Cena základové desky - 143 m2

Ahoj, nemám zatím moc přehled v cenách,zeptam se takhle. Budeme mít bungalov v mírném svahu,ale převýšení je docela velké,ikdyž se to vůbec nezdá, vychází nám to na 6-7 řad ztrac.bednění. Máte někdo zkušenosti kolik by mohla deska stát? Cena betonu počítám 1000Kč/kubík betonu. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
@hanluk Tak nevím, jakou máš denovou představu, já měl 100m2 tři řady a stála mě cca 200tis včetně izolace. Jinak pokud seženeš kubík betonu z 1tis tak ho od tebe budu kupovat :-D počítej, že stojí 1800 a výš.... Pak záleží zda ji budeš stavět sám, či firma, i tak se obávám, že ti 300tis stačit nebude, od firmy bych to viděl na min 500tis....
Odpovědět
@petrsv1000 Stavět ji budeme sami a max. jednoho dělníka k sobě. Tuto cenu mám danou, mám zaměstaneckou slevu a dopravu zdarma.
Odpovědět
Profilova fotka
@hanluk tak to je pochopitelně obrovská výhoda. já dal jen za beton cca 90tis. Tak objem si spočítáš, bednění taky, pak nějaký štěrk, železo, kanalizace a výkopové práce, myslím, že k hrubé cifře se dopracuješ. ;-) koukni ke mě do blogu pro inspiraci ;-)
Odpovědět
Zrovna u desky mi přijde že to není tak těžké spočítat. Vezmi si hrubé položky a uvidíš: 1) výkopové práce 2 dny (jeden den skrývka + výkop ve svahu a druhý den pasy), traktorbagr 700 Kč/hod, auto 750 na Kč/hod. Takže za výkopové práce 2 dny cca 20 000 Kč 2) Uložení zeminy - skládkovné - předpokládám že nějak vyřeší, aby jsi to nemusel odvážet na skládku, jinak cena je od od 100 - 250 Kč/m3 3) zemnící pásek + spojky 3 000 Kč 4) beton do základových pasů cca průřez 60/60 cm x obvod domu (odmocnina ze 143 x 4) x cena za beto 1000 Kč = 18 000 Kč. 5) ztracené bednění + beton do něj a výztuž: 38Kč kus, píšeš 6-7 řad ztraceného bednění, to znamená když to bude s odskokoky - tak průměr 5 řad, a) 5 řadx(4strany deskyx12délka desky)/0,5 délka ztraceného bednění = 480kusů x 38 Kč+ doprava = 19 000 Kč. b) beton na založení ztraceného bednění cca 1000 Kč c) výztuž cca 5000 Kč d) beton do ztraceného bednění: cca 30 l betonu do ztraceného bednění 1 kusu, do 480 kusů to je 14,5 m3 x 1000 Kč= 15000 Kč 6) zásyp zeminou, z nakupovaných materiálů?, záleží jak to vymyslíš, ale odhadem práce stroje dva dny. a) traktorbagr 8000 Kč (zásyp zeminou z výkopu) b) půjčovna deska 1000 Kč, ježkový váleček 2000 Kč. c) nákup štěrku pod desku v tl. 15 cm = 143*0,15 =21,5 m3 * 2=43 tun * 500 Kč s dopravou = 21500 Kč d) karisítě do desky cca 250 kg *25 kč = 6250 Kč 7) betonáž desky tl. 15cm 21,5 m3 x 1000 Kč = 21500 Kč 8) prostupy odpady chráničky cca 5000 Kč 9) prkna na šalování, lavičky, spojovací materiál, geodet, atd. cca 10000 Kč. Po sečtení když si to budeš dělat vše sám tak mi vychází 156 250 Kč. Neznám tvoji stavbu, ale nemůžeš čekat že za tebe udělá někdo lepší odhad či výpočet než si můžeš udělat sám. Samozřejmě že se dá na něčem třeba ušetřit, něco může stát více, to ti nikdo neřekne. Když si to necháš udělat od firmy a ty jim budeš dodávat beton, tak tě to bude stát cca 250 tisíc Kč.
