Výběr nové sekačky

Profilova fotka
Zdravím, odchází mi po 10 letech sekačka z Mountfieldu, typ 4820. Kdybych z ní byl odvařený, tak bych ji klidně nechal opravit (ikdyž by to rozhodně nebylo málo) a používal dál, nicméně celkově jsem z ní moc nadšený nebyl. Dusila se v trochu vyšší trávě, nesbírala všechnu trávu do koše,...Prostě, fungovala spolehlivě, ale už raději jinou. A teď jakou, pozemek cca 650 m2, v rovině, ale členitý. Určitě nechci elektriku, klonim se zase k benzínu. Dá se vybrat něco kolem 10 tis.? Meloun na značce, preferují ideální poměr cena/výkon a předpoklad dlouhodobé provozní spolehlivosti.
Odpovědět
@martin_novak Já jsem nechtěl benzin, ani sekačku na kabel a pořídil jsem akumulátorovou. Za mě naprostá spokojenost. Seká to i dost vysokou trávu. Menší hluk, lehčí a nemusím shánět benzin, olej. A koš to plní hodně dobře. https://www.egostroje.cz/aku-travni-s... https://www.youtube.com/watch?v=NVNGT...
Odpovědět
Profilova fotka
@atilius vypadá to dobře, ale co životnost? Vydrží mi 10 let, jako stávající? Budou dostupné ND, životnost baterie..? Jak velký máte pozemek, stačí ta standardně dodávaná baterie? Já mám těch cca 650 - 700 m2...
Odpovědět
@atilius a v čem je lepší než ostatní o půlku levnější aku sekačky ? Myslím např. tuhle https://sekacky.heureka.cz/riwall-pro...
Odpovědět
@atilius Ty Ego sekačky jsou hodně drahé, ani nemají v základu mulčovací sadu. Nemají třeba nějaké mimosezonní slevy, třeba jako Mountfield ? Tam pak lze srovnatelný model koupit za polovinu.
Odpovědět
@martin_novak Mám členitý pozemek přes 2000m2. Posekám ho v pohodě na troje nabití. Baterie 5Ah je nabitá za 40 minut.
Odpovědět
@petr13 Vycházela dobře v testech, co se týče sekání vysoké trávy, výdrže baterie a robustnosti chassis, a to i přes to, že je z plastu.
Odpovědět
@wacko O sezonních slevách nevím, jelikož i tahle značka tu je tuším teprve dva roky.
Odpovědět
@wacko Ještě koukám na Mountfield, kde mají Greenworks a ta nejlepší sekačka stojí 10400Kč, ale bez baterie a bez nabíječky. Baterie 4Ah stojí 4600Kč (Ego má 5Ah) a nabíječka 1760Kč. S tím, že 4Ah nabíjí 120 minut (Ego 40 minut). Takže celkem 16760 Kč. Ale horší baterie a výrazně delší doba nabíjení. Plus jsem nesrovnával mechanické parametry.
Odpovědět
Mám členitý pozemek přes 2000m2. Posekám ho v pohodě na troje nabití. Baterie 5Ah je nabitá za 40 minut. To je přesně to, proč bych si neporidila aku sekačku🙂 Řešit, že je/není nabitá baterie či náhradní baterie.. Benzin doleju a sekam dál.. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@japona A sousedi se radují, hluk pokračuje 😢 Já jsem pro ušetření své práce a pro klid sousedů raději zainvestoval do robotické. Ještě mám dva sousedy taky s robotickýma, což je supr, ale ostatní až dvakrát týdně hlučí a hlučí.
Odpovědět
@atilius Ano, to je teď cena v sezóně, ale mezi leden-březen mívají akci a holý stroj např. GD60LM46SP stojí kolem 6400, obdobně pak slevní příslušenství (mají pro ni i 6Ah aku). Celá ta sestava pak vyjde kolem 11500. Dobře to jde vidět na heuréce, tam je graf pro Vývoj ceny - přepnout Od počátku věků. Takže já nákup nechávám na zimu (ještě tedy nejsem úplně rozhodnutý, ale zatím Mountfield vychází nejlépe v poměru výkon/cena).
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se celkem líbí i tato Vari: https://www.vari.cz/produkty/travni-s...
Odpovědět
Článek se načítá
@atilius Ten lán přerostlé trávy v propagačním videu bych chtěl sekat, a nejlépe aku sekačkou. 5Ah akumulátor dá v laboratorních podmínkách při napětí 56V výkon 280W po dobu jedné hodiny, nebo 840W po dobu 20 minut. Benzínové sekačky mají výkon kolem 2,5kW(2500W, tj. 3x víc než ta aku ve 20 min.) a sekat s nimi takovou trávu je o nervy. Ono kolikrát stačí když je tráva jen mokřejší a už to jde špatně. Ten výkon(množství práce za jednotku času) je zásadní, do zpracování patřičného objemu trávy se vložit musí a nedá se to nijak ošidit. Lze to provést buď vysokým okamžitým výkonem, nebo menším, ale za delší dobu - v o to delším časovém rámci. Aku sekačky jsou vhodné na malé plochy pěkného, udržovaného trávníku. 650m2 už je docela dost na to, aby je člověk sekal aspoň obden, aby to nepřerostlo a dalo se bez obtíží zvládnout. Máme Max 53VBD s výkonem 5kW a záběrem 51cm, sekáme s tím plochu asi 750m2 a je to tak akorát. Když se dva týdny neposeká a je takové vlhko, jako bylo letos skoro pořád, tak i tento výkon přijde velice vhod, jede naplno.
