Trávník - začínáme. Co je dobré nachystat, udělat?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jak jste postupovali, co je dobré nachystat a udělat, aby měl člověk dobře připravenou půdu a hezky mu rostl trávník? Zavážíme terén, hlína všelijaká, na jedné straně písčitohlinitá, jinde krásně hlinitá, ale drnová... Dík za tipy, rady ;-) A jaké jsou dobré travné semena?
Odpovědět
@zmrz_lina Já jsem někde psal, že se nestaráš o děti? To tam teda nevidím. Mě jen zaráží ta nevyrovnanost v pohledu, že píchnutí bodlákem vadí. A souhlas, je to nepříjemné. Ale pak je v pohodě si nalít do hlíny na vlastní zahradě jed, který způsobuje problémy zvířatům a v tom případě i dětem. Navíc s rakovinotvornými látkami. A ještě jednou říkám, že to neznačí nic o tom, jestli se staráš dobře nebo špatně o psa, děti, manžela nebo kohokoli jiného. Pokud to tak vyznělo, tak se omlouvám. Jestli ostatní stříkají bofixem nebo roundupem asi nemusí být úplně měřítko.
Odpovědět
@atilius Toto tvoje hranie na city je take.... ubohe, sorry 🤣
Odpovědět
@deto_oesya To je prosím co za argument? Že je to škodlivé pro děti a psy (a lidi obecně) je fakt. Kde je hraní na city? Sama zmrzlina popsala, co vše to může udělat psovi.
Odpovědět
@atilius Este raz si precitaj to, co pises a ako to pises. Nicmene, opakovane vnucovanie svojho nazoru ohladne travnika a starostlivosti on je uz naozaj otravne. Ak mi odporucas prestat citat, tak to prave idem urobit.
Odpovědět
@deto_oesya Neříká se tomu vztahovačnost? 😉 Já nikomu nevnucuju, jak se má o trávník starat. Já se jen podivuju, že tohle někdo dělá dobrovolně na své zahradě a nevadí mu to. 😉 Nikde jsem nepsal, co musí dělat a co je správné. 😉 Takže ti nedoporučím přestat číst, ale přečíst si to pořádně a nečíst to, co tam není. 😉
Odpovědět
@atilius tak ono když se použije selektivní herbicit lokálně, není to podle mě takový průser. Běžně se tím stříkají pole. Roundup je trochu jiná liga, kde ten výskyt rakoviny je nějakým způsobem prokázaný a jako takový je zakázaný v mnoha zemích. @zmrz_lina postřik by se měl použít jako poslední možnost. Já ho třeba budu používat taky, ale jen na pár m2 a kdo ví jestli. Jinak, všechno krom třeba plazivé kuří nožky nebo jetele a pár dalších invazivních plevelů je možné se zbavit. Ideálně častou sečí (2-3x týdně) v kombinaci s ručním pletím. Pokud tam rostou bodláky jak na běžícím pásu, nesekáte dost často a dost nízko. Měl jsem trávu plnou různého plevele, trhal jsem, sekám 2x týdně a krom jetele a pár občasných plevelů je to pohoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex muž seká 2* týdne, já pleju i teď s břichem v podstatě denně aspoň chvilku. Jetel ani pampelišky a další mi neva, jen ty bodláky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Dobrý den chci se zeptat budeme delat travnik ale máme pozemek cely posekaneho plevelu dáme na to hezkou hlínu a vyseje se travnik neproroste plevel?dekuji za odpovědi
Odpovědět
Profilova fotka
@berta113 Záleží co myslíte tím hezkou hlínu.Pokud ornici tak ta také obsahuje velké množství plevelných semen.Mít hezký trávník je docela alchymie.Nejvhodnější je přímo travnikový substrát s křemičitým pískem.
Odpovědět
Profilova fotka
Golfový trávník je v podstatě pouze na písku s malým přidáním výživných látek a musí se zalévat, což jak tu někdo psal je 25-35l/m2 týdně. Ostatní většinou postupují vyhubení plevele herbicidem, doplnění o trávníkový substrát (u mě dávali 4t/100m2 a na naši jílovku je to dost málo) a já například trávník nezalévám, ale je to na něm při suchu vidět. Plevel mi neprorostl.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Budou nám navážet 15cm ornice, kterou bagr roztaha po pozemku. Je potřeba takto rozvezenou hlínu přejet kultivátorem? Pak nechat týden sednout, pak uválcovat, pohrabat a zasít trávník?
Odpovědět
@jose10r Je to hodně obecné, záleží, jak to bude vypadat. My včera dělali trávník u švagrové. Přijel traktor s kultivátorem a prakticky to bylo hezky připravené. Jaký jsem měl postup: - vyhrabal jsem kameny, trsy a podobný bordel, - za lano jsem přivázal větší dřevěnou paletu a taháním plochu srovnal, - zasel jsem trávu, - lehce prohrábl aby se některé semínka jemně zapravila, - uválcoval, - pohnojil startovacím hnojivem, - zavlažil. Záleží tedy, jak to na tom pozemku bude rozvážet, srovnávat, kultivovat. A klidně bych to nechal chvíli sednout.
Odpovědět
Článek se načítá
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?