Vychytávky na ručně dělané dětské hřistě /domeček?

14. zář 202080

Prosím o typy na různé vychytávky na dětské hřiště, které jste si sami vyráběli případně i koupili. S manželem vyrábíme pro děti dětské hřiště, kde je základ domeček ve výšce s mostem a skluzavkou, houpačka....standardní výbava. Ale přemýšlím co by se ještě dalo dovyrobit či dokoupit, aby jsme to celé vylepšili. 🙂 Prostoru u hřiště i přimo na kostrukci máme ještě dost a šikovné ruce také 🙂

 • My jsme dělali terásku a máme tam:
  Tabuli na kreslení křídou
  Počítadlo (bukové koule se dají koupit)
  Házení míčků do otvorů
  Klouzačku
  Žebřík na slezení dolů
  Plot bez aktivit je tvořen plaňkami ve tvaru pastelek.

  Ještě plánujeme:
  Břinkadlo (deska a na ni připevnit struhadlo, valchu, formu na bábovku... Prostě staré harampádí na které se dá bubnovat)
  Bludiště (do desky vyříznout cikcak drahu, do té dát nábytkovou úchytku, aby mohly děti tou dráhou tu úchytku přemisťovat, nevím, jak to popsat...)

  Co se nám moc nepovedlo:
  Ty desky jsou ze spárovky a ta se prohla, jak je to vidět na tabuli. Takže ta ryba na házení míčků je zezadu vypevněná latěmi. A z toho důvodu jsme upustili od bludiště, Bali jsme se, že tím proříznutím dráhy se ta spárovka rozpadne celá)

 • A jinak zdroj nápadů je Pinterest.

 • Moji kluci po mě chtějí odpalovač plastových míčků/vodních balónků, aby si mohli hrát na dobývání hradu.

  https://i.pinimg.com/originals/88/50/eb/8850ebb5feb722718e0acf7b255ee6aa.jpg

 • Sponzor fóra
 • @kafr  Máte to super. Tabuli chceme také, už mám koupenou barvu na tabule ale ještě přemýslím o podkladu. Vy to máte z čeho?

 • @kafr  Omlouvám se, teď koukám, že jste mi to psala. A kde jste sehnali tak velkou spárovku? Ja narazila jen na šíři max 40 cm. A taky se bojím prohnutí. Po jaké době se Vám to asi prohnulo?

 • @jaasminka  prohlo se to téměř okamžitě...prostě v řádu dní. Ryba měla štěstí v neštěstí: ona nám ta deska spadla a praskla když už byla hotová. Takže jsme ji museli opravit a proto má ze zadu ty latě, což se nakonec ukázalo jako obrovské štěstí.

  Tabule je natřená tabulovou barvou rovnou na dřevo, rámeček okolo je terasová lazura (či co 🤔slight_smile:

  Velkou sparovku máme z Dřevoobchodu Karlovy Vary, mají i eschop, objednáme a pak zajedeme vyzvednout.

 • Ještě mě napadlo, že jsme tehdá (na jaře, když jsme to stavěli) viděli na netu kormidlo a dalekohled. Ale zatím jsme to odložili... Budeme prvky doplňovat postupně, aby neměla vše hned okoukané.

 • @kafr  Musím tedy říct, že to prohnutí působí dobře jako by to byl záměr. Kdyby jste to nenapsala, tak na to nepřijdu.
  Mohla bych poprosit o fotku té ryby ze zadu, jak tam máte ty latě?🙂

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat