Hydroizolační fólie pod deskou. Máte zkušenost?

Ahoj, dávali jste někdo hydroizolacni folii pod desku? Říkal jsem si že bych si ušetřil práci i peníze na kryci beton.. Ale mam strach napr z protržení pri betonováni. Máte někdo zkušenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
@petr13 a jak bys to zateplil od podlahy? taky pod deskou? nejsem stavař, ale podle mě je to zbytečný risk, který se nemusí vyplatit. navíc podloží (zhutněné žehličkou) pod betonem může časem trošku sednout, třeba jen centimetr. aby to pak nedělalo paseku. nevím, nikdy jsem to neviděl, že by se to takto řešilo.
Odpovědět
Dělá se to tak, že se udělají desky dvě cca 10cm + 5cm a mezi nima se folie navaří. Pod desku to nikdo nedává, to je blbost.
Odpovědět
Jak píše netmaster. Vylít desku, na ni hydroizolaci, kterou přikrýt další cca 5 cm vrtvou betonu. Já to tak nedělal, ale až budu stavět třeba někdy znova, tak do toho jdu 100%. Ušetřilo by to spoustu času i starostí, koneckonců i spoustu lepenky na přesahu, popřípadě poničené lepenky :-)
Odpovědět
@tomas80 @netmaster @voky115 Hydroizolatér, kterej se tím prý živí 20 let, tvrdí že se to takhle taky dá udělat...prostě šterk se zapískuje, na to se položí geotextilie, na to folie, další geotextilije a zalije se to normálně betonovou deskou... Samozřejmě vím, že nomálně se to dělá další vrstvou betonu, ale právě pro to se ptám, zda někdo nemá s tímto zkušenosti.
Odpovědět
Vzhledem k tomu, jak je schopné podloží pracovat po řadu let, tak bych to nedoporučoval. Navíc to bude dražší a složitější na pečlivost dodavatele, takže i rizikovější. Ale je to samozřejmě na vás ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?