Podklad pod pískoviště

Profilova fotka
mohu se zeptat, jaký máte podklad pod pískovištěm? Máte tam nějakou plachtu, igelit nebo jste prostě pískoviště postavili na trávu/hlínu a nasypali do něho písek?
Odpovědět
Profilova fotka
Zkušenost nemám, ale pokud bych to dělal, dal bych tam něco difuzního, nejlépe geotextili 250-300 a pak už rovnou písek.
Odpovědět
Pískoviště jsem měli částečně zapuštěné, okolo dřevěný rám (ohrádku) s rantlem na sednutí, na dno jsme pokládali dřevotřískovou desku, aby se děcka neprohrabala pískem až do hlíny.
Odpovědět
Profilova fotka
Mame folii s vyssi gramazi a zatim dobre 🙃
Odpovědět
Profilova fotka
Černou geotextilii a ní je rovnou písek.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Zdravim, vyuziju toto tema. Budu delat dcerce piskoviste na zahrade.... aby se nedrzela voda, planuju udelat cca 25cm sterku a na to postavit piskoviste (geotextilii na dno)... jde mi ted o to, jestli je sterk dostatecna vrstva, abych z okoli nemel rybnik, nebo zda jeste udelat drenazni trubky a odvest je jinam. Dekuji
Odpovědět
@zdenek_valek To je zbytečný, stejně se bábovičky a trasy pro auťák nejlíp dělají z mokrého písku. Spíš řešte zakrytí kvůli kočkám.
Odpovědět
Profilova fotka
Ono jde spis o tu plochu kolem piskoviste, aby to nebylo podmaceny 😄
Odpovědět
@zdenek_valek Nebude. Taky jsem dal jen geošku dovnitř rámu na rostlý terén a žádný problém.
Odpovědět
@zdenek_valek A jsi první, od koho slyším, že by dělal pod pískoviště ještě kufr. A že mám hodně kámošů, kteří dělali pro děti pískoviště...
Odpovědět
Profilova fotka
@jozkakomosny no ono je to zrovna v takovy casti, ktera je ted malinko v prohlubni, navic vedle chci delat jeste takovy to detsky hriste a uplne vedle bude zahradni domek, tak to planuju cely posadit na sterk .... piskoviste je 2x2m, tak to chci srovnat, aby to nebylo krivy 😄 (a mozna jsem jen blazen, co to bude mit predimenzovany)
Odpovědět
@zdenek_valek jednoduše stojí tam teď voda po dešti? Pokud ne nemá smysl nic řešit vsakovat bude stejně.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem pískoviště kopal asi 40cm do země, dno jsem vyskládal starýma cihlama, na to hodil geotextilii a pak písek. Cihly tam mám hlavně proto, aby se kluci neprokopali až na hlínu a písek se zbytečně nemíchal s hlínou. Pískoviště má 2x2m a klidně by mohlo být i větší. Hloubka i s nadzemní částí je asi 70cm.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@edison101 prave ze ted po tech destich stoji 😄 proto to resim, jinak bych to postavil normalne na punkace na travu 🙂)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady pro ilustraci 🙂)
Odpovědět
@zdenek_valek dali jsme jen geotextilii na hlínu (teda spis jíl) a vše ok. Štěrk, natož drenáž, mi přijde trochu moc🙂
Odpovědět
Dobrou zkušenost máme se sítí na pískoviště ze: síť na pískoviště cezet. Už tam je asi 8let a ještě se nerozpadla..
Odpovědět
My kdysi dávali kachle betonové, na to plachtu jak je na V3S a udělali z ní takovou vanu v tom a do toho písek
Odpovědět
Profilova fotka
@japona dali jsme ji, ale trhá se, už je to dva roky, budu muset koupit nový, ale naše kočky na ni chodily, takže si myslím, že jí pomohly k potrhaní.
Odpovědět
@jiri_v takže teď uděláte to samé? Neexistuje nějaké jiné lepší řešení?
Odpovědět
Profilova fotka
@sellir nevím, zda existuje něco lepšího. Budu se na to muset podívat, pokud najdu něco lepšího, napíšu ti.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?