Trávník vs. plevel

29. čvc 2021470
  • @geodett  a co děláte pak s tím senem 😃

• @petraxname  a čím přesně hnojíte?

• @tinka2011  zatím mě to neopustilo 😛 a spoléhám na to, že když ten trávník bude bujet, tak nedovolí plevelu aby se tam vůbec uchytil - takže hnojit, zalévat a sekat. Věřím, že ta vřetenovka je asi lepší, ale šíleně drahá...

• Sponzor fóra
  • @davecom  travnik hnojim hnojivem lovogreen. Hnojim 3x za rok. Na jaře a v létě pohnojim hnojivem jaro-leto a na podzim podzimním. Na hnojeni je fajn rozmetadlo na baterky. Stojí pár stovek a nemusím řešit rovnomernost rozhozu. Nove založený trávník jsem ale poprvé pohnojila travinem, ktery plevele vyhubi a trávu pohnoji. Pak už stačilo občasný plevel vyskubnout. Sousedim s loukou, která se skoro neseka a plevele z ní je hodně a taky se sousedkou, která je líná a o zahradu se nestará, a plevele se v travniku neuchyti.

• @davecom  vozim to do obory dankum a divocakum

• @petraxname  nepisou na obalu, jak je to s tím lovogreenem a pohybem psů? Na netu jsem se nedocetla.

• @zmrz_lina   Hnojim, když jsou hlášené deště a granulky se rychle rozpouští, děti a pejska to neomezuje.

• @petraxname  já jsem před 14 dny právě hnojila hnojivem z Mountfieldu, kde píšou, že to je ok. Pršet začalo asi hodinu potom, co jsem to dosypala a pršelo celou noc, ale hnůj byl cítit ještě dva dny a ty naše dva chlupatéblbečky nenapadlo nic lepšího, než žrát tu navonenou hlínu. Dedousek nám pak blil krtince...🙈 😅

• @petraxname  pamatujete si prosím osivo, které jste použili? 🙂

• @zmrz_lina  tak toto hnojivo je bez zápachu a rychle se rozpouští, když zmokne.

• @logginn  osivo jsem dala rožnovska hrištní, na radu zkušenějších zde.

• @petraxname  dík za tip. Taky sousedím s loukou, která se seče 2x ročně, ale kvete a semení se to všude. Jinak z tvojí fotky to moc nevypadá na sousedství s loukou, pěkně obehnané plotem i křovím 😃 , ale chápu, že vzduchem se šíří ledacos i přes plot 🙂
    Jinak to rozmetadlo hnojiva na baterky, co přesně máte, pls?

• Časté sekání trávníku by jej mělo změnit do krásy.

• @geodett  fakt? a co ty daňky pustit rovnou na zahradu? 😉

• @sabcakonecna  taky tomu věřím, ale nesmí to být nízko a hnojit se stejně musí, aspoň občas. No a voda je nejdůležitější

• Sponzor fóra
  • @davecom  nj kdyz ono se jim blbe vysvetluje co zrat a co ne

• @geodett  😃 no, to chápu 😛 a navíc by se člověk musel rozhlížet kam šlape při procházce po čerstvě vypaseném trávníčku 😉

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat