Menu Forum

Zahradní domek a stavební povolení?

14. srp 2016  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
cvana
Registrovala se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Beroun
fotoportrét
fotoportrét
cvana
Registrovala se 20. prosince 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 19 příspěvků. Má 3 přátele.
  • Stavím dům
    Region Beroun
 Ahoj, prosím o radu. Při jakém typu zahradního domku nebudu potřebovat stavební povolení nebo ohlášku? Za jakým podmínek? Mockrát děkujiemoticon emoticon
23. čer ve 21:59  •  staví dům  •  To se mi líbí
 Přidej svoji odpověď
fotoportrét
fotoportrét
aja82
Registrovala se 18. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky a 1 album. Region Rokycany.
fotoportrét
fotoportrét
aja82
Registrovala se 18. září 2007 na modrastrecha.cz. Přidala 4 příspěvky a 1 album. Region Rokycany.
 pokud je na pozemku již zkolaudována a zapsány rodinný dům nebo rekreace, pak platí výklad tulda. pokud na pozemku není ani jedna ze staveb, pak Vás povolovací režim nemine. minimálně územní rozhodnutí nebo územní souhlas. do 25 m2 územní rozhodnutí/ územní souhlas, pokud budete ve vzdálenosti menší než 2 m od hranice s jakýmkoliv sousedním pozemkem, pak je třeba vyřešit výjimku z umístění za poplatek 5000,-. Bude-li stavba vetší než 25 m2 ale do 50 m2 .pak by následovalo ohlášení stavebního záměru. A stavby nad 50 m2 jsou na stavební povolení.
14. srp ve 22:16  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
tulda27
10
Registrovala se 4. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 384 příspěvků. Má 6 přátel. Region Praha.
 Podle stavebního zákona si na jednom pozemku rodinného domu smíte umístit 1 stavbu do 25 m2 bez ohlášky či územ. rozhodnutí (taky skleník do 40 m2 ). Takže pokud tam nic nemáte a vejdete se do zastavěné plochy můžete. Ale pokud už máte třeba garáž, dílnu cokoliv co nebylo stavěné na povolení už bych šla raději do ohlášky. I když to v zákoně není napsáno vyslovně slovem 1 , já i naše paní "stavební" to tak chápeme emoticon. Jinak je to ve stav. zákoně §79 o).
26. črc v 16:58  •  To se mi líbí