Odpovědět
My máme Stigu s motorem honda a jsme spokojení.
Odpovědět
@josef1 Já tu sekačku mám, sekal jsem s ní právě takovou trávu a úplně bez problémů. Jinak takových videi s vysokou trávou se dá najít víc. Je potřeba si taky uvědomit, že elektromotor má trochu (trochu dost) jinou momentovou křivku než benzinový motor. Já s tím sekám 2300m2 a rozhodně to není golfáč, je to vysetá louka a dost hrbolaté. Jakože nikomu to nenutím, moje zkušenost s tím je naprosto skvělá a to je všechno.
Odpovědět
@japona Mám nebo nemám nabitou baterii mi příjde stejné jako mám nebo nemám benzin v kanystru. S tím rozdílem, že když mám prázdný kanystr, který navíc musím relativně bezpečně ukládat, tak pro ten benzin musím někam dojet. Baterku strčím do nabíječky a je to.
Odpovědět
@japona Ještě mě k tomu vlastně napadá, že kdyby mě otravovalo čekání 40 min na nabití baterky, tak není nic jednoduššího, než si pořídit dvě. Na jednu sekám, druhá se nabíjí. Dosekám, vyměním a jedu dál.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
@atilius zdravím, právě také vybírám sekačku a zaujala mě v moutfieldu aku greenwork kolem 11tis. Mám cca 200m rovný pozemek a budu ji ovládat a starat se sama. Proto jsem nechtěla řešit dolevani benzín, olej, pro mě snazší nabít a jet. Takže jste spokojený? Myslíte, že je vhodná pro zacatecnika-zenu? Dekuji
Odpovědět
@krizovam Se značkou greenwork nemám zkušenosti, ale stroj, co jsem si pořídil je super. Je lehký, skladný, jednoduchý, relativně tichý. Seká i vysokou trávu, což pro mě bylo důležité, protože jsem do teď sekal ruční sekačkou, ale třeba po návratu z dovolené to už nešlo. Byla to velká dřina. Za mě rozhodně spokojenost. Co se týče, kolik se toho dá obsekat, tak to je dané velikostí baterie. Je fajn mít dvě baterie - resp. než jednu 4Ah, dvě 2Ah, jedna seká, druhá se nabíjí. Já mám teda jednu 5Ah, takže pak musím 40min čekat, než se nabije. Ale mě to stejně nebaví sekat na jeden zátah. Pozor na to, že Mountfield to prodává bez baterie, takže je potřeba si k tomu ještě připočíst její cenu, která není úplně malá. A myslím i nabíječka se musí dokoupit.
Odpovědět
Profilova fotka
mám Karcher LMO 36-46 s dvema 5Ah baterkama, sekam s tim cca 1200 m2, z cehoz tak polovinu jen 2-3x do roka, zbytek max. 1x za mesic kdyz je trava treba 20 cm, tak to proste projedu vicekrat, nemam problem s tim ze neposekam celou zahradu najednou, navic za necely 2 hodiny se baterka dobije, nemam zadny anglicky travnik, misty je to samy hrbol, na podzim listi, slahouny apod.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, po roce plánuju výměnu sekačky. Loni jsem sekal s ruční vřetenovkou Fiskars a byl mega spokojenej, ale letos se mi nedaří ji seřídit a péče, kterou věnuju trávníku, se mi díky tomu nevrací (sekám ob tři dny, hnojím, na jaře ztrimováno).... proto pokoukávám po nějaký benzinovce...máte nějaký doporučení? Na co se při výběru zaměřit? Případně rovnou typ sekačky? Mám v plánu okolo 10 tisív
Odpovědět
@zdenek_valek já letos taky vybírala a dala jsem šanci značce, kterou neznám - Scheppach. Chtěla jsem benzínovku, hlavně s pojezdem, celkem velkým košem, záběrem a s dobrýma recenzema. Moje stará Hecht-ka už měla dost a já taky. Ještě jsem přemýšlela, jestli vzít Riwall, ale nakonec jsem vzala němce. Zkus kouknout https://sekacky.heureka.cz/f:6027:328... Rozhodovala jsem se, jestli si připlácet za elektr. startér, ale nakonec jsem vzala bez. Až nebudu moct nastartovat, tak si koupím s tím. Já brala tady tu Scheppach MS 173-51. Přeju dobrý výběr.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme zrovna novou tuto. Chtěli jsme něco lehčího, aby se s ní dobře manipulovalo. Mělo to i možnost mulčováni. Elektrický startér nemá, ale já ji nastartuji na jedno zatáhnutí. Má 7 rychlosti a už na 2 upaluje. Má pogumovaná kolečka, a žádný plast, vše celokovové
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
@jandour Máme tu stejnou a je super. Líbí se mi že je opravdu festová ač je díky tom,u celkem težká..
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?