Odpovědět
@rad5 Ufff...Kloubouk dolu :) a díky za tento příspěvek... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rad5 @hanluk Spise bych pocital s cenou betonu z betonarky okolo 1500 Jinak mi to prijde celkem realne
Odpovědět
@jumpmans Jak psal petrsv1000, beton běžně stojí kolem 1800 korun. Výpočet jsem dělal pro Hanluka, podle ceny, kterou si za beton udal že má garantovanou...
Odpovědět
Zdravím hodím to sem zrovna jsem si do rozpočtu dávala cenu desky a vyšlo mi to cca 100tis počítám dodavatelsky. Myslíte je to reálné? Deska má cca 70 metrů terén úplně rovný. Díky.
Odpovědět
@rad5 Dobrý den...Pěkný výpočet ale škoda že je úplně nesmyslný....:-( Jako stavař Vám můžu říct jen jedno - Základy jsou ZÁKLADY a tvoří hlavní nosnou konstrukci domu.Kdo ošidí základ může počítat s problémy které nikdy!!! nenapraví. Tak že pro ty rozumné - Pročíst technickou zprávu k projektu a pouze podle ní kalkulovat a počítat co bude základ stát. Každý dům má jiné vlastnosti zděný x dřevostavba...Každá půda(myslím zem) má také jiné vlastnosti a proto je v projektu přesně vypsané co a jaké materiály použít.Proto se většinou používá beton pasu B 12,5 a jeho cena je cca 2560,-Kč/M3 - cena s prací. Ale může mít projekt na B 20 a tam už je cena 2 790,-Kč/M3 Použité ceny jsou z RTS-stavitel 2012 Tak že - né všechno co zde někdo napíše je realita....:-)...S pozdravem Šmakal
Odpovědět
@almadin Dobrý den,cena může být.Opět záleží na projektové dokumentaci a nárocích stavby...:-)
Odpovědět
Díky máme snad celkem ideální pozemek rovina i podloží podle projektu jsem to počítala tak, že snad nejsem mimo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a taky co kraj to jina cena
Odpovědět
Článek se načítá
@spektrumm 1) Souhlasím s vámi, že vše se odvíjí od projektu a přesnou cenu lze vždy stanovit pouze na základě výkazu přesných materiálů a možnostech jejich sehnání v dané lokalitě. 2) Jsem též stavař, a když občas vidím co jsou lidé schopni dát do základů nebo jak je udělat aby ušetřili, tak se mi ježí chlupy na těle. 3) hanluk se tázal na odhad ceny základové desky. Samozřejmě myšleno desky ne v pravém stavařském slova smyslu, neboť základová deska je něco jiného než tímto pojmem většina lidí myslí. Mým cílem bylo mu pomoci stanovit odhad za základovou konstrukci, jestliže má cenu betonu zadanou. Nevšiml jsem si, že by jste mu Vaším příspěvkem nějak pomohl. Cenu 1000 Kč/m3 má garantovanou od betonárky. Nikdo z nás se na tuto cenu není schopen dostat. 4) Můj výpočet měl být metodika pro odhad ceny základové "desky"!!! Jsem si vědom že jsem tam v rychlosti dal mnohem méně kg železa než by mělo být. Každý si dle tohoto návodu dá vlastní ceny za které je schopen materiál sehnat a případně doplní co mu tam chybí. Je to lepší, než zde střílet statisíce. 5) Pane Šmakale, napište mi co je na mém výpočtu úplně nesmyslného? 6) Jako stavař víte, že ceny prací svépomocí případně materiálu nemůžete počítat podle cenové hladiny RTS nebo URS. Dostal by jste se s cenou hodně jinam. 7) Závěrem - jestliže chcete být přesný, tak jako stavař víte, že by se v projektu označení betonu např. B20 nemělo již objevit, neboť norma ČSN 73 2400, dle které se značily takto betony, byla již zrušena k 31.12.2003 - tedy více jak deseti lety. Tuto normu nahradila současná platná norma ČSN EN 206-1 kde se betony znační např. C16/20 - jmenovitá pevnost na válcích/krychlích.
Odpovědět
Profilova fotka
@spektrumm stejně tak váš příspěvěk je pro tazatele uplně nesmyslný :-x myslím, že @rad5 mu to krásně nastínil aby byl v obraze, ptal se na předběžnou cenu, ne jak se to má provádět.... Stejně tak jak jste odpověděl @almadin tak do 100tis se vejít dodavatelsky vůbec nemusí, takže rada o ničem....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?