Příprava a zatravnění jílovitého kamenitého pozemku

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den. Máme pozemek s jílovitou půdou a spoustou kamenů, místy i stavební suti. Pozemek je na kopci a kopec byl asi uměle protažen a zkosen, ať vznikne rovnější parcela. Navíc zde stál dříve kravín. Zkoušel jsem kameny vybírat, ale je to nekonečné. Navíc si říkám, že vysbírám kameny, ať si je použije soused, pak pozemek srovnám a můžu sbírat znovu. Jak postupovat před a při zatravnění takového pozemku? Jaký způsob je nejlepší a jaký nejlevnější? Děkuji.
Odpovědět
1
2
@jose10r Opravdu bych zkusil místního zemědělce. Ten to třeba za lahvinku něčeho dobrého nebo za pár korun udělá. Já třeba měl u sebe taky extrémně zhutněnou zeminu. Kombinace jílu a ornice. Nechal jsem to projet frézou. Bylo potřeba to nechat ale trochu proschnout. Měl jsem však jen cca 200m2. Ale u Tebe si to nedokážu představit (finančně by to stálo asi dost). Asi tam bude ještě dost kameniva a to by nemuselo dopadnou dobře ani pro samotnou frézu 🙂
Odpovědět
@atilius budu vozit vlastní hlínu z jiného pozemku 5km daleko
Odpovědět
@jose10r Jinak pokud chceš do toho jít sám, dá se fréza i zapůjčit. Viz například https://www.youtube.com/watch?v=t_lrv... Ale bál bych se toho kameniva, co tam může všude možně číhat, aby se fréza nezničila. Jsou to poměrně drahé mašinky.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?