Vysavač na listí

Ahoj střecháčci, můžete mi prosím, kdo má zkušenosti s vysavačem listí napsat, jestli to vysává i kamení? Máme dole u tisů jako okrasu kamínky a jelikož teď silně opadává sousedovic lípa, chtěla bych pořídit vysavač, abych to nemusela vybírat ručně. Moc děkuji 🙂
Odpovědět
Asi každý má regulaci výkonu. U levnějších typů je spíš potíž s nedostatkem výkonu, takže nechtějí brát ani mnohem lehčí složky než jsou kamínky.
Odpovědět
@josef1 Moc děkuji 🙂 , budu tedy hledat hlavně podle regulace a výkonu 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Mám podobný problém, jen listí je na kůře.. Za plotem máme listnatý les a když listí hrabu, jde to i s kůrou 😞 Taky jsem přemýšlela nad vysavačem nebo nějakým foukačem, ale aby to nevysálo nebo neodfouklo i tu kůru.. Nemáte někdo zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
Dostali jsme vysavač listí a přímo v návodu je napsáno, že kamínky mohou přístroj zničit. Nasávála jsem listí i kolem kůry a sotva to vysálo listí, natoz kůru 🙂 Za mě je ten vysavač jen zbytečný krám a s hráběmi je hotovo 3x rychleji. I když to drcení listů je fajn
Odpovědět
Profilova fotka
já bych brala spíš nějaký foukač než vysavač, kterým by se to nafoukalo na jednu hromadu, ale nevím, jestli něco takového existuje. A aby to nafoukalo jen listí, ne tu kůru 🙂
Odpovědět
@petta33 Ty zahradní vysavače, které mám na mysli, jsou kombinací vysavače a foukače. Pouze se pákou přepíná směr. Samotný vysavač by byl na zahradě celkem k ničemu, protože i když je hrdlo cca 10cm široké, je to vzhledem ke zpracovávaným plochám v řádu arů příliš malý záběr. Takže vyjma koncentrovaného smetí někde v koutech se třeba listí napřed musí nafoukat na hromádku, pak se přepne foukání na sání a vysaje se. Vypadá to nějak takto: https://vok-beroun.cz/73993-thickbox_...
Odpovědět
Já mám s vysavačem dobré zkušenosti. Vybíral jsem podle velikosti výkonu, aby měl plynulou regulaci výkonu a aby ventilátor byl kovový. Ty levnější mají plastové ventilátory a při nasátí něčeho tvrdšího (nedejbože kámen) se spolehlivě zničí. Stačilo na to cca 2,5 tis. před pěti lety. Je elektrický, takže za sebou tahám šňůru (bohužel), ale AKU nemají takový výkon a benzinové jsou zbytečně těžké. Jak už tady psal někdo výše, nejprve si listí reverzním pohybem nafoukám na hromadu, pak vysaju, drť vyvezu. Objem drti je oproti objemu listí max. 20%. Nedám na ten fukar dopustit. Značku nepíšu, ať nedělám reklamu, ale kdo hledá, najde.
Odpovědět
Vysavač sice taky mám, ale používám ho minimálně. Velké plochy seberu a zkomprimuji daleko rychleji sekačkou na trávu, kde předem vymetu listí ze záhonů. U vysavače mi vadí dvě věci. Upává se, pokud nasaje větvě nebo vetší listí (ořech, břečtan, přísavník apod.). Dále jsem měl problémy s vysypáváním sběrného koše. Navíc se rychle poškodil. Nakonec místo něj používám velký pytel na brambory se zdrhováním na okraji. Je to rychlejší, větší objem, snadněji se vyprazdňuje. Jinak samotné shrabání listí je rychlejší, ale zabírá větší objem a pomaleji kompostuje.
Odpovědět
@marcusk čerstvý profil s 1 příspěvkem ... běž s tou "reklamou" do zadele
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?