Zavlažování

Profilova fotka
Ahoj, prosím ty, kteří realizovali nebo budou realizovat závlahu trávníku, o porovnání ceny. Budeme mít cca 248 m2 trávníku. CENA: 58 500 Kč + 21% DPH = 70 422 Kč vč. DPH Cena zahrnuje dopravu materiálu na místo, montáž systému, výkopové práce se zahrnutím, hutněním a zaškolení obsluhy. Jde o kompletní závlahový systém s vlastním programovým řízením a srážkovým vlhkostním čidlem. Systém bude napojen na vývod tlakové vody v zahradě. Zdrojem tlakové vody bude čerpadlo Grundfos SBA 6, zavěšené v nádrži. Zavlažovanou plochu pokrývají tři samostatné sekce, ovládané elektrickými ventily Hunter PGV 1“ 24 V AC. Přívodní potrubí a závlahové linky jsou navrženy z PE 25/6 a PE 16. Potrubí bude uloženo dle pokynů technika do výkopu o hloubce 10-15 cm. Závlahový detail závlahy trávníku tvoří výsuvné postřikovače Hunter Pro PGP Ultra. Řízení systému zajistí venkovní závlahový počítač Hunter X-core 220/24 V AC, umístěný dle dohody. Řízení systému bude doplněno srážkovým vlhkostním čidlem, které zabrání spuštění systému v době dostatečného provlhčení půdy. Materiál: Čerpadlo Grundfos SBA 6 1 ks PE 25/6 60 m PE 16 60 m Elektrický ventil Hunter PGV 1“ 24 V AC 3 ks Postřikovač Hunter Pro PGP Ultra 18 ks Závlahový počítač Hunter X core 401 220/24 V AC 1 ks Srážkové vlhkostní čidlo Hunter 1 ks Filtr diskový 0,13 mm 1 ks Ovládací kabely CYKY 1,5 mm2 Spojovací materiál
Odpovědět
Profilova fotka
@vicinity Dobrý den, tak cena je vždy za materiál a práci. Dejte si materiál do košíku na stránkách hlavního prodejce a uvidíte co zůstane firmě na práci. https://velkoobchod.irimon.cz/ Podle mě to jde vždy udělat levněji. Protože jsou tam práce odborné, neodborné ( jako jsou výkopové práce) a forma dohody. A ty jste schopni si udělat sami nebo zajistit sami. Stejně tak podle mě vždy existuje možnost se nějak dohodnout.
Odpovědět
Profilova fotka
@kossakowski1980 Ještě si vyžádáme detailnější kalkulaci, ale zatím mi podle propočtů vychází cena za práci cca 20 - 30 000, proto by mne zajímalo, jaká cena za práci je adekvátní...
Odpovědět
@vicinity Zavlaha takehoto rozsahu vcetne vykopovych prac je max 3 dni pre 2 osoby. Viem to posudit, pretoze som si ju instaloval sam 😉 Inak este na zamyslenie stoji tych 120m PE - zda sa mi to vela, ale chcelo by to vidiet nakres.
Odpovědět
@vicinity Mně to teda přijde docela drsné. Jak rozsah, tak finance, a nechci moc moralizovat, ale momentálně ubývá vody i na závlahu zemědelských plodin a běžnou spotřebu. V budoucnu nějaké zavlažování trávníku nejspíš podstatně zkrouhnou....
Odpovědět
V porovnání s námi - my budeme mít cca 350 m2 trávníku + kapkovou závlahu všech záhonů. Všeho všudy se vším nás to vyjde na cca 90 tisíc vč. DPH. Takže předpokládám, že Vaše cena je +- odpovídající. Šikovný člověk si to zřejmě zvládne instalovat sám. My to necháváme na profesionálech. Nikdy nevíš, co tam můžeš pokazit a následky jsou drahé. 🙂
Odpovědět
@jayna Ak clovek nie je poleno, tak nie je co pokazit. Zavlaha je skladacka pre chlapcov 😁 Jedine to je potrebne dobre spocitat a navrhnut, ale to tiez nie je problem po precitani 2-3 odbornych clankov.
Odpovědět
@deto_oesya Asi ne pro každého, jinak by firmy, které závlahy instalují, neměli co jíst. Já si také nedovedu představit, jak si některé práce spojené s například napojením závlahy tvoříme sami. Položit trubky není věda, ale to není vše. Naopak chválím lidi, kteří to dokáží svépomocí, já bych si to nelajzla. 😂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dobry den, a mate nejakou presnou hodnotu kolik vody v jimce mate? Prijde mi, ze ac jsem si dal cidla na uroven cerpadla, tak pak v aplikaci vidim usporu vody jen okolo 50-60%, tzn porad se dost dopousti. Kolik mate rocni spotrebu vody pri takovem reseni? Dekuji
Odpovědět
@jayna Zde se dělalo svépomocně, 12 trysek, 300 metrů trubek včetně čerpadla za 12000, rozvaděče s 3 elmag ventily, ŘJ a čidlem vlhkosti v roce 2009 za necelých 100 000, pokrytá plocha zavlažováním je necelé 2000m2. Ale stejně nefunguje 2/3 trysek, ventily všude tečou na těsnění, čidlo vlhkosti nikdy pořádně nepracovalo jak mělo a jelo to možná 20x akorát první 2 roky, pak už ne, teď trysky zarostlé ani nevíme některé kde máme, akorát vyhozené peníze
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?