OSB desky jako podlaha zahradního domku

Profilova fotka
Ahojte, plánuju koupit takovej ten obyč plechovej zahradní domek (2.7x2.5m) s podlahovou konstrukcí. Nabízej k tomu i WPC podlahu, ale za 8k, tak jsem si řekl, že mi postačí OSB desky. Chci se zeptat, jakou tloušťku vzít, aby to něco vydrželo - v domku budou kola, sekačka, nářadí... časem možná regál na nějaký bazénový chemie apod. - žádnej ponk apod. S OSB deskama jsem ještě nepracoval, tak abych nevzal buď zbytečně předimenzovaný, nebo naopak nějaký tenký. Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek Pokud uděláš dostatečně hustý spodní rošt tak postačí klidně 18mm, teď si jen spočítat cenu desky tl. 18mm a větší počet dřeva na rošt a silnější desku cca 30mm. Ale na tu 18ku ti stačí rozestup roštu do 625mm. Osobně bych dal na 18ku rozestup 500mm ale vše se odvíjí od zatížení co vše tam budeš skladovat. Pak se to dá řešit tak že koupíš cca 15mm a budeš dávat dvě vrstvy a to křížem pak se to zpevní mnohem více než kdyby byla jen jedna deska. takže klidně udělat ten rošt s roztečí 500mm a použít dvě desky tl. 15 mm a dávat je křížem a tak aby se překládali spáry aby ti nevyšla spára na spáru. A taky bych si ten rošt rozměřil tak aby spodní vrstva desek měla podpěru také mezi spárami, čili vložit výztuhu 5 cm a spára půl na půl. Samozřejmě spoje aby byly T ne kříž. Jo a nezapomenout na typ alespoň osb 3 a PD. ještě bych opatřil řezané hrany proti vlhkosti nátěrem. Pak je ještě možnost místo osb desek použít cetris desky a máš klid na dost dlouhou dobu a i větší pevnost. v jedné vrstvě.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek Dělal jsem rošt 500mm přes to 22mm prkenný záklop a na to 12mm OSB + PVC. Podlaha stabilní a pevná.
Odpovědět
Kupoval jsem domek 3.1x3.1m take bez podlahy. Udelal rost po 500mm a na to jen 22mm OSB a mam tak dost tezky veci. 2x po 4 kolech na auto, sekacka, kabely, naradi, zednicke naradi, tramy, zelezne profily a podlaha si ani neskripne. Muzu poslat fotku bordelu 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Díky chlapi za rady, určo si z nich něco vezmu, teda až procitnu z deziluze 😄 Měl jsem v merku plechovej domek (0.3mm) 10m². Na fotkách vypadal krásně, ale našel jsem konečně nějaký recenze a když týpek psal, že při skládání nesmí foukat vítr, jinak je to nesložitelný, tak mi došlo, že to asi nebude úplně vončo (taky asi co by člověk chtěl za 16 tisíc). Zároveň, že není úplně dobrej nápad zkoušet něco opírat o zeď. Takže budu muset asi pokoukat po nějakým dřevěným, případně sehnat nějakej kvalitnější plechovej.
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenek_valek 🙂 Stejny progres jsem mel i ja, a proto jsem skoncil u toho, ze jsem si koupil material a zahradni domek 3x4m postavil sam s zenou. Vysledna cena byla cca 65tis.
Odpovědět
Profilova fotka
Zdarec, jeste jsem se chtel zeptat, bude lepsi koupit 3ks 18x1250x2500 nebo to udelat z 22x625x2050 s tim, ze by jich bylo smaozrejme vic.... rost udelam podle toho prizpusobenej 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?