75m a na betonu bysme se nedoplatili. Použili jsme teda svahovky od Beton Těšovice, nedělali jsme mezi nima mezery. Je to levný řešení, takže určitě neplatí, že by byla jedna jako druhá...
Odpovědět
Profilova fotka
@xhex Zajímavý systém, díky za tip. Měl bych k tomu pár dotazů. - Čím jsou ty tvarovky vyspány? Z fotky se mi zdá, že štěrkem asi 32-64. - A jak je vyřešeno uložení první řady? Je jen volně položená na terénu? - Předpokládám správně, že na tento systém už nejdou dát plotová sloupky a mezi nim natáhnout pletivo?
Odpovědět
Profilova fotka
@pyramis vysypaný jsou štěrkem, ale řekla bych, že to bude ta o třídu menší frakce. První řada je pod úrovní terénu a plot budeme dávat až za tu zídku.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce

Odpověď na příspěvek od konan:

@mulisi Ahoj narazil jsem na tvůj starý příspěvek…
@konan Ahoj, teď řeším stejný problém s opěrnou zdí. Jak jste prosím vyřešili? Pokud by šla fotka? Díky
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?